KIA Vin to Pin code calculator

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: KIA Vin to Pin code calculator

Мнение от rockton »

Todio написа:Пробван ли е Хюндай калкулатора?
-пробван,-не става за Киа....., ето го тук >>
rockton написа: Качвам Хюндай калкулатора тук http://dox.bg/files/dw?a=fe26cd37c0
-на който колега му трябва да си го дръпне и ползва със здраве , лично аз до сега не ми се е налагало да го ползвам по предназначение, но кой знае може и да работи коректно при хюндаите??? :roll:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: KIA Vin to Pin code calculator

Мнение от ogromnii »

аз се каня да го пробвам на хюндая ми, но все пак първо трябва да си намеря и ключ, който да обуча, сега сме на педал, ще се занимавам след празниците, като се изпият парите и ремонтите останат за по-натам
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: KIA Vin to Pin code calculator

Мнение от waseko »

rockton написа:
Todio написа:Пробван ли е Хюндай калкулатора?
-пробван,-не става за Киа....., ето го тук >>
rockton написа: Качвам Хюндай калкулатора тук http://dox.bg/files/dw?a=fe26cd37c0
-на който колега му трябва да си го дръпне и ползва със здраве , лично аз до сега не ми се е налагало да го ползвам по предназначение, но кой знае може и да работи коректно при хюндаите??? :roll:
Днес пробван на Теракан,работи.Поздрав
П.С. До скоро имах калкулатор за насрещни кодове на АД-100,но ми се затри един лаптоп,ако някой го има ще помоля да го качи.Поздрави.
madbg
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Мар 23, 2013 12:15 pm

Re: KIA Vin to Pin code calculator

Мнение от madbg »

Затази рама това е кода.
Виж http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=27&t=6221.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: KIA Vin to Pin code calculator

Мнение от rockton »

madbg написа:Затази рама това е кода.
-За рамата описана в първа страница PIN кода е / 61276 / !
Колата вече е по улиците или офроуд трасета още от сряда миналата седмица :D
Кармана обучи и адаптира коректно , но след като узнах пин кода :wink:
Оказа се че единият ключ е със дефектирал транспондер , но здравия(годния) биде забит в "антената" и ще стои там дорде не се скапе и той :lol:
Иммо-INKEY IMMOBILIZER- системата е:
SHINCHANG ENCRYPT - зелени ключове
минимално ключове обучени в системата - минимум-1 бр.
максимален брой на обучени ключове в системата - макс. до 4 бр.
Тип на транспондера -Texas Crypto 4C
Pin код - 5(пет) цифрен.
-Благодаря ти колега "madbg" , дръпнах го и ще го разгледам обстойно и при първа възможност ще го пробвам. - Поне при мен Киа често идва, та скоро надявам се да имам тази възможност!
По принцип е ясно какво трябва да се получи.
ECM- да е Вържин.
ICU - да не е в режим" Limp home mode"- Тоест в режим на изчкване или блокиране на програмирането!

Благодаря още веднъж на всички взели участие в темата и опитали се да помогнат кои с каквото може , за пореден път доказахте че сте колеги на място!

Накрая към колегата
bayov написа:.Имото е във флаша 29ф010
НЕ не е там, и един колегиален съвет, не се опитвайте на тоя тип ECM да "копате" във флаша, резултатът е убит и нефункционираш "ком-пот" :mrgreen:
При мен имам две такива убити ECM които чакат да им дойде времето да ги възстановя, подарени са ми от хора от страната, принудили се да сменят комп. иммобокс и ключове, заради това че някой незнаещ "хакер" се е пробвал колко е велик флашер и е прекопал флаша! -е резултата е смърт на компа. :mrgreen:
Поздрави и приятна вечер на всички колеги.
-Весело изкарване на празниците!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: KIA Vin to Pin code calculator

Мнение от nik7dob »

Митко, стана ми интересно как така след прекопаване на флаша, компа умира? Аз винаги запазвам ори файла, а предполагам и всички вие.... като промениш файла какво може да се обърка в компа и да умре?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: KIA Vin to Pin code calculator

Мнение от rockton »

-Лично на мен до сега не ми е свършил никаква работа този калкулатор(просто не се е налагало да опирам до него) ,ако някой колега го е пробвал нека да пише!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор