Отностно Сеат Ибиза

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
patzo

Отностно Сеат Ибиза

Мнение от patzo »

Здравейте,
Собственик съм на Сеат Ибиза 1,9 ТД
като цяло автомобилчето няма забележки, вози стегнато и не хлопа, обаче имам 1 проблем който го забелязах от около месец-2 (а колата я имам от 6 мес)
та значи проблема ми е в 2ра скорост. не ми позволява да включвам 2ра предавка когато завивам наляво. Надясно и направо няма ядове, с газ, бързо, бавно всякак си влизат скоростите, но на ляво 2ра все едно някаде упира и не ми дава да дръпна лоста. на място пак няма проблеми. Пробвах с 2но амбрериране - пак не, с подаване малко на газта - пак не, провах да натисна силно педала на съединителя - пак не иска, дърпах по-грубичко лоста - и пак не ми позволява, единствено чак като поизправя волана :(
съединителя и тампоните на двигателя съм сменил преди половин месец, но проблема остана. Синронизатора не хърка, въобще не се чува като напъвам 2рата (а и с другите скорости не се чува, влизат си много добре), просто проблема е точно както го описва - все едно нещо заства пред щангите на скоростите и не ми позволява да вкарам 2ра предавка.

Някой да има идея какво може да е?
Благодаря предварително.
epcilon
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 10:11 am

Мнение от epcilon »

Вдигни колата на крик отляво за да можеш да имитираш наклона и все едно завива наляво и огледай лостовете докато някой превключва.
epcilon
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 10:11 am

Мнение от epcilon »

....имах подобен проблем на моето Vento с 4та и се окза четежеста която е закрепена механизма на едното жило от скоростния лост опираше в един воден маркуч.Огледай всичко внимателно!!!
Успех!
patzo

Мнение от patzo »

мерси, ще пробвам така както казваш
при мен съм с щанги не със жила
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Мнение от Todio »

Огледай тампоните на двигателя. Ако има разбит, при натоварване мотора се измества и може лостовете да упират някъде. Имах подобен проблем с GOLF V преди време.
kaci
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 7:05 am

Мнение от kaci »

Най-добре дай малко повече информация за автомобила(с кой тип и модел скоростна кутия е обурудван)
patzo

Мнение от patzo »

ами модела точно е Ибиза 1,9 Турбо дизел 96 година, 2 врати
скоростната ми кутия е 5 степенна но не знам какъв тип е! как мога да разбера?
отностно тампаните на двигателя, сменил съм ти и 3те (2 маслени и 1 сух) + 2та на макферсоните с лагерчетата и всичко това когато смених съединителя преди половин месец
съединителя ми е от самонатягащите се жила
Публикувай отговор