Пежо 107 1.0 проблем

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от stilldark »

Здравейте, колата е нов внос, и като такъв дойде с проблем едната бубина беше за смяна, смених я с itc (китайска) цилиндъра заработи, заедно с нея смених и свещите защото и старата бубина беше сменяна. Няма грешки, двигателят е три цилиндров на тойота. Проблемът е следният, когато подам газ се получават вибрации до към 1500-1700 оборота, след това изчезват. Няма загуба на мощност. Интересното е че при подаване на газ се получават вибрации, след отнемане на газта, при преминаване през същите оборити отново се получават същите вибрации.

Колата няма странични шумове, на 140 000км.изключвам верига, центровка, вариатор, свещи и бубини, чудя се дали може да е детонационен датчик, този мотор мисля че няма балансиращи валове. Компресията е около 10-11, изключвам стегнати клапани.

Някакви идеи, че направих простотия и си купих колата :) и сега няма как трябва да решавам пъзела!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от ivanovbg »

Нещо механично ще да е. Двигателя свободен ли е на тампоните? Не ми се вярва да е по запалителната система защото като пуснеш газта си в кътофф. Пробвай като вдигнеш 3000об примернода изгасиш двигателя от контактния ключ и да видиш дали пак ще я има.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от stilldark »

Днес гледах друх такъв мотор и работеше по същия начин, явно зареди трите цилиндъра. За мен този мотор е голяма излъгация от тойота.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от ivanovbg »

Трицилиндров опел или фолксваген не са ли идвали при теб та се лепна за пежото? :mrgreen: Но не би трябвало чак толкова да се усеща в купето. Огледай тампоните на двигателя!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от ogromnii »

двигателя е много лют :) иска си хубави тампони :)
виж и меката връзка на ауспуха да не е сменена с тип "емкомплект"
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от donkole1 »

Мотора е читав,и спокойно си пълни километража това нещо.Много тресе в ниските от лош бензин.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от rockton »

donkole1 написа:Мотора е читав,и спокойно си пълни километража това нещо.Много тресе в ниските от лош бензин.
Читав- читав ,колко да е читав :lol: все си работи като сенокосачка :lol: а и бензина, колко да е лош? и де да търсим у нашата мила БГ. убав??
....майтап колега, да не ми се обидиш за спама, амааа не се сдържах :lol:
-Ни бензина е крив ни космоса, трицилинровите "хуйни" всите' са си такива тресът та знае ли се. Йош по и най по кога са нахуярени(демек конструирани) от француцки хиндженере-дизайнере по модерному,,,, а по старому чи...жии' или оше извращение на техническата мисъл, щот то там техническа мисъл -Йок :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от donkole1 »

То спор няма ама не е като на опел 3 цилиндровото нещо.
stilldark
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 6:24 pm

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от stilldark »

Разкарах го това пежо, не мога да приема тази работа от двигател, иначе три цилиндровия на фолксваген не трепка направо.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Пежо 107 1.0 проблем

Мнение от rockton »

stilldark написа:Разкарах го това пежо, .
-И правилно си постъпил. -браво! -Френската чикия е един вид "моторизирам вибратор за тормоз на упорити водачи" :lol:
-А смятам, знаеш правилото "Пичка, Мачка и Елхичка" да не са ти в "къщата" ! :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор