Висок разход на гориво!!

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
danielll
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 11:31 pm

Висок разход на гориво!!

Мнение от danielll »

Здравейте колеги ... писах една тема скоро преди месец някаде и имах само едно мнение дано сега някой ми погне. Въпроса ми е следният ... имам астра 1.6 75 коня бензин карам само на бензин и ми се струва че разхода ми се покачва. Сиг съм че не е от студеното щото не е толкова студено пук и оборотите ми седят на 600 някаде на свободен ход ... даржа я в гараж там си и загрява и тогава тръгвам. Чух някаде не помня .. че най добре е на астрите да се сменя на 3000 оборота не я рязкам много случва се от време на време да завартя гуми или да сменя на 4500 оборота но не и на повече ... някаде засякох разхода ми е кам 12 литра :shock: на 100 км... ако не е и повече ако някой знае нещо да заповяда .
Благодаря!
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от dent »

Здр. информацията която си дал е доста оскъдна (Astra-F/Astra-G) , но въпреки това предполагам че става дума за двигател X16SZR . Оборотите на празен ход наистина са ниски за този модел трябва да са в границите 690-920. Като начало и направи една диагностика , ако не разполагаш с апаратура разпитай за някой добър сервиз в твоя град , кажи им за високия разход за да ги ориентираш какво да търсят .
danielll
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 11:31 pm

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от danielll »

Благодаря за отговора астрата е F 95 година ще поразпитам а ако някой знае нещо може да заповяда и още нещо мисля че засякох горе долу разхода колко е точно излезе под 12 някаде кам 9 - 10 нормално ли е в по студено време ?
Благодаря
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от automax »

приятел, иди на диагностика. :roll:
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от milenski821 »

kolega normalno eeee
lubopitko
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 4:03 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от lubopitko »

Здравейте колеги, искам да споделя и моята болка с надежда за ПОМОЩ. Имам Мерцедес Ц180, 122 к.с. 95г., и от както се сдобих с него се боря с един проблем, ужасно висок разход. На бензин градско каране гори 20 на сто извън града 13-14. Трябва да кажа, че колата е обслужена напълно, филтри масла и всякакви консумативи. Закачиха я на диагностика нет проблем, а продължава да гори като S класа 600 SEL. Започнах до импровизирам с помощта на опитни майстори и патили собственици на коли, смених свещи, смених кабелите им, отново филтрите, чистих дроселовата клапа, прегледах вакумите, слагах добавки, е няма мърдане от разхода. Монтирах газова уредба, обикновена, нова, пак висок разход, градско 26 на сто извън града 12-13. Какво ли не опитах и с нея, плочка с по малък дифузьор, стъпков мотор, пак сменях филтри е няма сваляне на разхода. Изчетох всички мнения за тази кола във всевъзможни форуми и не открих подобен казус. Четох и във форума на Мерцедес, Е моля ви се де, коли като моята 6-7 на сто извън града 9-10 градско, не повярвах и думичка на това, та нали я имам същата. Накрая се усъмних в зад кормилното устройство. Сменихме си колите с мой приятел, има същата като моята, е мога да ви кажа устройството се оказа в ред, аз изгорях с неговата 8 извън и 10 л. бензин в града на 100 км. той с моята респективно 13 на 19 л. бензин. Не зная какво да правя, имам проблем но как да го отстраня, ПОМАГАЙТЕ !
emzo
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 11:49 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от emzo »

@ danielll - в зависимост колко често сменяш на 4500оборота може и да ти е нормален разхода, иначе провери дебитомера и ламбда сондата.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от mitko »

lubopitko написа:Здравейте колеги, искам да споделя и моята болка с надежда за ПОМОЩ. Имам Мерцедес Ц180, 122 к.с. 95г., и от както се сдобих с него се боря с един проблем, ужасно висок разход. На бензин градско каране гори 20 на сто извън града 13-14. Трябва да кажа, че колата е обслужена напълно, филтри масла и всякакви консумативи. Закачиха я на диагностика нет проблем, а продължава да гори като S класа 600 SEL. Започнах до импровизирам с помощта на опитни майстори и патили собственици на коли, смених свещи, смених кабелите им, отново филтрите, чистих дроселовата клапа, прегледах вакумите, слагах добавки, е няма мърдане от разхода. Монтирах газова уредба, обикновена, нова, пак висок разход, градско 26 на сто извън града 12-13. Какво ли не опитах и с нея, плочка с по малък дифузьор, стъпков мотор, пак сменях филтри е няма сваляне на разхода. Изчетох всички мнения за тази кола във всевъзможни форуми и не открих подобен казус. Четох и във форума на Мерцедес, Е моля ви се де, коли като моята 6-7 на сто извън града 9-10 градско, не повярвах и думичка на това, та нали я имам същата. Накрая се усъмних в зад кормилното устройство. Сменихме си колите с мой приятел, има същата като моята, е мога да ви кажа устройството се оказа в ред, аз изгорях с неговата 8 извън и 10 л. бензин в града на 100 км. той с моята респективно 13 на 19 л. бензин. Не зная какво да правя, имам проблем но как да го отстраня, ПОМАГАЙТЕ !
Какво ме направи бре.Аз карам Е класа нема такъв разход ,а колега ката S и пак разхода не е такъв .Тука има нещо малко което се смеее от неиде .Търси колега ,който се е блъскал с тоя мотор да го провери изцяло датчик по датчик с осцилоскопа .Неможе да е в час всичко а да има такъв разход.
Best regards
lubopitko
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 4:03 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от lubopitko »

emzo написа:@ danielll - в зависимост колко често сменяш на 4500оборота може и да ти е нормален разхода, иначе провери дебитомера и ламбда сондата.
ОК колега, само,че тоя мотор няма дебитомер, а ламбда сондата е на 6, проверена е пропуснах да кажа в началото, както пропуснах да спомена, че проверих изпускателната система, гърнетата 1 по 1 и даже изтърбуших катализатора, нещо за което вече съжалявам. А относно оборотите, никога не съм се замислял на колко сменям, то е до усет кога започва да се товари мотора, и сега като стана на въпрос, загледах никога не е повече от 3000- 3500. Не зная тая кола ме метна в публиката, егати разхода, къде отива тоя бензин не мога да си обясня. Ей за това съм тук, то ако беше лесно вече да бях забравил ама нейсе.
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от auto »

lubopitko написа:
emzo написа:@ danielll - в зависимост колко често сменяш на 4500оборота може и да ти е нормален разхода, иначе провери дебитомера и ламбда сондата.
ОК колега, само,че тоя мотор няма дебитомер, а ламбда сондата е на 6, проверена е пропуснах да кажа в началото, както пропуснах да спомена, че проверих изпускателната система, гърнетата 1 по 1 и даже изтърбуших катализатора, нещо за което вече съжалявам. А относно оборотите, никога не съм се замислял на колко сменям, то е до усет кога започва да се товари мотора, и сега като стана на въпрос, загледах никога не е повече от 3000- 3500. Не зная тая кола ме метна в публиката, егати разхода, къде отива тоя бензин не мога да си обясня. Ей за това съм тук, то ако беше лесно вече да бях забравил ама нейсе.
Виж зацепването на агренажа и дали не е запушено обратното
lubopitko
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 4:03 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от lubopitko »

Благодаря за предложението колега, наистина уважавам всяко мнение по въпроса, не само защото ме интересува лично, но и поради факта, че този форум е мястото където да си споделяме проблемите и с всяко мнение тук го правим все по-популярен и по- търсен от потребителите. За мен лично не е проблема в парите които ще дам в нечий сервиз за да ми диагностицират проблема, а в това, че няма да го разбера, чисто технически, защото няма да ми кажат от къде е. Факт е че колата ми гори много, прекалено мн. за автомобил от среден клас, колкото и да е спортен стила ми на шофиране. Всичко което проверих до момента, за да стигна до разковничето, не даде резултат. Усещането за нещо дребно, което ни убягва а може би ще ни извади очите не ме оставя на мира, само от любопитство. Сега за ангренажа, не съм мислил за това. Мерцедесите са с верига и с това зацепване си дойде от Германия, не че там не биха могли да сбъркат но ще го проверя и ще споделя скоро. Казвам това защото с ремък сам чувал да прескочи с зъб два че и повече ама с верига не мисля. А относно обратното гориво, за това и през ум не ми е минавало, има логика и него ще проверя. За хипотезите БЛАГОДАРЯ, искрено, но искам да вкарам и още едно предложение не съм мерил компресията, възможно ли и от недостатъчно сгъстяване да гори мн. Айде че май се отплеснах мн. Благодаря ви.
ru6
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:14 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от ru6 »

Ако не работи ламда сондата и ли някой датчик компютъра минава в авариен режим и обогатява горивната смес . От там и по-висок разход
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от waseko »

ru6 написа:Ако не работи ламда сондата и ли някой датчик компютъра минава в авариен режим и обогатява горивната смес . От там и по-висок разход
Това не е точно така.В авариен режим ЕКМ замества показанията на датчиците със стойности,присъщи при загрял двигател,от където идва и по-трудно стартиране на студен двигател и лоша работа в режим на подгряване.
lubopitko
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 4:03 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от lubopitko »

Това не е точно така.В авариен режим ЕКМ замества показанията на датчиците със стойности,присъщи при загрял двигател,от където идва и по-трудно стартиране на студен двигател и лоша работа в режим на подгряване.[/quote]

Благодаря за мнението колеги, От всичко написано от мен до тук по проблема с колата ми, не карах само, че колата пали от чудесно още на първото завъртане, независимо дали и студена или топла. Има една подробност която започна да ме изнервя при студен старт. Не мога да изфорсирам мотора, получава се нещо като кихане не може да поеме за момент. Това е при работа на бензин на газ го няма. Слд като поработи 3-4 минутки на празен ход вече няма проблеми с оборотите. Иначе относно мощността и ускорението нямам забележки. Още веднъж казвам, че автомобила е закачан на диагностика няколко пъти, бил е в сервизи на БОШ, при добри диагностици. Няма никакви о.отклонения от нормите. За това съм принуден да потърся помощ тук, мисля, че се касае за някакъв механичен проблем, който не го лови компютъра. Надявам се, някой колега да е имал подобен проблем и да сподели за панацея. Благодаря на всички.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от waseko »

получава се нещо като кихане не може да поеме за момент. Това е при работа на бензин на газ го няма.
колега,имоето дайхатсу има подобни симптоми,това с "кихането",да го разбирам ли като леки детонации?Ако е така може да имаш теч на някоя дюза.Н знам на бензин л т прави преразход,мож тва да е причинта.
Публикувай отговор