Схема на Ланчия дедра

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Схема на Ланчия дедра

Мнение от ummng »

Колеги добър ден!Имам една ланчия дедра 96 г 1.8 бензин 836 А 5000 код .Няма схеми на компютъра - по-точно главното реле за захранване на бобините не сработва при палене - релето е здраво на бобинката има + но другите два края -явно се управлява от две места може би не замасяват при палене .
Подадох 12 волта на бобината и коллата запали и работи без този мост но ако загасне пак трябва да се дава плюс.В краен случай ще замася един от двата края на бобината на релето и ще реша проблема но ми се иска да си е оригинално .Някой ако има схема на компютърното захранване моля да пише .Колата е стояла много време и нещо е клеясало ама без схема само предполагам.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Схема на Ланчия дедра

Мнение от rockton »

Само това намерих в Толерансдата
Изображение
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Схема на Ланчия дедра

Мнение от dyaneff »

Тази Ланча не е ли с двойно реле, за помпа, бобина и за главно на ЕцУ ?
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на Ланчия дедра

Мнение от ummng »

Точно така - релето е двойно като едното може би е за помпата и то май включва нямам идея точно понеже тя на бензин в момента не работи май помпата отдавна е сдала и я карат на газ.Тази схема и а з я гледах но няма май нищо общо - запалването е дис и плюса на бобините идва от релето
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Схема на Ланчия дедра

Мнение от dyaneff »

http://prntscr.com/6dhqr4
Бобината се захранва от частта на релето, което захранва и помпата.
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на Ланчия дедра

Мнение от ummng »

Мерси колега !!!Много полезна схема.Но като гледам лявото реле което при мен не включва се управлява от компютера директно от 23 краче .Понеже днеска дадоха зор дадох на маса 7 краче на релето и я запалих нормално но се чудя какво може да пречи на компютера да го управлява освен ако не е скъсан кабела до 23 краче или да е клеясало някъде.Понеже като дам контакт се чува включване на релето но може би на другата половинка и след няколко секунди изключва- затова мислех че то захранва помпата която пък въобще не е ясно къде отива - пак я управлява компютъра но
какво управлява вътре не се знае.
Дори и да бях видял по-рано схемата невиждам какво друго освен това дето направих бих могъл да направя .Интересното е че като подам напрежение на бобините директно колата работи докато загасне тоест
релето остава включено като махна моста шунтиращ контакта но после при палене не включва пак.
Благодарско за схемата пък аз ще мисля защо е туй чудо.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на Ланчия дедра

Мнение от ivanovbg »

Лампата на инжекциона светва ли на контакт? Другото реле включва ли на контакт?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ummng
КОЛЕГА
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 10:52 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на Ланчия дедра

Мнение от ummng »

Значи в началото преди да меря нещо релето цъкаше и следмалко изключваше затова помислих че другото е на помпата но после като разбрах че това с повечето крачета не включва другото не съм го мерил.Просто нямаше време а те бързаха че искаха да я купят и просто трябваше набързо да я направя така че шунтирах компютъра и тя си запали.Аз я оставих за след празниците като мислех че е не що
елементарно ама то се оказа дърво голямо - нямаше антифриз и изпарителя на газта замръзна като поработи малко изобщо само глупости .Понеже незнам дали ще дойде въобще повече май няма да се занимавам повече .Благодаря за помощта!
Публикувай отговор