Застраховки?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Liberator

Застраховки?

Мнение от Liberator »

Привет на всички, колеги преди 2 дни претърпях с приятели тежка катастрофа, и слава богу всички са добре (въпреки, че 3-ма от 4-ма в колата сме с яки на вратовете, на слава богу не е сериозно). Щом стигнахме до етапа да мисля за колата е на добре :D
Нямам опит с тези неща а от утре почвам с ходенето при застрахователи и т.н. Та, искам да Ви питам за гражданската отговорност на шофьора който ме удари, парите от нея отиват във фирмата където имам каско, за тяхна компенсация или при мен? А каква точно е процедурата с ГО на другия водач?
Предварително Ви благодаря! :D
epcilon
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 10:11 am

Мнение от epcilon »

Ти си търсиш пари от каското а те си ги вземат от ГО на виновния.
slavi@elit-auto pazardjik
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 6:37 pm

Мнение от slavi@elit-auto pazardjik »

по принцип ако не си виновен ти се използва ГО.нали тя е за тва все пак,и би трябвало да си вземеш парите по ГО.защото ако ти платят по каско парите които ти пла6тат ти се приспадат от застрахователната стойност на автомобила и ако искаш след това да я вазтановиш триабва да се прави дозастраховане.каското се използва в други слу4аи когато си виновен или когато не е установен изваршителя на дадено пройшествие.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Мнение от automax »

ГО е застраховка, касаеща вреди нанесени на трети лица. Ако ти си виновен (това трябва да е записано в акта от КАТ) твоята ГО ще покрие вредите които си нанесъл на другата кола, а твоите вреди ще се покрият от КАСКО-то ти. Ако не си виновен процедурата е както казва epcilon. Колкото до дозастраховането и други подобни като самоучастие, например зависи от застрахователя и вида на застраховката по КАСКО. Не е лошо да прочетеш условията на договора. Трябва да са на гърба на полицата.
Публикувай отговор