Volvo S60 - загуба на мощност,забива

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Volvo S60 - загуба на мощност,забива

Мнение от nik7dob »

Колата е волво S60 с 2.4 турбодизел или така нареченият D5 мотор.Автоматик,2003 година.Проблемът - даваш кикдаун,колата тръгва,на около 2500 оборота се развърта турбото,колата се наема и след 3000 и малко турбото умира,колата едва набира и после около 4500 пак тръгва да ускорява.Записва грешката на снимката,където има и дадени възможни причини за повреда.Вакумното управление съм прегледал,за спукани въздуховоди също,не съм сменял управляващия клапан,а турбината има лек луфт,няма много масло във въздуховодите.Мотора и скоростната кутия са сменявани.Утре колата се връща в сервиза и продължавам да я ровичкам.Ако имате някакви идеи,колеги,моля споделяйте.Благодаря.
http://www.album.bg/fucking_mind/images/27978801
(съжалявам,но не ми се получава с качването на снимка в форума)
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: Volvo S60 - загуба на мощност,забива

Мнение от batsvilen »

Колега освен да провериш вакума на вакумпомпата и всичко закачено към нея и още една идея за да си сигурен в клапана се свържи с first look или мап между клапана и турбото и на осцилоскопа закачен към мап и управлението на клапана виждаш какво му дава и как го изпълнява, ако имаш още един мап закачен на вакума( да не би да пада) още по добре.Ако кодочетеца ти вади зададено и изпълнено налягане разликата в + или - е и колко? А колата с VOLVO VIDA ли е четеш ако да от къде го купи и за колко и освен с 2010D пробвал ли си с друга дали работи .Благодаря за отговора.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Volvo S60 - загуба на мощност,забива

Мнение от nik7dob »

всичко по вакумите съм прегледал,управление на вакума,вакум помпа,мерено с манометър докато колата се кара... да,с VIDA DICE я чета колата,дал съм скрин шот в който са посочени виновниците за проблема,всичко проверено и изглежда добре,единствено оставам за съмнение за клапана който управлява вакума на турбото или в самото турбо лопатките,но клиента бързаше и си взе колата,не остана време да проверя и тези неща.Ще постна и една графика която ми дава повод за противоречие: в първия кикдаун колата вдига оборотите,компа казва на турбото развъртай се и то се развърта,всичко точно,в следващия момент екуто го спира,въпреки че продължава да се вдигат оборотите и колата умира (става чист дизел),после в един момент когато вече сме на 2ра скорост компа казва "искам турбо",обаче турбото не ще (тук си мисля за VNT клапана или лопатките на турбото да имат механичен проблем).И както казах виждам проблем в компа и някакъв механичен,като си мисля за екуто защото клиента е сменявал мотор и скоростна кутия,като мотора е бил първи и след това не е имало никакъв проблем и когато кутията се строщила нещо,карал няколко месеца едва едва без да раздава газ,докато се навие да я сменява и след като я сменил забелязал проблема,когато настъпил газта и затова не съм сигурен дали проблема не е още отпреди,понеже като караш колата леко не се усеща проблема.Съмнява ме нещо да не е направено при смяната трансмисията или да са заредили някакъв неподходящ софт в екуто.А видата съм я взел китайска - 700 с доставката,но от доверен човек,който ми дава и гаранция,досега всичко работи идеално по нея,доволен съм.
http://www.album.bg/fucking_mind/images/28014095/
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: Volvo S60 - загуба на мощност,забива

Мнение от batsvilen »

Колега какво стана с волвото? Ако може напиши твоя GSM ако трябва на лични че искам да те питам за настройките на Volvo vida dice. Благодаря предварително.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Volvo S60 - загуба на мощност,забива

Мнение от nik7dob »

волвото си отиде,клиента не беше от софия... 0897 98 49 93 ми е телефона колега
Публикувай отговор