заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
madbg
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Мар 23, 2013 12:15 pm

заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от madbg »

Здравейте и честита коледа на всички.
Имам един бензинов Форд фокус набор 2000.Единия канал на бобината е заминал.Някой да знае аналог на транзистора 5503DM?Или може някой да има някоя бройка за продан?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от rockton »

Наскоро правих Фюжън 1.6, 2004 със ECU сименс, със същият дефект, беше праснал единия канал.
Елементите бяха 14CL40 .
иначе казано IGBT, ето това
Изображение
Та поръчах 5 бройки
ето го и компота и елементите, от pdf-а си личи че го водят запалителен модул демек комутатор на високо напрежение, а иначе е мосфет високоволтов със няколко диода и няколко резистора вътре
Урааааа...откриха топлата вода в електрониката да ги такоам в такоата и "гении"...

Изображение

Изображение
Та напълно възможно е и при теб да е такова "модерно" електронно лайно :mrgreen: дето пука като въшка, забравиха добрите стари безотказни електронни компоненти, да им го натакоам в електронноинженерната мисъл :lol:

P.S .. сега виждам че въпросният елемент също е производство на Фаершилд , и както винаги в китайския ибей има всичко...
http://www.alibaba.com/product-detail/- ... 36644.html
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от llcoola »

колега от елимекс съм поръчвал преди време провери
madbg
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Мар 23, 2013 12:15 pm

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от madbg »

От елимекс ми казаха най-рано 10 януари.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от ipivan »

Аз от елимекс избягвам да купувам,че имат много некачествени компоненти.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от rockton »

-Имам един човек който внася всичко което му задам, като електронни градивни компоненти в автоелктронната индустрия, без значение от коя точка на земното кълбо ще е доставката!
-При спешни случаи когато клиента много бърза, доставчикът ми ползва бързи куриери..DHL,UPS,FEDEX .. до седем дни от началото на поръчката...но и цената става малко по солена, но щом клиента си плаща, няма проблем.
Ето как пристигнаха последните поръчани от мен елементи, точно за 5 дни!
Изображение
-Ако имаш нужда, бих могъл да те свържа с доставчика ми.?. ако пожелаеш,ще ти пратя координати за връзка на лични!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
madbg
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Мар 23, 2013 12:15 pm

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от madbg »

Нещо не ми се получи с тези IRGS.Смених и двата транзистора и искрата изчезна съвсем.Може би този руснак е прав: http://ffclub.ru/topic/235006/.
Преди Нова година поръчах и 5503 от Китай, но на клиента не му се чака.Ще сменя ЕКУ.Сега трябва да мисля какво ще правя с имото.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от bobolin4o »

Е какво има да му мислиш?
Вариант 1 - вземаш транзисторите от здравия комп.
Вариант 2 - прехвърляш паметите от повредения в здравия комп.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от ivanovbg »

Преди години ремонтирах такъв проблем на една Фиеста. По спомен ми дадоха някакъв драйвер дето май се монтираше на мегаскуирта и си тръгна. Но не помня точно щот не ми се е налагало втори път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от rangel1 »

Предполагам руснака е прав.А къде по дяволите могат да се намерят пдфи за компоненти вградени в авто компютри,ма.... мръсна всичко крият от години търся с кви параметри примерно е оригинала на вп44 :?:
(извинявай колега ако ти се струва спам)
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: заместител на 5503DM от ЕКУ на Форд

Мнение от sporttech »

ivanovbg написа:Преди години ремонтирах такъв проблем на една Фиеста. По спомен ми дадоха някакъв драйвер дето май се монтираше на мегаскуирта и си тръгна. Но не помня точно щот не ми се е налагало втори път.
BIP373 ти бях дал до колкото помня
Аз ги пазарувах от тук преди ама излиза малко дебело за единични бройки: http://www.diyautotune.com/catalog/bosc ... 100879e2d3
Предполагам че ги има и някъде из европа.
Иначе това си е специализиран драйвер с вградени защити и компенсации.... при стандартните приложения може да работи практически без радиатор.
Публикувай отговор