Peugeot 307 - лимит на триене на грешки?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Peugeot 307 - лимит на триене на грешки?

Мнение от niki »

Здравейте,

вчера закачих едно Пежо 307 , 2003 г. за диагностика и след прочитането на грешките тръгнах да ги трия. При това уреда ми върна следното съобщение :
Максимален брой изтривания : 50
Изтривания до момента : 4
Някой знае ли за какво става въпрос? Дали не е поредната френска изгъзица?:-/ И какво става като се достигне този максимален брой изтривания?
Благодаря

И още нещо, за самото изтриване трябва да въведа дата и километри на колата...
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Мнение от Todio »

Имах същия лроблем с Пежо 206, изтрих всичко, но незнам дали след 50 изтривания няма да иска ново програмиране. Тогава ние по-малките сме валат.
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Мнение от niki »

В такъв случаи няма да се учудя ако решат че компютъра "не може" да се препрограмира и да принудят собственика да си купи нов..:-/

Аз оставих грешките в паметта този път и му казах на човека да кара докато не излезе някакъв съществен дефект (той нямаше оплаквания и без това). Така де, да му стоят "импулсите" докато не потрябват...:-/
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Мнение от Todio »

Днес разговарях и с други колеги по въпроса, но конкретен отговор не получих. Може би някой от сервиза на Пежо ще сподели опит или ще се направи на мъжкар и ще каже, че е фирмена тайна.
Car Test™
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 11:30 pm
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от Car Test™ »

Аз съм имал същия проблем със Ситроен Саксо .....
Ако някой знае какво става ПОСЛЕ ?? :roll: :roll: :roll:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Колеги не само Пежо са така . Те пишат в паметта и изтритите грешки , и е напражено така . След като се напълни паметта се препрограмира наново и няма проблем . Аз се занимавам с Форд в Мото Пфое и при тях ги има тия проблеми. Няма проблеми можеш да си го флашваш колкото искаш . На оригинален тестер казва и колко памет му остава . На по ниския клас е по малко .Например на Фиеста 1.4 TDCI не искаше да изтрие грешки ,каза ,че паметта му е пълна . Reprograming PCM и всичко ОК . За сажаление вече става така . Искат колите да минават през фирмените сервизи и след изтичане на гаранцията затова е направено . Гадно е но факт .
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Мнение от niki »

Благодаря на mitko и на колегите за споделения опит! :)

Да разбирам ли, че относно препрограмирането трябва да се обръщаме към съответния фирмен сервиз? Митко, имаш ли представа колко струва подобна услуга при вас за форд?

И аз забелязах, че по-обикновената апаратура (OBD Scantool например) не дава въобще информация за оставащ брой триения.. Явно трябва да се внимава..:-/
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Не се плаши Ники . Бачкай спокойно ,най много да не изтриеш грешките . Няма какво да стане . А за цената окило 35-45лв.
nikinikkk

tarkane gre6ki

Мнение от nikinikkk »

ei kolegi az sam ot peugeot no niama da se napravia na maj ,a 6te vi kaja za6to go pi6e tova.originalnia softuer moje bi za za6tita e napraven taka 4e kogato trie6 gre6ki triabva da vavede6 to4nite kilometri na kolata v momenta,ako ne go napravi6 komputara broi tova i pri dostigane na 50
nai veroiatno niama da moje6 da gi iztrie6.taka 4e tova e v pejo tezi tarkania na gre6ki se vodiat zoni.nadiavam se sam vi pomognal.
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Интересно :lol: :lol: :lol: Маи ще спреме да триеме.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от САКСО »

x
Последно промяна от САКСО на Вто Мар 03, 2009 12:21 am, променено общо 1 път.
SENNA
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 10:59 am
Местоположение: VIDIN
Обратна връзка:

Re: tarkane gre6ki

Мнение от SENNA »

nikinikkk написа:ei kolegi az sam ot peugeot no niama da se napravia na maj ,a 6te vi kaja za6to go pi6e tova.originalnia softuer moje bi za za6tita e napraven taka 4e kogato trie6 gre6ki triabva da vavede6 to4nite kilometri na kolata v momenta,ako ne go napravi6 komputara broi tova i pri dostigane na 50
nai veroiatno niama da moje6 da gi iztrie6.taka 4e tova e v pejo tezi tarkania na gre6ki se vodiat zoni.nadiavam se sam vi pomognal.
батенце това нещо се нарича FLASH COUNTER и не е точно така както обясняваш но карай ...
може би може би :roll: как работиш в пижооо като низнаеш как стаат раотите :?:
dimitar7005
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 9:18 am

Re: Peugeot 307 - лимит на триене на грешки?

Мнение от dimitar7005 »

ei kolegi az sam ot peugeot no niama da se napravia na maj ,a 6te vi kaja za6to go pi6e tova.originalnia softuer moje bi za za6tita e napraven taka 4e kogato trie6 gre6ki triabva da vavede6 to4nite kilometri na kolata v momenta,ako ne go napravi6 komputara broi tova i pri dostigane na 50
nai veroiatno niama da moje6 da gi iztrie6.taka 4e tova e v pejo tezi tarkania na gre6ki se vodiat zoni.nadiavam se sam vi pomognal

Момчето донякъде е право
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Re: Peugeot 307 - лимит на триене на грешки?

Мнение от rober4o »

След 50-ия път пак ще си триете ,НО няма да има история на грешките.VOILA
Поздрави.
stoianRX7
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:54 pm

Re: Peugeot 307 - лимит на триене на грешки?

Мнение от stoianRX7 »

mai nqma lo6o
Публикувай отговор