SsangYong - Rexton проблем

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

SsangYong - Rexton проблем

Мнение от arabiata »

Колеги,понеже нямам никаква схема за това МПС та моля за жокер ако някой е ял дървото.
2006г 2300куб мот 111. На тестера ми излиза проблем с температурния датчик/високо напрежение/.При меренето на самия датчик всичко е в норма,напрежението към него също в норма 5в,даже са го сменяли.Другия проблем,изчезва таблото/нищо не отчита/.След рестарт от батерията всичко тръгва нормално до следващия път,другата аномалия която виждам 16.5-16.8 волта на живи данни,с волтметъра на батерията 14.1/14.3.
Благодаря!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от rockton »

arabiata написа: На тестера ми !
-С кой тестер четеш???
arabiata написа:При меренето на самия датчик всичко е в норма,напрежението към него също в норма 5в,даже са го сменяли......,другата аномалия която виждам 16.5-16.8 волта на живи данни,с волтметъра на батерията 14.1/14.3.
Благодаря!
-Сигурно скенерът ти чете(сканира) невярно лайв датата, както и кодовете за грешки!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от arabiata »

Чета с Аутокома.Умишлено му откчах други сензори за да видя какво ще ми даде-всичко си изглеждаше коректно.Преди това ми даваше и грешка в коляновия вал,също и космически данни но след преместването на кабела всичко си дойде на място.Та,така :(
От 24те позиции,само тези останаха с различни измерения.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от rockton »

-Съжалявам че нямам ел.схемите на това возило, и не мога да ти помогна с тях, ако някой колега е копнал от някъде, нека ги сподели! Аз лично до сега не съм се занимавал с такъв автомобил , защото не ми е попадал, и затова не съм копал из мрежата да му търся схеми и описания :oops:
-Принципно колата може да има проблеми по ел. инсталацията, конектори лоши връзки и т.н.,-знаеш как е!
Не е лощо да провериш Масите, както и KL.30 ,KL.15 , знам че без схема ще е трудно, ..ноо няма как :mrgreen:
-Не знам как се държи аутокома при СангЙонг-а, но аз не му вярвам много, ползвам го за сравнение на показатели и възможности едва когато установя точният дефект, и за сравняване със дръгите ми скенери!
-Мога да помогна със Карманскан, корейците от Некстеч казват че той е на дилърко ниво за всички корейски возила?! И е С последния Ъпдейт от месец май т.г.
-Таман ще проверим дали малките жълти човечета не лъжат с рекламна цел, като дърти мангали :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от arabiata »

И аз не се доверявам на аутокома,нооо.....С друго,с което разполагам не иска.Уж на базата на МБ,със Стардиагнозатз цък,с КТСа цък и така.Ще го боря във вторник,ако не успея,ще ти звънна да го пробваме с твоето чудо на техниката.
Когато му гледаш живите данни с изключен мотор,всичко е О.К,след стартирането температурата започва да качва по най бързия начин от 80 до 120гр.Същото се отнася и за напрежението,от 12.9-16.9в.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от rudoni »

Хващайте и четете-http://carinfo.com.ua/ssangyong/ !Има всичко :)
С нами Бог!

0886 224486
Zeleto34
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 06, 2019 1:45 pm

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от Zeleto34 »

Здравейте колеги. Имам Кайрон 2.0. Кобика автомат и от скоро ми се появи проблем с температурата както карам и вдига рязко стрелката и лампата светва а не е загряла изгасям двигателя и пак се нормализира до след малко пак. Четох тук в много сайтове даже и руски много хора имат този проблем но никой не е писал решението му, сменил съм термо датчик и термостат даже и от качих релето да не пищи но пак се появява. В сега откъчих масата на двигателя и я почистих. И ще пробвам дали ще го прави пак. Моля някои ако е имал същия проблем да ми пише как го е оправил. Благодаря предварително.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от NASKO12234 »

Да беше се представил първо, от уважение.
pepesound
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 1:06 pm

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от pepesound »

Закови я с джамджийски пирон и си в играта :D :D :D :D :D
Zeleto34
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 06, 2019 1:45 pm

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от Zeleto34 »

Здравейте Иван се казвам от Стара Загора ако някой се е сблъскал с това да пише. Бъзице мисля че не са смешни мисля че сайта е да си помагаме а не да се бъзикаме със другите.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от ivanovbg »

Здравей Иване. Ти какво премери, с каква диагностика го четеш? Форума е за взаимопомощ , но за колеги, а като гледам въпроса ти - не си колега. Като не си колега е все едно да обяснявам на слепец какво е червено.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Zeleto34
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 06, 2019 1:45 pm

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от Zeleto34 »

Че какви трябва да са въпросите че да съм колега нещо не мога да ръзбера какво искаш да кажеш с това.
Zeleto34
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 06, 2019 1:45 pm

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от Zeleto34 »

И аз къто съм слепец затова питам. А ти като не си слепец кажи какъв е проблема, а за диагностиката никои не знае защо е тъка даже и в лецензиран сервиз като Рени Дачия и Нисан в които работих преди година там съм я закача с бош и други, но няма ефект изчистват го като грешка но пак се появява след малко време и вече се съмнявам че е от съмото тъбло.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от ivanovbg »

Еми ако беше колега щеше да знаеш, че четенето на грешки не е диагностика, а триенето им не е ремонт. Затова те и попитах какво премери по колата.Даже каква е грешката не знаеш, а само са ти я трили :mrgreen: Възможно е да си работил в Нисан, но не като колега. :wink:
Както и да е. Дерзай!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
tihomir
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 09, 2019 3:17 pm

Re: SsangYong - Rexton проблем

Мнение от tihomir »

Здравеѝте колеги и аз имам този проблем с температурата някоѝ съвет
Публикувай отговор