защо махате имобилайзери?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

защо махате имобилайзери?

Мнение от ogromnii »

постоянно срещам теми - махане на имо на това или на онова.
и се чудя каква е целта? т.е. защо се практикува?
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от madfos »

Когато средствата на клиента не позволяват направата на нов ключ/трансподер/чип или от безвъзвратното повреждане на някоя от иммо системите, водят до тази манипулация-ампутация.
Забелязал съм и тенденция от страна на колегите, които искат да увеличат доходите си да всяват страх в клиентите си от сорта на - "Човек махни го този имобилайзер само проблеми правят и ще те остави на пътя когато най-малко очакваш"
Под този мотив клиентът взима решение да се довери на церителя и е щастлив, че автомобилът му няма да го зареже на пътя, неосъзнавайки, че над возилото му е обвиснал риск от евентуална кражба, а майстора-скопвач доволно потрива ръце и си прави сметката още колко такива "клиенти" да "призове", че да си избие до някъде апаратурата, за която е вложил толкова много пари.

Очаквам нова тема с наименованието - "Защо променяте показанията на километражите?"
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
Tqnata83
КОЛЕГА
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 7:35 pm

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от Tqnata83 »

има и друго че все монтьори правят ключове а не могат и ключари сменят ремъци а не могат
никой не визирам
никой да не се обижда
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от Слави Шишков »

Аз лично съм далеч от възможностите за махане на имобилайзер - мога само на старите рена да го изключа , но опита е показал че имобилайзера тормози собственика по често от колкото да му даде някаква сигурност.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от ipivan »

Tqnata83 написа:има и друго че все монтьори правят ключове а не могат и ключари сменят ремъци а не могат
В нашия град ключарите не могат да правят ключове.Ходих при двама ключари да ми направят втори ключ на моята кола,че нямам и казват че не могат.Проблема идва от там,че аз искам да ми се обучи втори ключ а не да се клонира ключа който имам.Е карам си с един ключ пък ако го загубя тогава ще му мисля! :lol:
При колега от съседния сервиз се заключи предна дясна врата на Фокус 98г.Всички други врати бяха отключени.Колегата вика ключар да му отключи тази врата и ключара не можа да я отключи.Аз му я отключих по жиците! :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от sinigera »

Когато средствата на клиента не позволяват направата на нов ключ
Колега madfos ,ти без пари лиму махаш имобилайзера
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от stefo »

На клиента се предлагат варианти и цени за тях.
Той си избира какъв да му е варианта.
Защо се махат катализатори и DPF-и?
Мен ме блъснаха и от катастрофата се счупи катализатора.Сега дрънчи все едно костенурки правят секс, но няма да го махна,а ще го сменя.Нищо че автомобила не го търси.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от ogromnii »

ок, когато системата откаже - логично, но не се сещах за друггите причини :) щото има доста теми за иммо , а не вярвам на чак толкова много коли да са им отказали.
мерси за разясненията :mrgreen:
Tqnata83
КОЛЕГА
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 7:35 pm

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от Tqnata83 »

ipivan написа: В нашия град ключарите не могат да правят ключове.Ходих при двама ключари да ми направят втори ключ на моята кола,че нямам и казват че не могат.Проблема идва от там,че аз искам да ми се обучи втори ключ а не да се клонира ключа който имам.Е карам си с един ключ пък ако го загубя тогава ще му мисля! :lol:
При колега от съседния сервиз се заключи предна дясна врата на Фокус 98г.Всички други врати бяха отключени.Колегата вика ключар да му отключи тази врата и ключара не можа да я отключи.Аз му я отключих по жиците! :roll:
каква ти е колата че не могат да направят резервен?
защо държиш да не е клониран?
някои ключари знаят само механичното а ел.-а не
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от bobolin4o »

Tqnata83 написа:...защо държиш да не е клониран?
Защото ако се загуби единия ключ, с другия ще запали; ако обаче се омаже имото (по някаква причина избяга кода на ключа в дъмпа...) и с втория (клониран) ключ няма да запали.
Те за това...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от ipivan »

Tqnata83 написа:каква ти е колата че не могат да направят резервен?
защо държиш да не е клониран?
някои ключари знаят само механичното а ел.-а не
Вектра Б,IMMO2,TMS370
Механичното ми го направиха,ама то това е за шлосер не за ключар!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от delio »

Ако аз не махна иммото то друг ще го махне а и автомобилите на които може да се махне иммото от доста време не се крадат.
Като пример рено меган с инфраред във всеки един момент може да не запали от иммо защо да не го резна а и този рендак не се краде от 10 години.
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от sinigera »

(по някаква причина избяга кода на ключа в дъмпа...)
В доста голяма част от случаите точно това се случва,хората правилно си казват-или прави едно нещо както трябва,или него пипай исие точно така
Колега делио,това са моментни пари които взимаш за махане,трябва дасе мисли и за утрешния ден
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от delio »

А в утрешния ден колата идва пак но с лошо махнато иммо и се започва търсене на оригинален софтуер защото някой го е махнал за 30лв. и го е омазал и собственика вече е на ръба на нервна криза защо? На един горф или пассат защо да не му се махне иммото кой ще открадне тази бабичка собственика си плаща и няма повече ключове с чип табла и т.н. спестяваш на клиента ядове и пари.
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: защо махате имобилайзери?

Мнение от sinigera »

От отговора ти разбрал че неме разбра-спестяваш на клиента но той повече няма да дойде за този проблем,производителите ги правят така че да работим и ние а ти си изядаш хлаба с един замах,аз иммо и код на радио махам само в много краен случай,клиента ако не дойде пак при мен ще утиде при колега който и той ще яде хляб от него
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
Публикувай отговор