Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от dent »

Докараха ми зафирата на въже "огаснала в движение" . Оказа се затегнала водна помпа и стопена паразитна ролка, ремъка беше прескочил, но не мога да кажа точно колко зъба. Двигателя е Z19DTH 150 Hp. има 5 счупени кобилици и теч на охладителна течност в предния край на двигателя (утре ще разглобя и огледам по-обстойно). Въпроса ми е дали ще се размине само със кобилици и имали начин да се проверят клапаните за изкривяване без да се сваля главата?
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от galin »

Ами има...сменяш кобилиците зацепваш и въртиш без свещи, да ти е по леко и да можеш да я усетиш и ще стане ясно. Ама защо си мисля че валовете натискат директно клапаните през повдигачите...нещо не мога да си го представя с кобилици как е. Пусни една снимка да видя...ако може де.
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от dent »

http://farm6.static.flickr.com/5230/560 ... 45495f.jpg
не е моя снимка но е същия двигател. "въртиш без свещи, да ти е по леко и да можеш да я усетиш" под въртиш предполагам имаш в предвид на ръка ??? би ли пояснил какво има- в предвид под усетиш ??
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от ogromnii »

както са свалени валовете и клапаните свободни през свещи или дюзи надуй с въздух и ако не издиша през ауспуха или смук. колектор е о.к. провери и дали клапаните се движат като ги натискаш
тия кобилички са крехки и клапаните обикновенноса ок :mrgreen: но зависи и от формата на буталото, ако ги е понатиснало накриво сори :evil:
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от KLESHTITE »

докато не я запалиш нищо не е ясно сменяи кубилици и пали
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от presko79 »

Мисля ,че няма да имаш проблем.Обикновено се кършат кобиличките .Скоро имах случаи с е46 320д ,газоразпределението му е подобно ,превъртяла верига и вследствие на всмукателния вал всичко беше строшено.Вдигнах главата за профилактика ,но нямаше нито един крив клапан.
Бензина е за измиване на дизелови части.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от venelek »

presko79 написа:но нямаше нито един крив клапан.
Да и сега след проверката на главата ти е спокойно нали.

Колега Дент,колко скъпо излиза проверката на тая глава,че не си струва за този 6 годишен автомобил.Сваляй я и да се провери както си трябва,клиента медал няма да ти даде за това,че правиш социална политика. :lol:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от dent »

Малко развитие по темата, колата след сваляне на глава (проверка+лице+пасване на клапани) и шест нови кобилици запали от раз. Но изникна проблем тромаво набира и светна индикатора със гаечното ключе. В паметта за повреди записва грешка P-242F "particulate filter pressure sensor range/performance". Та нещата до някъде са ми ясни задръстен ФАП, но възможно ли е да е свързано със тромавия вървеж, във живи данни турбината не надува !
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от traqnsavov »

venelek написа:
presko79 написа:но нямаше нито един крив клапан.
Да и сега след проверката на главата ти е спокойно нали.

Колега Дент,колко скъпо излиза проверката на тая глава,че не си струва за този 6 годишен автомобил.Сваляй я и да се провери както си трябва,клиента медал няма да ти даде за това,че правиш социална политика. :lol:


Най добре проверка, така и майстора спокоен за ремонта, така и джоба му по надут, а и клиентите се научават че без пари не става тая работа..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от rangel1 »

dent написа:Малко развитие по темата, колата след сваляне на глава (проверка+лице+пасване на клапани) и шест нови кобилици запали от раз. Но изникна проблем тромаво набира и светна индикатора със гаечното ключе. В паметта за повреди записва грешка P-242F "particulate filter pressure sensor range/performance". Та нещата до някъде са ми ясни задръстен ФАП, но възможно ли е да е свързано със тромавия вървеж, във живи данни турбината не надува !
И клиента кво вика "аз ти докарах колата нямаше проблеми само ремъка мръдна а сега много проблеми след ремонта"Ма.. им мръсна сичките се правят на селски тарикати :twisted: (карат си докато се разпадне возилото и после "айде тоя гламавия майстор ще оправи всичко (с един коршум три заека)".
Умолявам ви (не говоря за картел)слагайте си сериозни застраховки върху цената да няма после рев и сълзи ,защото народа се е побъркал и трябва се адаптираме (лошото е че ще страдат и добри хора заради хайзите но мнозинството диктува парада :lol: )
А относно проблема ти не съм правил такова возило но щом е в авариен режим как да дава мощности и за кво да си пуска турбината :idea: (поне така мисля).
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от waseko »

Направила си е сметката,че реактива за изчистване филтъра твърди е свършил по нейната си логика или наистина е запушен...70 км извънградско с 4000 оборота,ако няма ефект,а и той ще е краткровременен трябва да се мисли за подмяна или намеса в програмата да не го търси.Иначе сега е в авариен и няма и да има турбоУспех
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от ogromnii »

доколкото схващам колата се оплаква че сензора за филтъра не е в час, а не че е запушен филтъра, провери връзките да не са разменени или откачени, маркучите които излизат преди и след филтъра
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от dent »

Не чух мнение от колегите занимаващи се със ре-мап, гарантирам със дясната си ръка за ремонта на механиката, но не ми харесва идеята да я издам тая кола на полвина отремонтирана ;)
sve25
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 1:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от sve25 »

И според мен да огледаш маркучите и датчика ,а това http://autodiax.com/dap-fap-dpf/48-peug ... -fap-.html мисля че ще стане на зафирата май слагаха фиатов мотор другия вариант си се сетил сам ре-мап
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Opel Zafira 2006г. 1.9cdti "ангренаж"

Мнение от ivanovbg »

А защо не свалиш фапа и не му удариш една хубава пароструйка?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор