Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от DK1 »

Здравейте колеги,

търся някой, който се занимава с автоклиматици, защото имам няколко въпроса,тъй като съм начинаещ в тази област

Ще съм благодарен на отзовалите се :P
cvetan835
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 4:16 pm

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от cvetan835 »

Задай въпроса директно, за да знаем и ние. За това са форумите.... :P
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от DK1 »

Нека опитните споделят с какво най-добре се хващат пропуските по системата(да се надуе с азот,с УВ,електронен детектор и т.н) :?:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от ivanovbg »

Аз предпочитам UV-то.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от DK1 »

Няколко пъти зареждам системи,мшинката не показва пропуски,но на сутринта системата е празна.Гледам с UV-то нищо,а според мен това не е малък пробив и затова се допитвам до вас.Все пак това са разходи за моя сметка :|
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от Todio »

UV-то на високи точки (като изпарителя) може да не покаже нищо. Според мен азота е по-сигурен. Аз надувам до 25bar и тогава търся пробиви. В твоя случай проблема е или в компресора или изпарителя. Компресора може лесно да се провери, но изпарителя е много работа.
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от DK1 »

Електронния детектор ще свърши ли работа за изпарителя?Защото се чудя кое да взема първо(азот или детектор)
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от Todio »

Кажи за каква кола става въпрос. И при двата начина за откриване на течове ти трябва достъп, за да огледаш нещата. Най-добре става като разкачиш цялата система и надуваш елемен по елемент с азот във вана с вода (ние така процедираме). Тази операция е много трудоемка, но и най-сигурна и затова клиента трябва да е с дебел портфейл. Все пак КЕФ ЦЕНА НЯМА и ако правиш 20 годиша кошница, а клиента иска да му е хладно ще плаща.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от ogromnii »

това звучи леко брутално, не бих разглобил колата на парчета без да проверя за дефекти на достъпно място
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от ivanovbg »

Досега увето е откривало теч навсякъде. Изпарителя се вижда като светнеш тръбата за конденза. Жълта ли е... :lol: Аз слагам по 10 милилитра пускам я да работи около час на макс и гледам. Ако няма, клиента идва след извесно време да го светна пак след седмица или по рано ако е намаляла силата на изтудяването. Принципно гледам да е по тъмно като святкам с лампата, че по лесно се забелязва. А пък такъв голям пробив ... Вероятно е някой гумен маркуч. При вакум се свива и не пропуска, но при налягане... Най лошото е ако има и алуминиева изолация. Понякога се налага да я махна за да съм сигурен.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от DK1 »

Знам ,че трябва да имам всичко необходимо,но от вас разбирам ,че само UV-to като начало ще ми върши работа.Все пак има колеги който дори и UV не слагат и не вакумират :lol: зареждат,вземат някой лев и не ги интересува нищо.За такива случаи детектора ще ми свърши работа,но ще вземам догодина 8) Благодаря на всички включили се
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от mitko »

А сега де ,дори и без вакуум няма как да стане . Нали веднага налягането бие 25 бара и всичко спира. Доколкото за УВ моето мнение е че не върши нищо .

best regards
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: Търся колега занимаващ се с автоклиматици

Мнение от DK1 »

mitko написа:А сега де ,дори и без вакуум няма как да стане . Нали веднага налягането бие 25 бара и всичко спира. Доколкото за УВ моето мнение е че не върши нищо .

best regards
Особено по автокъщите как зареждат за по 20лв,дори и кантар не ползват хората.Зареждат докато тръгне климатика :mrgreen:
Публикувай отговор