Проблем с Mitsubishi Outlander

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от arabiata »

Колата е 2003г,2000куб бензин.Както споменава моята близка,карайки светва всичко по таблото,мотора не гасне.След изключване и отново стартиране всичко е о.к.До следващия път.Днес го четох,освен по подгреване на ламбда сонда,друга грешка няма.На живи данни всичко е добре,зареждане без колебание и т.н.
Моля,някой колега ако е имал същия проблем да сподели.
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от ralderon »

Какво значи израза "всичко по таблото"? Защо търсиш проблем в мотора? Ако светват всички контролни лампи по таблото според мен най-логичното е да се насочиш към него, не към двигателя. Е, не че не може да му направиш и един основен ремонт за профилактика, но би било безпредметно :)
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от ogromnii »

или да помислиш за нещо нестандартно като окъсена кан шина от калпаво монтирана газова, знам че не е това, сигурно няма и кан комуникация, просто подмятам идеи.
може да е калпав бушон за таблото.... или друга глупост.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от rockton »

ralderon написа: Защо търсиш проблем в мотора? Ако светват всички контролни лампи по таблото според мен най-логичното е да се насочиш към него, не към двигателя. Е, не че не може да му направиш и един основен ремонт за профилактика, но би било безпредметно :)
-Колегата "Арабията" в събота мина през моя сервиз -най вече да се запознаем на живо , и между другото да видим Митсубата, еее видяхме я :lol: , ---няма да казвам как се осра "великия" ми карманскан :mrgreen: :lol: но аз си го знам че само на някой Митсубишитана и то само на двигателни-ECU се запъва и то само на тея които доскоро се "сбираха" в град Бьорн от напушени холандски гейове :lol:
-Та с друга апаратура го зачетохме(не е аутокома-там го няма въоще)..... ама това друга "бира" и тема на друг разговор.......в двигателя проблем няма с изкл. на подгрев втора сонда.
Стигнахме до консенсъс с колегата да сваля таблото и да го припоява, да провери и свързващи куплунзи, най вероятно вече го е направил?!...той ще каже!

-
ogromnii написа:или да помислиш за нещо нестандартно като окъсена кан шина от калпаво монтирана газова, знам че не е това, сигурно няма и кан комуникация, просто подмятам идеи.
може да е калпав бушон за таблото.... или друга глупост.
Така е, прав си няма кан няма ман което е добре от една страна, само по Клайн е и исо 9141 протокол, газовата не е вързана на К линията което лично за мен е най добре........,виж бушони не сме проверявали, идеята ти е добра!
Да не се окаже че някой е боднал някъкав алуминиев китаец баш за таблото :lol:
....-Колегата владо да сподели Моля, докъде я докара със освяткващият се прибор панел?
Последно промяна от rockton на Сря Фев 05, 2014 7:50 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от presko79 »

Сериозни срещи правите на ниско и високо равнище ,жалко че съм далече.......ех ,че ми се е допила бира.
Бензина е за измиване на дизелови части.
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от arabiata »

Три дни го карах това чудо,при мен не посмя да го направи,нямах време да се ровя по таблото.След като го върнах на моята позната на 5тия километър...всички лампи отново светнали и след малко,както пише в приказките,тихо и кротко изгаснали.....Малко да се поосвободя,ще го взема и започвам ровичкане. Ще опиша подробно развитието.
Благодаря за участието в темата!


Колега Преско,очакват те много бири!!От теб се иска да осигуриш присъствието си!
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от arabiata »

Вече има развитие.Вчера го докара, окончателно светнало като коледна елха.Постоянно напрежение 15.4в,Както си говорихме с коегата Иван /rockton/ за инсталацията, реших да проверя кабелите от компа към ген. преди да го свалям за ревизия защото всеки би се съмнил в реле-регулатора и в някой диод идиот.Преди това му бях махал ремъка за да видя какво ще се случи на никакво напрежение/всичко о.к/.Та,оказа се,скъсан кабел на сигналното напрежение от компира към ген.Като видях как маскирано се е скъсал,бих си помислил че някой умишлено го е направил,а е на такова място дето трябва много да мразиш човека за да го направиш там.Та това е.Благодаря на всички колеги за мненията!
vladimir1andonov
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 6:58 pm

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от vladimir1andonov »

Здравейте колеги.Имам Оутлендер 2004 2.0 4x4 с газова уредба..когато е студена гасне (на бензин)..като загрее уж няма проблеми след това..но днес угасна на празен ход..падат и оборотите..някой ми спомена 1е може да е катализатор...според вас какви може да са причините и колко пари струва такъв катализатор.. благодаря
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от arabiata »

Колега,твоя проблем е поправим!Ако си от София обади се на rockton,ivanovbg,на мен и на много други колеги от форума.Ще останеш доволен.
vladimir1andonov
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 6:58 pm

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от vladimir1andonov »

здравейте..оказа се че е датчик на дроселовата клапа(каквото и да означава това)...обаче сега немога да немаря..
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от rockton »

Какво не можеш да намериш??? TPS сензора ли, ртоест потенциометъра на дросел клапата..... или някой друг елемент????
-Та, понеже ми е интересно, кой и къде.... -даде тази диагноза? ... и след като е дал диагнозата, защо бе Аджеба не е ОТСТРАНИЛ дефекта????
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
stefan987bg
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 12, 2016 5:42 pm

Re: Проблем с Mitsubishi Outlander

Мнение от stefan987bg »

Колеги ПОМОЩ
става дума за Outlander 2008г. Беше на майстор за чистене на дроселова клапа , и след като я почисти и монтира почна да прави проблеми... палиш и почва да мени обороти и светва ASC OFF на диагностика излиза грешка "P0123 Throttle position sensor high" което ще кажи TPS , но дросела е изцяло електронен и TPS си е вграден в него (не е отделно както при по старите коли) Като се загаси мотора за 4-5мин. палиш и се оправя за 5-10-15км и пак същото. Възможно ли е след демонтажа му после да иска да се адаптира (с някаква диагностика) или самия майстор му е видял сметката и трябва да се купува друга?
Публикувай отговор