Проблем с опел кадет 1,3

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
makgaxan

Проблем с опел кадет 1,3

Мнение от makgaxan »

Привет колеги значи едно приателче има проблем с двигателя на опела си(1,3 маи беше 81-85 г)

значи докато си карал и изведнъж му гасне колата(все едно му свършва бензина)пробва да запали нестава(пали и веднага гасне).
сипва бензин пак същото.проверяваме свещите-нормани
проверяваме бензина - стига до карборатора,
дистр.капачка не е местена.
а когато запали колата заработва за секунди и изгасва все едно и е много въздуха.

дойдоха некви майсторчета и са се пулили час и половина и му казали :
гарнитурата ти е издухала или главата е пукната и затова неможе да работи равномерно и се дави.

може ли да е това или даите други предложения.
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от Слави Шишков »

повредата вероятно е в карбуратора - проверете поплавък, игла мембрани - има и един филтър на входа може да е задръстен
buba__uzi

Мнение от buba__uzi »

Здравейте,начинаещ тук още извинете ме..И аз имам проблем със същия Кадет 1.3 .Не гасне но работи много зле.Няма мощност От време на време започва да "трепери".това ми беше много странно,защото колата е подържана и допреди месец си беше пушка.Проверих филтъра за горивото,свещи смених,извадих целия карбуратор и го измих с кореселин,подплавника проверих,кабелите на свещиоте проверих,незнам какво е?вече се съмнявам да не горивна помпа?
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Много е непрофесионално да се говори така без да e видян автомобила.И все пак ще кажа нещо: вижте клапана за рециркулация на отработените газов/EGR/.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
makgaxan

10х

Мнение от makgaxan »

момчето го заведе на доктор и те са му шлайфали главата,сменили му свещите,кабелите на свещите,после видяли един вакуум изваден и разбрали че отива към карбуратора,а от там всичките мембрани били изгориали като не се движат.та сменили мембраните, и о6те куп не6та.
и ремонта излиазал колкоте струва колата ...
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от Слави Шишков »

Да ме прощават хората от Бош ама тази кола не е и чувала за EGR.
И ако бяха погледнали карбуратора , нямаше да свалят главата. Ама има и такива колеги -ще сменим всичко , малко основно ремонтче и все от нещо ще се оправи :lol:
niiiki

Мнение от niiiki »

Може вече да е оправена но основно този проблем идва от комотатора
:oops: :oops:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Или от първичната верига Т.е от бобинката в делкото . :? Но виж колко лесно са го оправили колегите .Сменили всичко и готово , па от "кво е било ?????
Заключено