Най-големият проблем!

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Най-големият проблем!

Мнение от rudoni »

Пиша тук защото за мен е много важно! Колеги пазете се и се оглеждайте добре какви хора наемате! Днес за поредна година излезе още един неграмотен и незнаеш випуск монтьори на автотранспортна техника! :shock:
Модераторите ако сметнат за неподходящо да я преместят или изтрият, но според мен това е проблем!
С нами Бог!

0886 224486
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Най-големият проблем!

Мнение от presko79 »

rudoni написа:Пиша тук защото за мен е много важно! Колеги пазете се и се оглеждайте добре какви хора наемате! Днес за поредна година излезе още един неграмотен и незнаеш випуск монтьори на автотранспортна техника! :shock:
Модераторите ако сметнат за неподходящо да я преместят или изтрият, но според мен това е проблем!
От къде излязоха ? Там по вас има механотеникум ли ?СПТУ ли какво ?
Бензина е за измиване на дизелови части.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Най-големият проблем!

Мнение от Ilko »

Аз пък не разбирам нас (и конкретно теб) това какво трябва да ни притесни толкова?
На мен и сега ми се случва често да оправям "бакии" след някой колега... сигурно някой някъде е оправял и след мен. Не вярвам ти да се мислиш за безгрешен.
И грамотни и неграмотни винаги си е имало и ще продължава да има.

Не вярвам някой от тук пишещите и четящи да има претенции, че след завършване на средното си или висше образование е бил спец по това дето е завършил. Ако имаш желание се развиваш и продължаваш да учиш, ако не... все тая.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Най-големият проблем!

Мнение от ipivan »

Тази тема не е за този раздел май ама......
като го видиш новоизлюпения монтьор как държи отвертка и ключ,може да се прецени!
Човек се учи цял живот и накрая умира ненаучен!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Най-големият проблем!

Мнение от rudoni »

Отворих темата защото съм в тази система и утре като дойде един такъв специалист с диплома и сертификат за автомонтьор, и застане на вратата Ви да търси работа какво правим? Или си мислите ,че сте вечни? Нещо лошо върви след нас! Не съм черноглед ,но вижте какво стана с темата на младежа за диагностичната апаратура с какво да започне? Какво го посъветвахте? Какво може и с какво да започне? Аз му написах- да чете и да се учи още! Ама тия днешните?
С нами Бог!

0886 224486
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Най-големият проблем!

Мнение от Ilko »

Ооопааа....
Тая тема за "днешната младеж" е по-скоро за кварталната кръчма.
Едно време и за нас (аз съм на 37г.) така говореха пък не сме станали всички крадци и убийци или просяци, щото "видиш ли всичко сме си знаели и акъл не вземаме от никой, па камо ли от старило и патило".
В много от твоите постове Рудони намирам някакво тенденциозно отношение към по-младите и начинаещи колеги и не разбирам на какво се дължи.
Страх те е да не те измести някой ли що ли? Сервизи си е имало и преди нас и след нас пак ше си има. Досега все някак си се е намирало начин да се ремонтират "кошниците" и ще продължи да се намира такъв.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Най-големият проблем!

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:Тази тема не е за този раздел май ама...
Защо да не е за този раздел? Нали така е озаглавен - "Проблеми"

Рудони, това което си мислиш, че е проблем, всъщност не е. Нарича се Живот...
Повечето от завършилите са влезли, защото критериите за прием са занижени, а те са достатъчно мързеливи и с нисък успех, че да ги приемат в по-елитни учебни заведения...
Но това не означава, че тия младежи ще работят по специалността си...
Виж ме мен - завършил съм средното в ПМГ, пък работя, каквото работя, защото го ИСКАМ :lol:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Най-големият проблем!

Мнение от Слави Шишков »

Рудони , щом е толкова трагично какво излиза от училище - вина имаш и ти - не си ги обучил както трябва . Или по кофтия вариант - съзнателно не си ги обучавал за да не са ти конкуренция.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Най-големият проблем!

Мнение от rudoni »

Слави Шишков написа:Рудони , щом е толкова трагично какво излиза от училище - вина имаш и ти - не си ги обучил както трябва . Или по кофтия вариант - съзнателно не си ги обучавал за да не са ти конкуренция.
Слави ,те не идват на училище! Кого да учиш? На 21март водих на-добрите в Пловдив на състезание "Най-добър млад автомонтьор" с още 11 училища от южна България и с колегите установихме ,че това е навсякъде!Те не идват ,ти им пишеш нещо и така!За заплатата! :mrgreen: Каква конкуренция от тях!А и друго-професионалните училища са пълни на 80% с джипсита!Занаятите отиват в тях!
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Най-големият проблем!

Мнение от bobolin4o »

Знанията ще отидат в тях, ако те искат да се научат (в което се съмнявам). А ако искат да се научат, какъв е проблемът, че са "джипсита"???
По-добре знаещо "джипси" да ти ремонтира колата, и с мерак при това, отколкото незнаещ БЪЛГАРИН да си експериментира с теб и парите ти...
Така мисля не само за евентуалния автомонтьор, а и за евентуалният лекар например...
В крайна сметка е важен крайният резултат и на каква цена е постигнат, а не дали работата я е свършил ЦИГАНИН или БЪЛГАРИН!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Най-големият проблем!

Мнение от rangel1 »

Колега рудони не си виновен за нищо и спокойно занаята ще отиде при който му е отредено.
Просто образователната система в бг според мен е тотално изкривена и то на всички нива.
Един пример с мен колега:предполагам че знаеш че при първобитни изчисления на двг има доста коефиценти които се избират в определени граници,друг е въпроса с технологиите и материалите.Та понеже бях паралелка двг и последната година трябваше да смятаме проек и даскалчето намерило параметри на двигатели от период около 90та година и ни ги дава за задача.Обаче нали се сещаш че формулите и кофицентите бяха от 50 година.Въртя суча и не мога искарам 100 коня от 1,6литра се около 2,5литра се въртя и викам на даскалчето това е невъзможно а той вика а може.Понеже и до днен днешен съм инат го почнах тарикатси от зад напред като нагаждах коефицентите (вече съм забравил точно)и всичко изляза но с много далечни коефиценти от посочените което според мен беше нормално се пак имаше 50години разлика :lol: Накрая нали съм честен му обясних какво съм променял и т.н.И за награда след цялото трепане получих четворка а съучениците ми цяла година биха кучето накрая купиха по едно стъкло за кабинета и завършиха с 5ци и 6ци.От тогава е..м ти образованието и даскалите(нищо лично рудони но това е истината(неказвам че всички даскали са под общ знаменател))
Всичко което знам и мога съм се учил сам без даскали и чиракуване (чиракуването го имаше в друга тема но и за него мога да кажа че не е задължително даже забранено защото по добре да си изградиш свой подход към нещата отколкото да следваш друг който може да не е толкова добър колкото собственния ти)
Верно вече нещата са много сложни но пък има чичо гугал и без брой програми и литература само да иска човек и форуми в който не да се учиш как да правиш коли а да обменяш опит,софтуер,литература ,собствени разработки и други полезни неща.
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Най-големият проблем!

Мнение от Слави Шишков »

Училището трябва да ти даде базовата подготовка и желанието да се развиваш , да те накара да мислиш , а не да чакаш на готово. Проблема е основно в преподавателите. Преди 25 години имаше преподаватели в техникума коита учеха да мислиш , както и в ТУ - дали са ми много. Сега вече поне в техникума ги няма - така че Рудони стига си пищял , ако иска ще научи въпреки теб и повече от теб, тогава ще се притесняваш ти. Ако не иска - няма какво да се страхуваш от младежта, като не става , не го наемаш.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Най-големият проблем!

Мнение от ogromnii »

искренно се развеселих от темата :)
с малки изключения всеки един детайл от образованието на децата е (според мен) от посредствен до погрешен. От първи клас учат глупости по посредствено написани учебници, изпълнени със стилистични и правописни грешки, жаргонни думи и недомислици.
да не би да очаквате чудеса? учебната година не свършва на коледа :)
целокупното българско население не гласува, понеже медиите упорито раздуват тезата "всички са маскари" и "все тая за кого".
добрата новина е че ще става все по зле :mrgreen:
и да, няма кого да наемеш, и няма и да има.
освен че изтичат мозъци, изтичат и ръце и крака :)
това е положението :)
а в по голямата част от северна българия освен че няма кого да наемеш никой и не наема :) , процеса "работа" е загинал безславно....
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Най-големият проблем!

Мнение от VOLUMAX »

Колега rudoni , извинявай но теб не мога да те разбера !
Тези ,които не учат ги обвиняваш ,че не учат и са безхаберници ...
А тези , които са жадни за знания и искат да научат нещо за автомобилите ги хокаш и си криеш знанията за да не ги откраднат ....
Уж професията ти е да им дадеш хляба в ръцете , а ти си изплашен до полуда да не ти откраднат твоя хляб :lol:
Слънце, хляб и вода ще има още дълги години за всички ... само здраве да е !
Върши си работата съвестно и не бери грижа за младите 8)
Покрай мен се въртят няколко младежа на , които винаги помагам на драго сърце , просто виждам ,че автомобилите са им страст
и въпреки това никой от тях не ми е откраднал хляба (все още) :mrgreen:
Последно промяна от VOLUMAX на Пон Юни 09, 2014 9:28 pm, променено общо 1 път.
КТМ is the BEST fuck the rest !
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Най-големият проблем!

Мнение от rudoni »

Мах, от 15год. имам толкова випуски и имам само 3 (трима ) от нашият занаят! Един в Пловдив , един в Кърджали и един в Белгия. И един тук при мен ,но премина при другата техника -селскостопанската и много му помагам и насърчавам! Имам и много дипломирани висшисти ,но там е трагично! Безработни висшисти! Е това е проблемът ,че няма заменяемост! От образовани хора! Те да дойдат след нас! Ама образовани! А не да се учат на колите на клиентите и после да гледаме гробове около пътищата. Малко минорно ,но е истина!
И ако някой от Вас ми пише ,че се е научил само от практиката без да учи , значи ще излъже! Няма практика без сериозна теория! Лошото е ,че живеем в порочна система! Благодаря на всички Вас с които се чуваме по телефона, пишем си и си помагаме в дългия процес на образованието! Човек се учи докато е жив!
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор