2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от nik7dob »

Развитие по темата,днес ми звъни клиента и казва,че колата отново влязла в сервизен режим.За съжаление е в провинцията и чак след нова година ще можем да се видим с него.Като че ли нещата отиват към дюзи.
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от stoqn »

Миналата година правих такъв кош даваше почти същите грешки като твойте имаше дюзи .Всичките като тая която изсписваше като грешка беше най зле.Системата е Делфи.Знам че смениха всички клапанчета на дюзите и прищипахме буксата на дюзата която даваше грешка.Буксите им са слабо място.Не си спомням дали минаваше в авариен режим.След оправянето на дюзите колата чувствително се оправи преди това прекъсваше и се губеше един цилиндър.Но колата пушеше черно отзад и преди и след ремонта на дюзите при рязко форсирване.После един колега я гледа и ми каза че ЕГР бил омекнала някаква пружинка която го затваря и натегнал ли я или сложил по твърда не знам защото ЕГР е механичен като на Голфовете и колата се оправи и взе да върви.Ако това ти помогне действай .Успех:)
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от presko79 »

stoqn написа:Миналата година правих такъв кош даваше почти същите грешки като твойте имаше дюзи .Всичките като тая която изсписваше като грешка беше най зле.Системата е Делфи.Знам че смениха всички клапанчета на дюзите и прищипахме буксата на дюзата която даваше грешка.Буксите им са слабо място.Не си спомням дали минаваше в авариен режим.След оправянето на дюзите колата чувствително се оправи преди това прекъсваше и се губеше един цилиндър.Но колата пушеше черно отзад и преди и след ремонта на дюзите при рязко форсирване.После един колега я гледа и ми каза че ЕГР бил омекнала някаква пружинка която го затваря и натегнал ли я или сложил по твърда не знам защото ЕГР е механичен като на Голфовете и колата се оправи и взе да върви.Ако това ти помогне действай .Успех:)
Стояне ,в неговия случаи май не става въпрос за повреда в дюзи .При теб е имало чернилки,а и вероятно детонация.Тук явно има нещо друго и 0203 грешката излиза спорадично.
Бензина е за измиване на дизелови части.
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от stoqn »

Може Преско не споря вече забравих подробностите вероятно грешката може да е слабост на самата букса или найстина дюзата да е проблемана защото това лято Хюндай джип същия мотор имаше грешка в някоя от дюзите тогава я носихме на ремонт и се оправи но колата трудно палеше.Тази май няма проблем с паленето както и Кията от миналата година когато изсписваше грешка в дюзата което може да е свързано вече с буксата.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от presko79 »

Маи имам такъв дебитомер(оригинал) в сервиза ,ако колегата иска мога да го пратя да кара клиента с него.
Днеска рових имам почти половин мотор ,ще съдеиствам ако има нужда.
Бензина е за измиване на дизелови части.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от nik7dob »

Благодаря за отзивчивостта колега,но клиента вече взе друг (също оригинален) втора употреба дебитомер,а и вече мисля заключихме,че той отпада като евентуален проблем.
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от auto215 »

Някой от тези кошове производство 01-05 година имат детонационен датчик колкото и невероятно да звучи,обикновено вдига грешка за дюза и забива в сервизен режим,в диагностичната апаратура на живи данни липсва като позиция детонационен датчик пробвано с различни софтуери,след 3 месеца ровичкане смяна на дебитомери,дюзи и какво ли още не, се свали главата и тогава видяхме детонационния датчик, след този безмислен труд всичко събрано вече при откачане от блока на датчика нещата се оправиха всичко тръгна,смяна с нов датчик и заспа :oops:
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от nik7dob »

Това колега е крайно полезна информация,благодаря.Човекът още не се е обадил,но като дойде ще се насоча и натам относно проблема.По аналогия мога да дам един пример.Една киа джипка около 2005 мисля беше,отдавна човекът искаше някакъв прост имобилайзер и сътоветно с едно ключе,мисля си какво да прекъсна,викам хайде ще е датчика на Хол.Сега ако някой я краде и ако случайно си носи и диагностика да закачи и да види грешката и да търси - дълга и широка,няма да я открадне.И правя аз всичко,накрая закачам да видя грешката и какво да видя??? грешка мисля беше за кан комуникация,трия въртя да паля - пак тази грешка.Изводът: с прекъснат датчик на хол,набива грешка за комуникацията - е кажете ми колеги,къде е логиката?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от bobolin4o »

Логиката е, че може би кодочетецът ти интерпретира грешно кода за грешка.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от nik7dob »

Дори и кода?номерацията? Случвало ми се наистина интерпретацията да е грешна,но кода никога.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от bobolin4o »

Значи куца логиката на китайския (корейския) :mrgreen: програмист.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от nik7dob »

Хаха,добре колега,убеди ме.
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от auto215 »

Относно верността на кодовете и описанието им при този кокошарник съм пробвал с кармаскан,ктс,мултидиаг,цдп,лаунч,актрон,елм и още няколко знайни и незнайни софтчета,при всички кодовете и описанието им е коректно(еднакво) разлика имаше само в живите данни кармаскан,актрон,цдп,мултидиаг са с коректни живи данни,останалите пишат нереални глупости на живо
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
Dicho
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 5:24 pm

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от Dicho »

Здравейте колеги можели някой да ми каже каде точно се намира детонационен
датчик
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: 2.9 CRDI - сервизен режим и грешка за дебитомер

Мнение от jachar »

виж годината на създаване на темата :lol: а относно детонациония сензор,търси го на блока на двигателя.
Публикувай отговор