Проблем с хидравликата на пежо 307

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Проблем с хидравликата на пежо 307

Мнение от nik7dob »

Проблема, колеги следния:
идва клиента с неработеща ел. хидравлика. Гледам, меря - нагорял бушона на хидравликата - 70 ампера, почистих, оправих, хидравлика има. Като оставиш колата на място и не пипаш волана за около минута, хидравликата (помпата) започва да се товари, вдига тока от 9 ампера нагоре - 20,30,40,50... започва да "жужи" маслото в системата и волана тръгва да се върти сам бавно, в произволна посока :lol: Странен за мен проблем и за първи път срещан. За мен това е проблем в самата рейка, не съм разучавал има ли някакви клапани в помпата или не и управлява ли компа по някакъв начин налягането подавано към рейката в статичен режим, но при всички положения нещо става в рейката и ел проблема е в следствие от механичния. Вашето мнение, колеги?
dikra
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 12:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с хидравликата на пежо 307

Мнение от dikra »

Ами колега първо я закачете на диагностика да видите за какво става на въпрос , че тогава разглобявайте !!!
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Проблем с хидравликата на пежо 307

Мнение от KLESHTITE »

Колега ти това сериозно ли го мислиш или ейтака си говориш . Какво да диагностицира
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
dikra
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 12:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с хидравликата на пежо 307

Мнение от dikra »

Ами колега KLESHTITE не си говоря ей така просто да ти кажа че добрите диагностични тестери го имат като опция и можеш да го активираш , четеш и тн . Поздрави !!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с хидравликата на пежо 307

Мнение от ivanovbg »

По спомен до 2005 не се чете, а има едно реле което включва от двигателния комп когато заработи мотора. След 2005 се чете дори и с аутокома :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблем с хидравликата на пежо 307

Мнение от rockton »

ivanovbg написа:По спомен до 2005 не се чете, а има едно реле което включва от двигателния комп когато заработи мотора. След 2005 се чете дори и с аутокома :lol:
-Точно така е!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор