Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масло.

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масло.

Мнение от Cobretti »

Здравейте, колеги.

Съвсем нов съм в занаята и още тези тънкости са ми пълна мъгла. Какво ли не изчетох, но викам най-добре да чуя мнението на хора с опит, дето са правили въпросната промивка.
Ще сменям маслото на една кола, което е много съмнително на колко километра е и какво масло са слагали. Засичал съм я, грам не гори масло, но се вдигат прекалено много изпарения от него като отворя капачката и направо не искам повече да я паля с това масло, преди да го сменя.

С какво става въпросната промивка, след като източа старото масло, да сипя някакъв препарат да поработи малко с него да се почисти отвътре, и чак тогава да наливам новото? Четох какво ли не. Дизел смесен с М10Д 50%-50%, чист дизел само, хидравлично масло...
Споделете, какви са вашите практики при смяна на съмнително масло?
Става въпрос за 1.9JTD Common Rail.

Кой би бил най-безопасния и сигурен начин, да се измие отвътре мотора, без да рискувам да го повредя и да мога спокойно да наливам новото масло?
Смятам да слагам 10W40 пълна синтетика на Motul, доста добри отзиви гледам има от него.
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масл

Мнение от rudoni »

То мотористи останаха малко ,но аз съм учил, правил и продължавам да го правя с 30%разредено с дизел масло каквото е в мотора. Източвам тези проценти при смяната ,доливам газьола и на 3-4 паленета за по 2мин.с пауза между тях. До сега нямам рекламации, но знае ли се? :D Внимавай първия път!
С нами Бог!

0886 224486
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масл

Мнение от Cobretti »

Ползват има една добавка 10-тина лева струва, източва се към 1л от маслото, сипва се тя и се оставя да работи до достигане на работна температура, после се точи и се налива директно новото.
Тази събота ще го сменям
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масл

Мнение от karamilev »

Най-евтиното масло с най-евтиния филтър,караш ден два и си наливаш след това маслото което си приготвил.Не се занимавай с химии.Има места с нагари които е по добре да си останат там.Като точиш промивното масло гледай да е добре загряла.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масл

Мнение от Cobretti »

Аз като го сменям ще отворя картера, да видя все пак за какво става въпрос.
Ще сложа има едно наливно 10W40 да повърви 100-тина километра с него, че чак после ще наливам пълната синтетика и ще сменям филтъра.

Това за нагарите, всмисъл какво може да стане ако се почистят?
Да не ми запуши някой канал ме притеснява... че тогава ще си отворя десеторно главоболие.
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масл

Мнение от rudoni »

Младо, първо се запозная с устройството на мотора и механизмите му и тогава напред! Днес правих цялото това упражнение ,и о ужас!За цялата си практика толкова мръсен мотор не бях виждал! За падналия ннагар-задръства цедка на помпата!А последствията са ти ясни,нали?
С нами Бог!

0886 224486
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масл

Мнение от ogromnii »

при дизелите този проблем го няма в такава степен, бензиновите се задръстват зловещо...
слагаш обикновенно евтино масло 2.5л, три перки, вторите 2.5 ( от 5), още час на място, и след това официалното. източваш филтъра на всяка итерация. накрая нов.
нагарите при дизела са в смукателния тракт, оправят се с разглобяване и почистване....
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как да направя промиовка на мотора, след съмнително масл

Мнение от ummng »

Не виждам смисъл от промивки понеже за да промиеш трябва пак да сложиш някакъв боклук понеже ще го изхвърлиш после.Сипвай хубаво и както каза колегата то си промива всичко и може да го смениш на по- малко километри.Опитвал съм да махам нагар но това също ай не е добре понеже падат цели парчета.Ако сипваш редовно маслото до помалко ще промие всичко.
Публикувай отговор