километраж еспейс 3

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

километраж еспейс 3

Мнение от ogromnii »

сменях гръмнали скорости на еспейс, обаче блейка, изобщо не погледнах, "новата" кутия няма извод за скоростомерна машинка. след 2000 сигнала се взима от абс-а, ама и абс-а е друг.
колата е напълно сглобена и няма да свалям пак кутия, да разглобявам и прехвърлям търкала.

оригинално машинката на километража дава 10-11 импулса на оборот на диференциала, а абс гривната е с 44 зъба, та си мисля да хвана сигнал от абс-датчик, да направя един делител 1:4 и да го подам към скоростомера. но сигнала от абс датчика е с променлива амплитуда, нещо не ми идва как да го реализирам просто, та си викам дали някой е правил подобна боза да даде акъл да не откривам топлата вода :)
за отклонение в показанията на скоростомера 10% не ми дреме, стига да работи.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: километраж еспейс 3

Мнение от ivanovbg »

С два тригера и честотата е f/4: http://osp.mans.edu.eg/cs212/FF_Applications.htm

Сигурен ли си, че е с индуктивен датчик, а не с датчик на хол? Ако е с хол става директно.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: километраж еспейс 3

Мнение от ogromnii »

така и го направих, показанията са с 15-20% отгоре, може да не съм броил точно нещо.
колата отиде да работи ама се замислих за делител 5/1 :) т.е. брояч до 5 или пък 4.5/1

иначе сигнала от датчика през 10к съпротивление го подадох на базата на 2т6551, на практика при бавно въртене импулсите са кратки и недостатъчно стръмни и тригера сработва над 6 км/ч, наложи се да филтрирам захранването и входа, че ловеше пиковете на бобините :mrgreen: и работеше като кръстоска от оборотомер и скоростомер :mrgreen: но в крайна сметка се получи задоволително.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: километраж еспейс 3

Мнение от rangel1 »

CD4017 ще ти свърши работа и за 5 към1 не съм го пробва с аналогов вход но ако не стане ще боднеш пак транзистора
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: километраж еспейс 3

Мнение от arabiata »

Преди ден имах подобен проблем ,CD4017 ми свърши работа.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: километраж еспейс 3

Мнение от ogromnii »

ще си набавя, и другия път ще пробвам, мерси
Публикувай отговор