Общи предложения

Ако искате да ни напсувате, ако смятате че нещо трябва да се промени, ако нещо не ви харесва.
Заключено
Markony

Общи предложения

Мнение от Markony »

Здравейте колеги.Първо да ви честитя новия форум и да ви пожелая -каквото сте намислили то и да стане :P .
1 предложение:Направете нещо с скороста-темите се отварят страшно бавно
2 предложение:В началото на всеки подфорум сложете правилата за него,така че всеки който пише нова тема да се съобразява с тях в момента на пускането на темата.
3 предложение:Ако форума има за цел да е място за професионална взаимопомощ,нека да бъде за професионалисти и любители в отделни категории-имам предвид "Помощ за начинаещи" :lol: ,а за професионалистите са необходими според мен следните категории:
"Диагностика"
"Скенери и адаптери,оборудване"
"Програми "
"Километражи,имобилайзери и еърбеци"
"Климатици"
"Пропан-бутан,метан"
makgaxan

ммда

Мнение от makgaxan »

и аз съм съгласен със правилата за всеки под-форум,да се знае какво се иска и как да се пише във форума.
а за професионалисти и начинаещи може да се помисли но категориите ми се струва че може да се дообмислят имената,нищо против Маркони :)
Markony

Мнение от Markony »

Oще 2 предложения имам-не съм ги измислил аз ,така работят големите форуми:
Когато модераторите имат поглед върху нещата-след месец някъде и се оформт отделните подфоруми да ги дадат на стопанисване на на най-активния юзер с цел да контролира вси4ко в отделната група юзери.Примерно Първан има най много съобщения на тема Тунинг и може при желание да контролира темата и да разтовари модераторите от следене на съобщенията и другите там задължения.
Второто предложение е за издръжката:Хората го правят по следния на4ин-Ограни4ен достъп до FTP.Един човек се занимава с него ,Вси4ки отговорници на теми проверяват софтуера и го ъплаудват на фтп-то с обяснения и т.н.Членски внос-достъп до фтп-то се заплаща примерно 10 лв на месецПоловината пари да отидат за закупуване на нов софтуер а другата половина за сървъра на който е ка4ен форума-хардискаве и т.н.Просто нещата трябва да вървят,а без пари не става....ако бъркам поправете ме!
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Идеята беше да тръгне всичко,а че ще има промени ще има.Раздела "професионалисти" се предвижда да стане само за
определен кръг от хора които наистина са такива и може да влиза с парола.Темите според мене не трябва да се задават предварително.Всичко ще си доиде на място защото това ни е работата и това ни интересува.Разбирасе един сервис има една насоченост друг друга но проблемите са общи.
gbpet
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 8:28 am
Местоположение: КЮСТЕНДИЛ

Мнение от gbpet »

да не стане като други форуми!двама трима се прават на администратори и само изсмукват членовете на форума докато се докопат до инфо или софт и после ги изплюват и се прават на дръж ми шапката!а и да не забравяме че сме българи !
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Идеите са много, благодаря.
Това там на първата страница "КОЛЕГИ" ще стане раздел видим само за професионалистите и най-вероятно ще бъде невидим за останалите.
Там ще се обсъждат проблеми и решения само между професионалисти.
Относно FTP Server, там нещата стоят малко по сложно, подлежат под органите на закона, но има ли достатъчно желаещи да бъде направен, ще го направиме.
За сега ще останеме АЗ администратор и tZv3t0zAr - модератор, евентуално и hristo.
Правила ще бъдат сложени във всеки раздел, но първо трябва да бъдат измислени и обмислени. Аз вече съм си набелязал горе долу какво да пише. Ако някой има желание и най-вече време, може да понапише и той някое правило, ще го обмислим и сложим.

Благодаря на всички и се надявам всеки да продължи да изказва свободно неговото мнение или забележка.
gbpet
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 8:28 am
Местоположение: КЮСТЕНДИЛ

Мнение от gbpet »

Е СЕГА КОЙ Е ПРОФЕСИОНАЛИСТ КОЙ НЕ Е ТРУДНО МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ НО Е НУЖНО ДА СЕ НАПРАВИ!А ЗА СЪРВАРА СИ Е НУЖНО НО ТРЯБВА ДА ГО ИЗНЕСЕШ ИЗВЪН БЪЛГАРИЯ!НО МОЖЕ И ДА СЕ НАПРАВИ И ПО ДРУГ НАЧИН-СЪБИРАТ СЕ ПАРИ АКОЙТО ИСКА МУ СЕ ПРАЩА ПО ПЩА КУРИЕРИ И Т.Н.!САМО ТРЯБВА ДА ИМА СПИСЪК СЪС СОФТ
kirito
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:23 pm
Местоположение: BG

Мнение от kirito »

POZDRAV i ot men za novia forum. :D :D
Dano da e ot polza za vsi4ki .
Kum kategoriite koito predloji Markony :
"Диагностика"
"Скенери и адаптери,оборудване"
"Програми "
"Километражи,имобилайзери и еърбеци"
"Климатици"
"Пропан-бутан,метан"


predlagam i kategoria : Remont i decoding na avto-radia

i vsi4ki tezi kategorii da se slojat v razdel KOLEGI .
a dostap do tozi razdel da imat naistina xora koito se zanimavat
s takiva deinosti.
Trebe da ima nekakvi kriterii za polu4avane na dostap v KOLEGI.
Kirito
gbpet
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 8:28 am
Местоположение: КЮСТЕНДИЛ

Мнение от gbpet »

АКО ТРЯБВА НЯКАКВИ АДМИНИСТРАТОРСКИ УСЛУГИ СИ КАЖЕТЕ!
mirolock

Мнение от mirolock »

Браво на хората които се захванаха с това добро начинание.
Беше ми писнало да следя и чета всякъкви чужди форуми и се чудех кога ще се появи и един такъв на чист български.
Поздравления!
kirito
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:23 pm
Местоположение: BG

Мнение от kirito »

mirolock написа:Браво на хората които се захванаха с това добро начинание.
Беше ми писнало да следя и чета всякъкви чужди форуми и се чудех кога ще се появи и един такъв на чист български.
Поздравления!
to na6ia 4ist bulgarski stava da si go pi6em i s latinski bukvi , nali?http://www.jojko.net/gallery/details.ph ... 3d1f1f45c3
Kirito
tZv3t0zAr
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 2:15 pm
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Мнение от tZv3t0zAr »

gbpet написа:АКО ТРЯБВА НЯКАКВИ АДМИНИСТРАТОРСКИ УСЛУГИ СИ КАЖЕТЕ!
За сега - НЕ !
В бъдеще когато видиме кой как се оправя ще има Юзери които ще станат Модератори (разбира се само ако те искат) в различни теми според тяхните знания !
ИзображениеИзображениеИзображение
gbpet
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 8:28 am
Местоположение: КЮСТЕНДИЛ

Мнение от gbpet »

ок ще чакаме,но трябва колкото се може да се направят разделите за които писа МАРКОНИ!МНОГО ПО- УДОБНО ЩЕ Е И ТАКА МОЖЕ ПО ЛЕСНО ДА СЕ СЪЗДАВАТ ТЕМИ!АКО НЕ ГО НАПРАВИТЕ НЯМА ДА ГО БЪДЕ ФОРУМА!
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Вече има правила, те ще бъдат дообмисляни и редактирани в процеса на работа.
pepeto

Мнение от pepeto »

Имам предложение:)значи в ПРОФИЛ-а що не сложите лента за слагане на линк за аватар и не напълните галерията с картинки:)
Заключено