Пежо 206 1.4 прекъсва

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от vanelino11 »

Пежо 206 1.4 бензин 2002 година

пали и работи перфектно докато достигне около 80-90 градуса тогава почва да прекъсва оборотите се почват да се менят от 800-1300.

Записва грешки P1327 Registration of integrated ignition phase
P 0270 Cylinder 4 injector circuit fault

ignition timing когато работи добре се мени от 7-10 градуса,когато се появява проблема се мени от -4 до 18

проверено:

друга бобина sagem като старата,сменени свещи инжекторите и четирите дават около 15 ома,проверен минуса от инжектор 4 до ЕКУ,на осцилоскоп първичния сигнал от бобината когато проблема е на лице е ОК остава да проверя утре дали ЕКУ-то не прекъсва минуса към инжектора

Някой имал ли е подобен проблем
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от Mitaka12 »

Провери си инсталацията от температурния датчик до компютъра, дали не е пълна с вода.




Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от ivanovbg »

Ако не е вода в датчика размени 4 инжектор с някой друг. Не са редки случаите на прекъсваща бобина на инжектор.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от vanelino11 »

Проблема е решен,оказа се инжектор 4 размених им местата със втория и така записва вече само една грешка Cylinder 2 injector circuit fault,нов инжектор реши проблема.
fbikz75
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:26 pm

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от fbikz75 »

Здр колеги.За да не пускам нова тема реших да използват тази,пък дано някой обър човечец все пак помогне със някой съвет.Значи от 2мес.имам Пежо 206 1.1 2005 год на 100k ако има някакво значение.Колата я кара преимно жената и когато се возя при нея забелязвам нещо странно в поведението на мотора.Женка ми много пъти превключва скорост,примерно на 2 ра без колата да има никакви обороти все още,или вчера както направи.Колата беше за 3та но тя включи 4 та,знаете как колата започва да се мъчи защото скоростта е твърде ниска за да е за 4 та скорост,беше около 25-30 km/h и тя опита да набира с повече газ,колата за момент прекъсна,което се усети защото леко преритна и си вървеше после без никакви проблеми.Днес аз реших да я пробвам и направих същото.На 20 km включих 4 та колата нямаше мошност,но аз натиснах газта да ускорявам,прекъсна колата за секунда и после се оправи със стабилизирането на оборотите и скоростта..Това проблем за притеснение ли е,или е нормално..Интересувам се дали това поведение е нормално да прекъсва колата за една секунда при включване на по-висока предавка без мотора да има нобходимите ообороти и скорост...Кое причинява това секундно прекъсване..Благодаря предварително
Последно промяна от fbikz75 на Сря Дек 02, 2015 8:27 am, променено общо 3 пъти.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от ivanovbg »

Смени и свещите и не оставяй колата да се чуди що за идиоти я карат. :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
fbikz75
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:26 pm

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от fbikz75 »

Еми за пръв път се качваме на кола със малък мотор 1.1...И аз и жена ми караме коли със мотори 2.0 V6,моята е Mitsubishi FTO GR,жената кара mazda lantis.Маздата е ръчка,но от такова поведение жената не се е оплаквала,затова и попитах.Вярно е,че големият мотор е много по стабилен от това 1.1.Не мисля че явлението може да бъде проблем в свещите,защото при нормално каране на колата си върви перфектно..Ня се кара по-този начин,просто жената да се качи от 170 коня на 2 пъти по-слаб мотор първоначално е трудно..Както казах това което направих аз днес сутринта беше само за проба
Последно промяна от fbikz75 на Сря Дек 02, 2015 9:16 am, променено общо 2 пъти.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от gt40 »

Горкото Пежо.
Оборотомер има ли? 30 на четвърта?! Че тва са 1000 об. На този малък мотор под 1600-1800 никва файда, не го мъчете.
fbikz75
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:26 pm

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от fbikz75 »

Това което написах по-горе го направих само за проба,защого след като го направи и при жена ми.Реших да експерементирам...Вярно е че бяха никакви обороти за 4-та,но да прекъсне за секунда не ми се е случвало за 20 год като шофьор на поне 10 коли които съм имал.Според мен това е явления по-скоро откъм дросела или към дебитомер..Не виждам каква роля играят тук свещите,според мен те или работят еднакво без значения каk тормозиш мотора или не работят изобщо
Последно промяна от fbikz75 на Сря Дек 02, 2015 2:57 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от ivanovbg »

fbikz75 написа:Според мен това е явления по-скоро откъм дросела или към дебитомер..Не виждам каква роля играят тук свещите,според мен те или работят еднакво без значения кал тормозиш мотора или не работят изобщо
Ми като си наясно защо питаш тогава?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от bobolin4o »

Първо... свещите играят огромна роля... а когато се мъчите да набирате на такива обороти и предавка, ако не са у ред ще се получава точно така. Не е лошо да си закарате колата в сервиз, където да ги сменят, но и да огледат останалата част от запалителната уредба...
Второ... жена ти се е качила не на два, а на почти три пъти по слаба кола...
Трето... зададен бе въпрос към професионалисти, беше даден адекватен отговор... или го приемаш и изпълняваш препоръката, или си сменяш дебитомера и дросела и виждаш дали ще се оправи проблема.
Четвърто... тая кола дебитомер и ел. дросел няма, но това не ти пречи да си монтираш такива, задължително нови, с цел отстраняването на горепосочения проблем...
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
fbikz75
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:26 pm

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от fbikz75 »

Благодаря за всичко.Колега кажи ми има ли някъде тема където да е обяснено кал да се постави дебитомер,и ако закарам колата в сервиз какво точно да гледат.Все пак трябва да ги насочакъм нещо.За свещите,тия дни ще ги сменя със NGK
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от ivanovbg »

:shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пежо 206 1.4 прекъсва

Мнение от bobolin4o »

fbikz75 написа:Благодаря за всичко.Колега кажи ми има ли някъде тема където да е обяснено кал да се постави дебитомер,и ако закарам колата в сервиз какво точно да гледат.Все пак трябва да ги насочакъм нещо.За свещите,тия дни ще ги сменя със NGK
Сега... не мога да разбера ирония ли е това или не.
Ако е ирония, лошо... ако не е, в което искренно се надявам, ще обясня пак - тая кола дебитомер няма, а и няма как да има!
Това, че си мислиш, че проблемът може да е от дебитомера показва, че нямаш представа какво има под капака на тая кола.
Горещо ти препоръчвам да закараш колата в сервиз, където да ти сменят свещите и да огледат кабелите за пробив.
Освен това е желателно когато жена ти я кара тая кола да се стреми да поддържа двигателя в обороти над 1500 на всяка предавка, различна от първа и задна.
С последните си думи смятам тази тема за изчерпана и я заключвам за да не се трупат излишни постове...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено