Astra G - P0303?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Astra G - P0303?

Мнение от doktorabg »

Колега, не искам да натяквам мнение но ти не го проба или ако си ,не си писъл.
Всички тук не ме убеждавайте че ако EGR е запушен няма да работи 3 цилиндър.
Няма да се обясняваме какво е EGR и кога и как работи защото на много колеги не е ясно.
дано да не се връща клиента.
Нищо лично, мнение и ....
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Astra G - P0303?

Мнение от nik7dob »

колега, доктор няма нищо лично, тук сме да обсъждаме проблеми и да си помагаме :wink: . След всичко, което проверихме и направихме по колата (естествено има и още неща които не сме, например за "ленивия клапан") единствено след манипулацията с ЕГР системата имаше ефект, който обясних в предния си пост. Това, което недообясних е следното: Който е отварял колектора на този мотор ( съставен е от няколко части и спокойно се разглобява) ще види, че изхода от ЕГР-а е насочен точно срещу рънъра на 3ти цилиндър и е на не повече от 2-3 см от него. Самият изход (отвор) представлява правоъгълен тунел в отливката на колектора, който се беше запушил може би на около 60-70 процента по такъв начин, че потока изгорели газове се насочва изцяло към входа на рънъра на 3ти.
Предполагам оттам и проблема, но пак казвам ПРЕДПОЛАГАМ. Вадя си изводите от получените резултати, които обясних по-горе. Попитах дали някой знае има ли адаптации ЕГР-системата на този мотор, но оше никой не е отговорил. Ако има според мен това е причината непосредствено след манипулацията да няма ефект, а малко след това да има подобрение.
Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Astra G - P0303?

Мнение от ivanovbg »

Не виждам проблем в софта и не знам за адаптиране на ЕГР при тази кола.

Принципно трябваше да ме послушаш - тоест да затапиш ЕГР-а и да видиш дали ще се появи проблема.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Astra G - P0303?

Мнение от doktorabg »

Не съм отварял такъв колектор но ако е направено толкова глупаво да товари 3 цилиндър при запушване то колегата ivanovbg е прав.
При мен проблема беше че след запушването на катализатора цилиндрите не можеха да се продухват от изгорелите газове и ставаше страшна каша.
:wink:
П.С. колата беше с газова уредба която може би е предизвикала това стопяване което не бях виждал до сега.
Отворите за болтовете на изп.колектор се бяха сцепили чак.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Astra G - P0303?

Мнение от nik7dob »

Днес клиента се върна, след изминати 300 км надълго колата работи безупречно :mrgreen:
Отново му казах, че ще има проблеми завбъдеще и когато те настъпят ще махаме егр.
Краси, за мен софта е различен, защото не съм от маперите и вчера просто го сравних с друг от Saab 93 2.0 Turbo и едно пикасо 2010 2.0 hdi, е разбира се този мултек е отпреди век :lol: , но все пак изглежда ми малко като обем...
Благодаря на всички колеги за участието в темата, наистина сте КОЛЕГИ, а не търговци!
Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Astra G - P0303?

Мнение от ivanovbg »

На размер си е точен. На по новите е по голям , защото само с кодиране могат да работят с ралични скоростни кутии, АБС, ЕСП и ...В смисъл по 2 - 3 софтуера са вътре. А и 256 килобайта не са малко.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Astra G - P0303?

Мнение от nik7dob »

Сега започваме да ги учим... :)
Публикувай отговор