За Ford и Zetec моторите

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от rudoni »

Да добавя още нещо- вижте как са наклонени колената на КВ !Именно за да не опират основите на мотовилките и да не блокират въртеливото движение.А аксиалния ход на КВ - поема се от механизма и добър механик би го усетил със задействане на съединителя при диагностика!Ееееееееееееееееееееееееех,диагностика!
С нами Бог!

0886 224486
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от alex07 »

само да се намеся защо някой пише глупости с тия 10мм и повече луфт на КВ ако това се случи какво ли ще стане с тоя мотор и господи при пълна газ не ми се мисли или някой не дооглежда нещата или ???????? форд са се изданили нещо много малко
аз за 10 години нямам такъв случей
извинете ме за намесата
lo6iatdi
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 10:28 pm

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от lo6iatdi »

то и без аксиалните пластини да го затворите пак няма да има 10мм луфт
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от ogromnii »

lo6iatdi написа:то и без аксиалните пластини да го затворите пак няма да има 10мм луфт
дали? особенно ако поработи известно време? :mrgreen: на ладов мотор съм запоявал 2 една върху друга за да стане номера , луфт около сантиметър
lo6iatdi
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 10:28 pm

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от lo6iatdi »

аз мисля че проблема идва от неправилно зацепване на ремака,този мотор има по специална центровка,и от там набива лагерите
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от nik7dob »

колега,би ли ми разяснил последното мнение,че нещо не схващам логиката.Обясни ми как зацепването ще повлияе върху износването на лагерите? ? ?
lo6iatdi
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 10:28 pm

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от lo6iatdi »

неправилното газоразпределение саздава по големи детонаци в цилиндара и от там влияе на износването на лагерите
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от presko79 »

lo6iatdi написа:неправилното газоразпределение саздава по големи детонаци в цилиндара и от там влияе на износването на лагерите
Само ми е чудно кои ще си кара колата с детонации
Бензина е за измиване на дизелови части.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от rangel1 »

Аз да се извня за моето мнение явно всичко е възможно :oops:
(даже съм подал документи доброволно да ме понижат от калфа на чирак) :oops:
ko4o
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 4:23 pm
Местоположение: София,Бъкстон

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от ko4o »

Генепето гори масло !?
lo6iatdi
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 10:28 pm

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от lo6iatdi »

колега presko79 няма да споря може и да греша, ама вече два пъти идват при мене коли със объркана центровка след смяна на ънгренаж, и то от колеги дето уж мн разбират,а по въпроса за лагерите то има и мн др причини дето могат да им видят сметката за минути
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от nik7dob »

Днес смених основни и биелни лагери.Единия основен,който е в средата и който има закачени на него аксиалните лагери,демек пластината откъм съединителя беше така вдлъбнала коляновия вал,че сумарния луфт възлизаше точно на 3,5 мм.Това за 10 мм бе малко пресилено наистина.А биелните... не ги снимах за да покажа - чудя се как досега не са превъртели - много яко надрани и износени.За щастие вала е ок.След затваряне на мотора луфт пак има,който се дължи на износването на коляновия вал,но колата така ще се кара до последно.Ех ZETec...
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от ogromnii »

пак не разбрах какво му е на зетека? какво е крива колата че не са я обслужвали? няма кола която да се е научила да работи без масло :!:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от rockton »

ogromnii написа:няма кола която да се е научила да работи без масло :!:
-Има, само не казвай че не знаеш кои са тези коли :lol: почти всички пристигаши от "жабаристан" , макаронджиите са като "Настрадин ходжа" , тъкмо научил магаренцето си да не яде и то взело че умряло от глад! -Та и те., Тъкмо да свикнат автомобила си да не му сменят никога през живота маслото и малко преди да умре(или вече в предсмъртна агония) ....-го пращат с керван автовози у нас :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: За Ford и Zetec моторите

Мнение от bobolin4o »

Айде сега 'талянците не сменяли маслото!
Мърши има навсякъде, включително и у нас...
И двете ми коли са внос от Италия, и двете бяха в перфектна кондиция - чисти от нагар двигатели, здрава ходова част, за купетата да не говорим.
Идва един джамбазин в сервиза (внася коли от Австрия), тъкмо пудря една италианка (еърбега свети и т.н.)...
Вика ми "К'во я пудриш тая торба, тя няма мотор?" Пък аз му казвам - "На твойте за какво са им здравите двигатели, като си нямат купета?"
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор