опел астра 1.4 8v

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

опел астра 1.4 8v

Мнение от alex07 »

проблема е че е адски мудна в ниските когато е загрял сменяни са температурен датчик тпс мап сензор и пак същата работа на диагностика нищо а сутрин докато е студена (1-2 мин)е като самолет не мога да се преборя с това чудо помагайте кой с каквото може
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от donkole1 »

Според мен проблема е механичен.Това е мн проста машина
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от alex07 »

мислиш ли щот и аз си мисля че е някаде там ама не съм се ровил още
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от ivanovbg »

Датчика за температура на въздуха как е? Налягане масло също. Повдигачи? Ангренаж? Аванса как е?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от presko79 »

Преди доста време имах такъв случаи,но с 16 клапанова ,беше обиколила бая колеги.
Та някои сложил с цел тунинг резистор на темп .на охлаждащата течност.Възтанових и колата се оправи.
Бензина е за измиване на дизелови части.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от rudoni »

дай инфо за живи данни!Ако температурата на двиг е ниска ,а е загряла колата (по контролни уреди) ,проблемът е в ЕБУ!имам 5-6 решени проблема по този начин.Дават фира ЕБУ.На този мотор това му е проблемът! Търси по моргите Тайванското производство,бошовскиябързосе бъгва.
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от bobolin4o »

rudoni написа:дай инфо за живи данни!Ако температурата на двиг е ниска ,а е загряла колата (по контролни уреди) ,проблемът е в ЕБУ!имам 5-6 решени проблема по този начин.Дават фира ЕБУ.На този мотор това му е проблемът! Търси по моргите Тайванското производство,бошовскиябързосе бъгва.
Колега, гледам пак си натряскал поста си на един дъх... Не се превъзбуждай толкова, пести ги тия нерви!
И как точно диагностицира, че проблемът на колегата е точно в компа? И да търси "тайвански", ама в никакъв случай "бош"... Че той даже не е казал каква е точно системата на управление на мотора на тая Астра...
Евала значи...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от rockton »

rudoni написа:бошовския бързо се бъгва.
На мен доколкото ми е ясно, и доколкото разбирам от ЕЦУ-та на автомобили??
за пръв път чувам че има Бошов компир на такава дърта бънгия, щом е 1.4 8 клапанов значи има няколко мотора с различни кодове, и всите са 1.4!
С14NZ = Rochester Multec-ZE
C14SE = Rochester Multec-M
X14NZ = Rochester Multec-ZE
X14XE = Rochester Multec-S
Няма бош, няма мошш,....не че мултеците не се збъгясват, основен проблем е многослойната платка(дъно) , както и SMD резистори-прекъсват, има и още разпространени дефекти при тях, нооо тва е друга бира.
Нека колегата първо да каже с кой код е мотора, и какво дефакто вижда(чете с кодочетеца) по ЕЦУ-то та да се ориентираме вярно! По памет някой от тея стари мултеци нямаха живи данни??...отдавна не съм преглеждал такова чудо на изчезване са :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от rudoni »

Ама, защо момчета веднага се нахвърляте като хиени? Значи не сте виждали този мотор с токо -разпределител и останали елементи Бош? Вярно, системата е Мултек ,но останалото ...........Да ! Така е! Точно този мотор (с ДИС или не ) запалване при диагностика отчита неизправен температурен датчик и показанията на ЕБУ (а не ЕЦУ) не съвпадат с тези на таблото.Сменяш датчика, емулираш датчика -все същото.Сменяш ЕБУ и се оправят нещата! 8) :mrgreen: С колеги от Русия стигнахме до извода ,че входа на темп. датчик се бъгва и не си заслужава ремонта , а направо цял ЕБУ. Поне 5-6 пъти оправян по този начин проблемът на този мотор без значение дали е на Кадет , Корса или Астра.А наистина търся тайванския ЕБУ защото много Астри са корейски!!! :mrgreen: Такъв е автопарка около мен за съжаление.
С нами Бог!

0886 224486
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от alex07 »

само моля ви не се почвайте да се дъвчете.аз лично не съм чел тази кола но клиента казва че колеги са я чели и нямала никакви проблеми от към показания (аз лично не вярвам на казаното докато не видя)та да дойдем на проблема казах че са сменяни доста работи по нея и и все същото държание само момчето е забелязало че сутрин като запали и тръгне веднага колата лети :roll: ще се поровя малко да я разгледам и ще видим какво става с тая проста и дърта бракма
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от gt40 »

Вярно е че им мрат компютрите, сменил съм доста. Друга идея, ама с лайф данните е се види е ламбдата, че след загряване работи. Едно сравнение с газ анлизатора дава резултат.
Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от ivanovbg »

Алекс, обърна ли внимание на това което написах? Налягане на маслото мери ли сутринта и след като спре да върви? Клапана за налягане на маслото и пътя до него обикновено е пълен с нагар. Помисли как работят точно този вид маслени повдигачи ... В обороти налягането се нормализира и ...

П.П.Това не изключва и мнението за комп, датчик за температура на въздуха, спукана шпонка на кол. вал, позапушени дюзи, както и другите мнения. В края на краищата не всички повреди с еднакви симптоми са от едно и също нещо.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от bobolin4o »

rudoni написа:Ама, защо момчета веднага се нахвърляте като хиени? Значи не сте виждали този мотор с токо -разпределител и останали елементи Бош? Вярно, системата е Мултек ,но останалото ...........Да ! Така е! Точно този мотор (с ДИС или не ) запалване при диагностика отчита неизправен температурен датчик и показанията на ЕБУ (а не ЕЦУ) не съвпадат с тези на таблото.Сменяш датчика, емулираш датчика -все същото.Сменяш ЕБУ и се оправят нещата! 8) :mrgreen: С колеги от Русия стигнахме до извода ,че входа на темп. датчик се бъгва и не си заслужава ремонта , а направо цял ЕБУ. Поне 5-6 пъти оправян по този начин проблемът на този мотор без значение дали е на Кадет , Корса или Астра.А наистина търся тайванския ЕБУ защото много Астри са корейски!!! :mrgreen: Такъв е автопарка около мен за съжаление.
Виждал съм, колега, достатъчно Опели... обаче до сега не съм виждал опел 1,4 с 8 клапана и с комп БОШ, дето се бъгвал повече от "тайванския"!
Просто се дразня когато някой дава диагнози "на сляпо", пишейки глупости при това.
Извинявам се за спама...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от alex07 »

C14SE = Rochester Multec-M и е много странно това което прави даваш рязко газ и има едно прекъсване преди да се изфорсира
Chicho78
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 1:48 pm

Re: опел астра 1.4 8v

Мнение от Chicho78 »

Колега премери ли и налягането на помпата.
Публикувай отговор