ECU

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Presley

ECU

Мнение от Presley »

Моля накой да ми помогне за следното:
Има много и различни софтуерни продукти за четене и изтриване на грешки от ECU,които са по-универсални(за по-голям списък от марки автомобили).Виждъл съм такава програма,инсталирана на лаптоп с преходен интерфеис на USB,при която избираш марката и модела на автомобила и тя прочита информацията от ECU-то.
Понеже не съм запознат с тези програми,моля кажете ми,кои са сравнително добри,на приемливи цени и къде мога да ги намеря?
Благодаря Ви!
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Мнение от niki »

Можеш да научиш доста от радзела диагностична апаратура на този форум. :) Там общо взето са обсъдени най-масовите универсални системи за диагностика, които са в употреба. Аз трябваше да оборудвам сервиза си преди време и този форум ми свърши добра работа.

Всичко зависи от това какво искаш да правиш и колко си готов да дадеш :) По правило обаче универсалните системи за диагностика имат по-ограничени възможности от специфичните за определена марка. Така например със VAG-COM можеш да правиш наистина много неща по автомобили от VAG групата (VW,AUDI, SEAT, SKODA), но трябва да се ограничиш на тази марка.

Обърни внимание на VISA UNISCAN, BOSCH KTS и АДИА като универсални системи за диагностика (има и за трите по нещо във форума ). Аз лично се спрях на АДИА , защото системата е българска и фирмата се намира в Пловдив - повече на http://www.spectromatic.bg
Засега съм доволен като възможности и най-вече като цена -целия комплект за нова апаратура струва 2220лв с ДДС. За тези пари друга нова апаратура трудно ще намериш :-/

Всяка система има предимства като една е по-добра с едни модели, а друга - с други.
Presley

Мнение от Presley »

niki написа:Можеш да научиш доста от радзела диагностична апаратура на този форум. :) Там общо взето са обсъдени най-масовите универсални системи за диагностика, които са в употреба. Аз трябваше да оборудвам сервиза си преди време и този форум ми свърши добра работа.

Всичко зависи от това какво искаш да правиш и колко си готов да дадеш :) По правило обаче универсалните системи за диагностика имат по-ограничени възможности от специфичните за определена марка. Така например със VAG-COM можеш да правиш наистина много неща по автомобили от VAG групата (VW,AUDI, SEAT, SKODA), но трябва да се ограничиш на тази марка.

Обърни внимание на VISA UNISCAN, BOSCH KTS и АДИА като универсални системи за диагностика (има и за трите по нещо във форума ). Аз лично се спрях на АДИА , защото системата е българска и фирмата се намира в Пловдив - повече на http://www.spectromatic.bg
Засега съм доволен като възможности и най-вече като цена -целия комплект за нова апаратура струва 2220лв с ДДС. За тези пари друга нова апаратура трудно ще намериш :-/

Всяка система има предимства като една е по-добра с едни модели, а друга - с други.
Много благодаря.Тази информация ми беше много полезна.Задължен сам ви.
ppl

Мнение от ppl »

Според мен универсалното оборудване си има и своите минуси.По доброто решение е да хванеш една марка автомобили и да се занимаваш само с тях.Но за съжаление тук е България и всеки трябва да разбира от всичко от което съответно пада много нивото на услугата
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от САКСО »

.....
Последно промяна от САКСО на Съб Май 19, 2012 7:39 pm, променено общо 1 път.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Да така е . Но ако се занимаваш само с една марка оригиналния тестер е или 30 000лв с ъпдеити за 10 години или 6000лв с ъпдеит по 1000-1500 на година . С нашите цени как се избива ? И оригиналния тестер не е по лесен за работа от универсалния . Просто е с повече функций .
Публикувай отговор