Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от ifidik »

KLESHTITE написа:това са пълни глупости като се прецака абса да не спират да вървят тези коли
да.влизат в авариен режим.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от ivanovbg »

Понякога спират,понякога литват.Аз даже имах случай с един голф1,9тди дето след 70км/час сам почваше да си подава газ :lol: Оказа се от АБС-а.Какво ли не го правих-не стана и се наложи да го сменя.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от nik7dob »

Аз даже имах случай с един голф1,9тди дето след 70км/час сам почваше да си подава газ
егати модерния голф :lol: :lol: :lol: :lol:
после защо голфовете били толкова бързи....
ето я и иронията - абс е система за спиране,не за подаване на гас :lol: :lol: :lol: :lol:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от ivanovbg »

С ЕСП или ЕПЦ май беше колега,вградена е в блока на АБС-а.Мисли малко. :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:С ЕСП или ЕПЦ май беше колега,вградена е в блока на АБС-а.Мисли малко. :lol:
Така или иначе, колега, понеже се занимаваш с чип-тунинг... би трябвало да ти е ясно, че няма начин ESP-то да каже на двигателния ECU да си дава газ. По-скоро може да му каже да върне газта.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от ivanovbg »

Taka беше.И аз се чудех защо.Като пуснеш газта и само си ускоряваше.Интересното че до 60-70 намаше проблем.2 дена си играх докато се сетя да изключа АБС-а и всичко си дойде на място.Е после сложих друг.Нямам друго обяснение за случая,но с другия всичко си беше наред.Може да вдига някой флаг в основната програма :cry: незнам.Колата дойде с оплакването че като пуснеш газта и почва да ускорява.Нямаше никакви грешки,АБС-а си работеше.Всичко беше перфектно.Първоначално мислех че турбото вкарва повечко масло,но и без него,без дебитомер и с всички изключени датчици и ключета ефекта беше един и същ.А както натиснеше спирачката или съединителя и падаха оборотите.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:Taka беше.И аз се чудех защо.Като пуснеш газта и само си ускоряваше.Интересното че до 60-70 намаше проблем.2 дена си играх докато се сетя да изключа АБС-а и всичко си дойде на място.Е после сложих друг.Нямам друго обяснение за случая,но с другия всичко си беше наред.Може да вдига някой флаг в основната програма :cry: незнам.Колата дойде с оплакването че като пуснеш газта и почва да ускорява.Нямаше никакви грешки,АБС-а си работеше.Всичко беше перфектно.Първоначално мислех че турбото вкарва повечко масло,но и без него,без дебитомер и с всички изключени датчици и ключета ефекта беше един и същ.А както натиснеше спирачката или съединителя и падаха оборотите.
Прилича на Темпомат, но той си е функция на моторния...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от ivanovbg »

Не беше активирана функцията.
Пробвах и да я активирам и деактивирам-никакъв ефект.И не потдържаше ,а доста добре ускоряваше,особено ако беше в надув.Затова бях заподозрял турбото.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от rangel1 »

ivanovbg написа:Понякога спират,понякога литват.Аз даже имах случай с един голф1,9тди дето след 70км/час сам почваше да си подава газ :lol: Оказа се от АБС-а.Какво ли не го правих-не стана и се наложи да го сменя.
Аз пък ти вярвам :idea: Щом може абс да връща газта защо да не може да я подава :?:
При тая комуникационна връзка между контролерите вече всичко е възможно особено с кана нещата са вече като човешка нервна система (може да ти се надуе пръста на крака и заради това да оглушееш)Така че вече логиката и четенето не са на мода биха помогнали само добра интуиция много опит с блъскане на главата........лошото е че количките се развиват доста бързо напоследак и просто съжелявам много колегите които са асове в областа незнам сигурно са осъзнали че инвестират и влагат много мозък и то доста повече от от един лекар а никога немогат искара колкото доктор :twisted: Така е да сме станали докторчета :lol: (аз съм просто хоби маняк но се пак съм в гилдията и ми е гадно като се лигавят с колеги разни охлюви...............)
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от KLESHTITE »

това с подаването на газ съм го имал като проблем на 2.5 тди и не е отн абс верваите ми а колега ifidik пробваи да изключиш абс и да видим какви аномалии ще се появят
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от ifidik »

не става въпрос за изкл абс, а за дефектирал модул.колега наистина грешиш! патил съм го на два пъти.
това с даването на газ, като с темпомат се получава и при разминаване на показанията от датчиците на предни спрямо задни колелета.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от nik7dob »

Аз пък ти вярвам :idea: Щом може абс да връща газта защо да не може да я подава :?:
При тая комуникационна връзка между контролерите вече всичко е възможно особено с кана нещата са вече като човешка нервна система (може да ти се надуе пръста на крака и заради това да оглушееш)Така че вече логиката и четенето не са на мода биха помогнали само добра интуиция много опит с блъскане на главата........лошото е че количките се развиват доста бързо напоследак и просто съжелявам много колегите които са асове в областа незнам сигурно са осъзнали че инвестират и влагат много мозък и то доста повече от от един лекар а никога немогат искара колкото доктор :twisted: Така е да сме станали докторчета :lol: (аз съм просто хоби маняк но се пак съм в гилдията и ми е гадно като се лигавят с колеги разни охлюви...............)

много правилно казано колега,подкрепям те напълно.това за интуицията е съвсем вярно,но ако имаше откъде да се сдобием с подробна информация относно комуникацията по CAN би било много по лесно решаването на подобни проблеми.И все пак упоритостта ни се възнаграждава понякога с успех :)
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от KLESHTITE »

колата не е при колегата и няма да разберем къде е проблема обаче според мен е клиента е казал даи да сменим и ремъците и от там е проблема ама ходи гадаи скоростите ти ли си ги сменял
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от ivanovbg »

Христос воскресе!Успехи на всички ви!

Не е въпрос на вяра.Споделям опит просто.Ако някой ми беше казал-изключ- АБС-а още в началото няаше да се мъча 2 дена да търся проблема.За това го казвам.Да го имате напредвид.

Колкото до КАН връзката -то си е като телефонна линия по която всички модули си говарят и си обменят информация.Съмнява ме да има такова нещо което като го включиш да може да ти превежда всичко което си говорят модулите.Или ако има едва ли е за повече от един модел.Пък и безмислено според мен да разполагам с такова устройство.По лесно е да му дърпам щепсела :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А6 2.5 TDI не се форсира повече от 3000rpm

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:Taka беше.И аз се чудех защо.Като пуснеш газта и само си ускоряваше.Интересното че до 60-70 намаше проблем.2 дена си играх докато се сетя да изключа АБС-а и всичко си дойде на място.Е после сложих друг.Нямам друго обяснение за случая,но с другия всичко си беше наред.Може да вдига някой флаг в основната програма :cry: незнам.Колата дойде с оплакването че като пуснеш газта и почва да ускорява.Нямаше никакви грешки,АБС-а си работеше.Всичко беше перфектно.Първоначално мислех че турбото вкарва повечко масло,но и без него,без дебитомер и с всички изключени датчици и ключета ефекта беше един и същ.А както натиснеше спирачката или съединителя и падаха оборотите.
Три години и половина по-късно за пръв път и аз се сблъсквам със същата ситуация... при мен колата почва да ускорява още с потеглянето, да кажем след 10-15 км в час.
Колата е Фиат Гранде Пунто, 1.3 мултиджет... поради калпав сигнал от д-к на предно дясно колело, колата сама си дава газ и иска да излети... евала! Даже няма ESP, прост ABS... няма темпомат...
На някой програмист в завода май му е доста висока заплатата!!!
Прерових гугъла, нищо такова не намерих...
Интересно, дали във фирмените сервизи са уведомени за тоя недъг?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор