Проблем с авто радио

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Проблем с авто радио

Мнение от mtm »

Колата е Суифт 2008г.,забравени пуснати фарове и напълно изтощен акумулатор.Подаден е ток с кабели от друга кола и е карана 20км. да се позареди акумулатора.Сега пали,но щом се сложи контакния ключ на дисплея на радиото излиза HELP и пълен блокаж,натискаме всички копчета,но не реагира.Само може да се вади диска.Някой имали идея за каво става въпрос,звъняхме до София в представителството на Сузуки,но от там казали ,че нямат идея и по принцип продавали колите без код на радиото.
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: Проблем с авто радио

Мнение от Mitaka12 »

Трябва ти кода на радиото. Виж в сервизните документи ( ако колата има такива ) - често е там, под формата на карта.
Ако не - при дилър на Сузуки с номера на шасито.
Това че в София не знаят как да процедират, си е изцяло техен проблем. Опитай в друг дилърски център.


Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с авто радио

Мнение от ivanovbg »

Пробва ли да откачиш акумулатора за няколко минути?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Re: Проблем с авто радио

Мнение от mtm »

Утре ,ще пробвам номера с акумулатора,а относно кода на радиото в книжката пише,че в единия случай ако излезне на дисплея ,,SIC''тогава се вкарва ID код,а във другия изпише ,,HELP'' се обърнете към дилъра.Това го преведох от гугъл,понеже мануала е на италиано,но мисля че мен ме касае втория случай,а и нито един бутон не работи как да вкарам код.Преди дисплея беше тъмен и светваше като пусна радио или CD,а сега щом вкарам контактния ключ светва и изписва HELP.
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Re: Проблем с авто радио

Мнение от mtm »

В колата отново има джагара-джугара,както ме посъветва ivanovbg,не смея да кажа колегата,да не се обиди,защото явно доста е напред с материала в сравнение с моето невежество,но след като откачих акумулатора за около 10 мин. всичко си дойде на място.Благодаря за съвета.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с авто радио

Мнение от ivanovbg »

Аз не разбирам, но моя майстор едно време ме научи така - ако нищо друго не помага откачи акумулатора и ако няма ефект, сменяй свещите. :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор