opel zafira EGR

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

opel zafira EGR

Мнение от rabotnika »

колеги имам проблем с опел зафира 2.0 дти значи записва грешка 0400 резиркулация на отработените газове разлика при регулиране
смених дебитомер клапан за управление на ЕГРа друг ЕГР всичко все от работеща кола и нищо не се променя все едно и също светва лампата и минава в авариен режим отворих и компютъра но и там греда някой да се е сблъсквал с нещо подобно
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: opel zafira EGR

Мнение от bobolin4o »

rabotnika написа:колеги имам проблем с опел зафира 2.0 дти значи записва грешка 0400 резиркулация на отработените газове разлика при регулиране
смених дебитомер клапан за управление на ЕГРа друг ЕГР всичко все от работеща кола и нищо не се променя все едно и също светва лампата и минава в авариен режим отворих и компютъра но и там греда някой да се е сблъсквал с нещо подобно
Може би вакуумче изтърва някъде?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

Re: opel zafira EGR

Мнение от rabotnika »

bobolin4o написа:
rabotnika написа:колеги имам проблем с опел зафира 2.0 дти значи записва грешка 0400 резиркулация на отработените газове разлика при регулиране
смених дебитомер клапан за управление на ЕГРа друг ЕГР всичко все от работеща кола и нищо не се променя все едно и също светва лампата и минава в авариен режим отворих и компютъра но и там греда някой да се е сблъсквал с нещо подобно
Може би вакуумче изтърва някъде?
не изтърва проверено е
gergesevlievo
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 11:39 am
Местоположение: Севлиево

Re: opel zafira EGR

Мнение от gergesevlievo »

А има ли вакуум до клапана на ЕГР-а и клапана за турбото , много често съм имал случаи на задръстен изход на вакуум-помпата?
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: opel zafira EGR

Мнение от presko79 »

gergesevlievo написа:А има ли вакуум до клапана на ЕГР-а и клапана за турбото , много често съм имал случаи на задръстен изход на вакуум-помпата?
Наистина,и не само случвало ми се е с по мальк дебит на вакуума само там,вследствие тия проблеми
Бензина е за измиване на дизелови части.
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: opel zafira EGR

Мнение от kateri »

Провери помпата създава ли вакум успех.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: opel zafira EGR

Мнение от ivanovbg »

На мен ми е записвала тази грешка и при скапан дебитомер .Принципно като отваря ЕГР-а редуцира и показанията на дебитомера и ако това не се случва записва тази грешка.
Актуални стойности на дебитомера със-без ЕГР?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: opel zafira EGR

Мнение от kateri »

ivanovbg написа:На мен ми е записвала тази грешка и при скапан дебитомер .Принципно като отваря ЕГР-а редуцира и показанията на дебитомера и ако това не се случва записва тази грешка.
Актуални стойности на дебитомера със-без ЕГР?
Колега тука си прав.
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

Re: opel zafira EGR

Мнение от rabotnika »

колеги значи вакуум има перфектен сменях и дебитомера и всичко си е все така нищо не се променя всички клапани смених проверих всички мъркучета всичко освен ЕКУто е проверено свалях и ЕКУто но там проблем нямаше та незнам на къде да се насоча вече
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: opel zafira EGR

Мнение от bobolin4o »

rabotnika написа:колеги значи вакуум има перфектен сменях и дебитомера и всичко си е все така нищо не се променя всички клапани смених проверих всички мъркучета всичко освен ЕКУто е проверено свалях и ЕКУто но там проблем нямаше та незнам на къде да се насоча вече
Имал съм точно такъв случай. Проблема го реших с ремап.
Не изключване на AGR, а промяна на картите на турбо и AGR.
Мога да помогна.
Все пак, не стана ясно какви стойности показва MAF-а на празен ход със/без AGR, и при пълно натоварване на 2200-2800 оборота?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
dvanew
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 9:10 am

Re: opel zafira EGR

Мнение от dvanew »

bobolin4o написа:
rabotnika написа:колеги значи вакуум има перфектен сменях и дебитомера и всичко си е все така нищо не се променя всички клапани смених проверих всички мъркучета всичко освен ЕКУто е проверено свалях и ЕКУто но там проблем нямаше та незнам на къде да се насоча вече
Имал съм точно такъв случай. Проблема го реших с ремап.
Не изключване на AGR, а промяна на картите на турбо и AGR.
Мога да помогна.
Все пак, не стана ясно какви стойности показва MAF-а на празен ход със/без AGR, и при пълно натоварване на 2200-2800 оборота?
Здравейте, да не отварям нова тема реших да питам тук -бихте ли ми казали какви трябва да са тези стойности? Имам вектра Б същия мотор и разхода ми се вдигна доста. Закачаха ми я на опкома и казаха че всичко е добре - е да ама не. около10 на 100 смесено каране а по рано около7 ми беше. Чистен ми е всмукателния колектор, егр на ултразвукова вана минал и той. Изобщо като отскоро собственик на опела ми се ще да знам какви стойности да гледам за да не съм насляпо при хората с кабел.
ПС Моя го чакам към края на месеца!!!
Успехи и безаварийни км!!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: opel zafira EGR

Мнение от bobolin4o »

Ако имаш несъответствие в показанията на дебитомера при средно натоварване, то ще се запише грешка, свързана с AGR-а, ако показва ниски стойности в голямото натоварване, колата чувствително няма да има мощност. Проблемът с високия разход не е там.
Термостат(не затваря, отваря рано)? Гуми(размер, грешно отчитане на пробега)? Бензиностанция(лъжат в литража, качество на горивото)? Теч на гориво?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
dvanew
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 9:10 am

Re: opel zafira EGR

Мнение от dvanew »

Мерси колега,
-термостата е нов и колата стопля много бързо даже/имах съмнения че печката се включва и при топло време и махнах предпазител 28/
- гумите са тези, с които си е била и когато ми гореше според мен нормално
-сменени маркучета излишно гориво, О пръстени на дюзите, нови филтри / Тук трябва да кажа че дори и след смяната на О пръстениете колата пак се замисля леко при паленето в студа и сутрин изпушва едно голямо сиво синкаво кълбо дим след като запали/ масло обаче от смяна, до смяна не доливам обаче
-бензиностанцията винаги е една и съща и от как се съмнявам в разхода ходя и сипвам първо в туба- не е и там проблема за съжаление
momchy
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 9:22 am

Re: opel zafira EGR

Мнение от momchy »

Аз съм от няколко минути в този форум. Имам Зафира 2.2 DTI от около 8 месеца и още като я купих на 10 - тия км влезе в авариен режим. Дълго я карах така, докато започнах да свалям капака на ЕГР-клапата и да пръскам последната със спрей течна грес на спрян двигател и да раздвижвам палчето зверски докато се раздвижи свободно. От начало го правех няколко пъти на ден, след това на няколко дни. Сега го правя веднъж в месеца приблизително на всеки 1000км без да чакам да ми включи авариен режим. Капака се сваля, като се подпъхне нежно връх на тънка отверка и се издърпа напред (към радиатора). Когато клапата се смазва по няколко пъти на ден и на дълъг път може да се кара колата без капак на ЕГР клапата.

https://www.youtube.com/watch?v=pk9JzyHIyaE
Последно промяна от momchy на Чет Май 08, 2014 9:43 am, променено общо 1 път.
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: opel zafira EGR

Мнение от oem »

Е б*ти колата. Закарай я за спиране на ЕГР-а и да се приключва. Какво ще я мажеш нонстоп?
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
Публикувай отговор