код блаупункт

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: код блаупункт

Мнение от rockton »

ivanovbg написа: Сря Авг 01, 2018 8:42 am На мен ми показа 1234 :mrgreen:
Краси, сигурно твоя "боб" е бил Смилянски??..., аз мятах египетски, явно "вносния" не показва :lol: :lol: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Malkiq
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юли 18, 2017 1:14 pm

Re: код блаупункт

Мнение от Malkiq »

Извинявайте колеги но вечерта в която писах докато се опитвах да кача снимка с табелката на радиото телефона изгасна за батерия, на другия ден бях рожденник и днес стигнах да се извиня и да пиша пак. Очаквах такива коментари даже и по груби :wink: . До колкото се рових из нета мисля че трябва да дам този номер: vwz1z3y4880234 този над него e 815 7 648 226 364 радиото е блаупункт
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: код блаупункт

Мнение от rockton »

тц тц тцццц, еиййй и пак не написа кой модел е, алфа, бета, гама, мюзик систем, денс, симфони, какво е бре??? Леблебия ли е боб ли е или киноуа???? :mrgreen: Калкулатор по номер на твоето радио най вероятно няма да действа,затова ще трябва да се чете епрома и да се смята.
-нямам повече време за губене, да те поемат колегите, ако на някой му издържат нервите...... :evil:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
OgiBogi88
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 7:01 pm

Re: код блаупункт

Мнение от OgiBogi88 »

Здравейте ,нов съм във форума но тук видях тема която може да ми помогне. Закупих фиат пунто гранде 2007г. но беше с някакво измислено cd а аз искам оригиналното. Е намерих го ,монтирах го и иска код. Cd-то е марка Delghi не мога да се ориентирам кой номер е серийният и дали е нужен изобщо за да се намери кода за него. Ако някой може да помогне благодаря.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: код блаупункт

Мнение от ivanovbg »

Снимай всички етикети и ще видим.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
OgiBogi88
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 7:01 pm

Re: код блаупункт

Мнение от OgiBogi88 »

Може да ви се стеува смешно но цял час се опитвам и незнам как да прикача снимката!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: код блаупункт

Мнение от ipivan »

Качваш някъде и даваш линк.Например:
https://postimages.org/
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
OgiBogi88
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 7:01 pm

Re: код блаупункт

Мнение от OgiBogi88 »

Благодаря много за насоките. Намерих тв техник който за 20 лв ми разкодира сд-то. Такаче проблема е решен.
liusien
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2023 8:53 pm

Re: код блаупункт

Мнение от liusien »

Здравейте, знаещи и можещи! Ровейки се в Интернет, попаднах на тази тема. Зарадвах се, но и се чудя дали някой от вас ще ми обърне внимание, защото хем съм нов във форума, хем не съм колега?!... Радиолюбител май не се зачита за колегиалност... Както и да е, ще си напиша болката, пък вие ако прецените, помогнете ми! Ще ви бъда благодарен за жеста и вниманието към мен!
Приятел ми подари радиокасетофон Blaupunkt Dusseldorf SQR 49. Стар модел е, под лицевия панел има подвижна дръжка за изваждане на радиото от леглото му, но марката Блаупункт се е доказала във времето и много ми се иска да го пусна да работи! Ако заработи и ми хареса звукът, чувствителността му и надеждната му работа, ще махна радиото което в момента е в колата ми и ще сложа това! Да, но в момента не мога, защото то е с код, който не знам... Ще ви помоля за помощ, пък вие както решите! При мен на практика се получава оная приказка - "от вратата за краката"!!! Знам, че не сте ми длъжни, но тая някаква надежда ако можете да ми напишете какъв е кода на това чудо!
Серииният му номер е - BP8490X1713692
Виждам, че от много време никой не е писал тук... Все пак, надеждата умира последна, нали?!
Благодаря предварително на отзовалите се!!! :roll:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: код блаупункт

Мнение от ipivan »

Пробвай 2336 или 0336 и пиши за резултата.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
liusien
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2023 8:53 pm

Re: код блаупункт

Мнение от liusien »

ipivan написа: Нед Юни 11, 2023 5:35 pm Пробвай 2336 или 0336 и пиши за резултата.
Благодаря за предложените кодове! Ще ги пробвам, но ще ми отнеме малко време... Не знам защо, но когато и да включа радиото към захранване, трябва да изчакам около един час, докато на дисплея се изпише CODE!... Каквито и комбинации да съм опитвал, радиото ми дава шанс само веднъж да опитам даден код и след това отново се заключва за един час!... Някъде бях чел, че когато радио поиска код, имаме право на три опита, след третия грешен (евентуално) код, чак тогава се заключва за един час!... Ще опитам предложените ми кодове! Дано радиото тръгне още с първия, но ще напиша по-късно какво се случва при мен! Засега - приятна вечер, ipivan!!!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: код блаупункт

Мнение от ipivan »

Най-бързо и лесно става с четене на паметта с програматор.Няма гаранция, че не е сменен фабричния код.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
liusien
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2023 8:53 pm

Re: код блаупункт

Мнение от liusien »

Да, така е... И тази мисъл ми мина през ума. Дори ходих в магазин на ф-ма Елимекс и си купих "програматор. Струваше 7-8 лева, но... Нищо! Търсих в Интернет програма която да чете паметта и свалих една, която се казва MiniPro Programmer... Не знам дали ще успея да се преборя с това предизвикателство... За сега опитах код 2336, но явно не е той, защото като натиснах бутона за търсене на станции във възходящи честоти, веднага ми светнаха "тиретата"!... Забравих да попитам - правилно ли се опитвам да потвърдя кода, натискайки бутона за търсене на станции в дясно (възходящи честоти), или трябва да натисна друг бутон?! За по-голяма пригледност, ще кача линк със снимка на апарата.
https://imgur.com/3obJqr5
bogege
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 7:07 pm

Re: код блаупункт

Мнение от bogege »

Здравей, от сериен номер няма да стане!
Така,че не го мъчи!!
Трябва да прочетеш еепром SDE2506 и да качиш дъмпа някъде, като дадеш линк към него за правилния код!
Не знам какъв програматор си купил, но търси такъв, който я подържа!
А и програматора обикновенно си върви със софта, иначе кой ще го купи????!!!!
liusien
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2023 8:53 pm

Re: код блаупункт

Мнение от liusien »

bogege написа: Пон Юни 12, 2023 6:47 pm ..............
А и програматора обикновенно си върви със софта, иначе кой ще го купи????!!!!
Здравейте! Честно казано, и аз се зачудих що за програматор е това, което купих, но си казах къде не съм похарчил тези няколко лева?! Малко се отклонявам от темата, но да довърша отговорът си към предния коментар... Въпросния "програматор" е само една малка платка, по-малка от кутия цигари. На нея има два слота за чипове - с 8 крачета и втория е по-голям... Не съм броил за колко пина е, но е поне за 16... Това чудо се включва на компютър, не в USB, а в СОМ 1. Има инсталационен диск, но след инсталация, на монитора не виждам нищо такова, което гледам в Ю Туб на различните клипчета! Няма таблица или както там се казва, за сваленото инфо от чипа! Толкова за това!...
Да отговоря на ipivan - пробвах и двата предложени ми кода, но нищо не стана! Или, както си предположил, че е сменен кода, или радиото има по-сериозен проблем! Приятелите ми знаят, че си губя времето с разни стари произведения на техниката и днес един юнак ми даде страхотно радио за Мерцедес, но и то е кодирано! :evil: Питам го за какво ми го дава, а той ми се смее и каза, че ако работело (ако знаел кода) никога нямало да ми го даде! Одеве го гледах, радвах му се, но и ме беше яд, че не мога да го пусна заради кода! Ще кача снимки да го видите...

https://imgur.com/wIugJFf
https://imgur.com/TMaIO0D
https://imgur.com/v6fJ4pO

Май това радио е доста голям залък за мен! Как се вкарва код, от къде се активира....... Нямам никаква идея! :roll:
Публикувай отговор