Фиат Добло-охлаждане

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
stefanvarna
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 6:41 pm
Местоположение: varna

Фиат Добло-охлаждане

Мнение от stefanvarna »

Здравейте колеги.Фиат Добло 1.9д с помпа Лукас.Помпата е премахната и на нейно място колеги са монтирали механична помпа.Проблема е че когато колата загрее не се включва вентилатора за охлаждането.Електрически всичко е наред -температурния датчик отчита коректно температура ,двете степени на вентилатора при активиране с диагностиката работят нормално.Когато колата почне да прегрява дори не светва лампата за прегряване на таблото защото автомобила няма уред за температура.При угасяне на колата и повторно запалване веднага вентилаторите тръгват в зависимост колко е загряла колата обаче след като падне температура и спрат после и да се вдигне не се включват.Колегата слагал механичната помпа и преди е правил такава интервенция и твърди че досега не е имал подобни проблеми.Приемам съвети защото мисля да направя включването на перката отделно с друг датчик но ми се иска всичко да си е оригинално .
vdeiov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 5:48 pm

Re: Фиат Добло-охлаждане

Мнение от vdeiov »

Има ли климатик?Преди смяната имала ли е този проблем?
stefanvarna
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 6:41 pm
Местоположение: varna

Re: Фиат Добло-охлаждане

Мнение от stefanvarna »

Колата има климатик който не знам дали работи (незнам дали има фреон ),и клиента казва че не е имал такъв проблем преди.Преди време съм правил климатика на такова добло да работи след смяна с механична помпа и не е имало подобен проблем както на това.Когато компресора тръгнеше перката сработваше както трябва-на първа степен веднага като вдигне налягане тръгва на втора.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Фиат Добло-охлаждане

Мнение от ogromnii »

ще ти се всичко да е оригинално???? отдавна не е.....
главата здрава ли е? да не кипва чайника без да е загрял?
stefanvarna
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 6:41 pm
Местоположение: varna

Re: Фиат Добло-охлаждане

Мнение от stefanvarna »

Главата е здрава.Пробвах с друг компютър -перките работят.И взех че откачих буксата на четеца на чипа в ключа за да е едно към едно с другия комп.И перките тръгнаха и с оригиналния комп.Та засега така реших проблема.
Публикувай отговор