Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
piron45
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 9:24 pm

Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от piron45 »

Най напред Честита Коледа и весели празници на всички.
Сега на въпроса. Понеже нямам резервен ключ за колата / Опел Корса В/ реших да си извадя един. Обаче като поразпитах се оказа, че ключарите са големи кожодери. Искат около 100лв за готов ключ с копиране на транспондера. Но понеже в Самоков не могат да прочетат транспондера ми че бил защитен, трябвало да отида до София някъде на Графа където ще ми струва 150лв. Естествено е че само за един ключ тази цена ме удари в челото.
Поразрових се из нета и какво намирам. Заготовката за моя ключ с място за транспондер струва 8лв, самият транспондер е на цена 6.67лв. Какво се получава че за фрезоването което е за минутка и струва 2лв и програмирането са всички останали пари. Е то бива печалба, но пък чак в такива размери.

Та питането ми е някой правил ли е подобен опит - ако си купя заготовката и транспондера на горните цени, има ли алтернатива сам да си програмирам транспондера или някъде по на тънко. Намерих и програматор за ключове в нета за 80$ който в БГ се продава за 285лв, но за един ключ не си заслужава да се дават толкова пари. Но пък много се дразня като някой се опитва да ме натовари с толкова пари за нищо работа.

Сега някой ще каже, че щом не мога сам да си го направя трябва да си платя на ключар. Той е вложил много пари в техника и знания. Може, но никъде не е казано че трябва да си избива инвестицията с няколко ключа.

Стана дълго :P , хайде колеги давайте конструктивни мнения. Може и на някой друг да му се появи този проблем.
MOTORSPORT
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:41 pm
Местоположение: LOVECH

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от MOTORSPORT »

Явно си един от всичките тарикати които правят сметка на хората ,кой колко ще спечели ,ами купи си програматора НАУЧИ СЕ ДА РАБОТИШ С НЕГО и тогава прави сметките кой кога ще избие инвестицията и се научи ,че и тук вече се заплаща ителектуалния труд.УСПЕХ В НОВОТО ТИ ПОПРИЩЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Живей за да ядосваш другите!!!
piron45
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 9:24 pm

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от piron45 »

Благодаря за отговора :lol: Ти вероятно си обиден ключар или не знаеш че повечето хора работят цял ден за 20лв и по малко дори. А за ключ който се изработва буквално за 2-3мин трябва да дадат 150лв. Съмнявам се да останеш доволен ако някой ти поиска толкова пари за същия вложен друд, тогава вероятно друга песен ще пееш :lol:
И не им правя сметка кой колко печели , но в цялата работа трябва да има някаква норма и малко човещина.
Хайде жив и здрав
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от ipivan »

Аз подкрепям колегата MOTORSPORT!
Не отчиташ че ключа може да се направи за 2-3 мин. но докато се стигне до тези 3мин,са пожертвани няколко години за обучение,вложени са и пари и нерви.
Ние не работим за мерси защото с това си изкарваме хляба.
Пък и ти си отишъл при ключара,а не той е дошъл при тебе,като не ти харесва цената имаш избор дали да си направиш ключ или не. :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от presko79 »

Представям си колко ли реване ще има ако се наложи да дадеш 200 или 300 лв за нещо.
Братле ако си мислиш че автомонтьора или ключаря работи с цел да печели от всяка кола/ключ по 100 лв ,то аз досега яхта щях да си купя
Бензина е за измиване на дизелови части.
piron45
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 9:24 pm

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от piron45 »

Брей колко ключари се събраха набързо :lol: Що не взема и аз да си отворя едно ателие за да ви подбивам цените.Момчета свикнал съм сам да си правя всичко и по скоро ще дам пари за програматор за да си направя ключа, отколкото да дам 150лв на някой алчен ключар. :lol: :lol: :lol:
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от waseko »

Момче,безмислено е да продължаваш полемиката,нада ли ще се намери човек от форума,който да не подкрепи мнението на колегите(а и те далеч не са ключари),а и не знам как не ти е заключена още темата-не си прочел условията.Ще спечелиш ако в бъдеще не правиш тънка сметка за труда,който не познаваш.Поздрави
piron45
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 9:24 pm

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от piron45 »

[quote="waseko"]Момче,безмислено е да продължаваш полемиката,нада ли ще се намери човек от форума,който да не подкрепи мнението на колегите(а и те далеч не са ключари),а и не знам как не ти е заключена още темата-не си прочел условията.Ще спечелиш ако в бъдеще не правиш тънка сметка за труда,който не познаваш.Поздрави[/quote

Явно съм попаднал на гилдията на занаятчиите. Съжалявам че ви обезпокоих. Останете си със здраве, пък аз ще продължа да се справям сам без да ползвам вашите услуги.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ключ за запалване - програмиране на транспондер

Мнение от mitko »

Да точно така е .попаднал си на недподходящото мсто . Иди си прави ключа сам и бъди щаслив че си спестил . Форума е само за колеги в областа на подръжка и ремонта на автомобили . За дребни тарикати като тебе са форумите на всяка марка.

Moderator
Заключено