S320 CDI W221 Glow plug - факт или загадка!?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

S320 CDI W221 Glow plug - факт или загадка!?

Мнение от nik7dob »

Колеги, един странен случай:
Свещта на 3ти цилиндър късо съединение, ОК ясно , скапала се е. Викам на момчетата сменявайте. На другия ден лампата пак свети , закачам - пак 3ти късо... хм... взеха, че се престрашиха и ми казват, сменихме всички свещи и релето, но проблема остана. Викам давайте друга нова свещ, оставих ги. По-късно следобяда отивам пак същото с трета нова свещ... WTF? Викат ми, извадихме предишната и я пуснахме на акумулатора нагря и свети, вече не свети - прекъснала. Развивам аз третата, пускам й ток - работи, какво подяволите става тук? завивам я - късо. Развивам я леко половин оборот - работи, стягам я лекичко - късо. "Челото" на свеща е маса, ако опира някъде няма да има късо, нещо се случва вътре в самата свещ. Казаха ми, че гнездото е преправяно с онези навиващите се допълнителни резби, но като завивам свещта не се усеща някакви голямо напрежение. Утре ако има време ще режа старата да видя какво се случва вътре.
Поздрави!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: S320 CDI W221 Glow plug - факт или загадка!?

Мнение от ivanovbg »

Дупката където влиза върха на свещта е по тясна или пълна с нагар. Почисти я с една бургийка.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: S320 CDI W221 Glow plug - факт или загадка!?

Мнение от nik7dob »

Слушам, Краси! :mrgreen: А ти имал ли си такъв случай, че наистина ми е интересен този проблем :twisted:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: S320 CDI W221 Glow plug - факт или загадка!?

Мнение от ivanovbg »

След смяна на скъсана свещ ...Те така изгорих едно реле. Една бургийка за да разкара долу дупката и всичко се оправи - мериш колко е свещта и със такава само райбероваш. Слувало ми се е само на мерцедес. Оттогава след смяна на свещи задължително ги меря с жица и амперклещите. Ако нещо късо ... тунинг с бургийката. То конуса уплътнява. Иначе като има повече нагар натиска на нагревателя и го окъсява. Недомислица някаква според мен.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: S320 CDI W221 Glow plug - факт или загадка!?

Мнение от nik7dob »

Егати инженерните решения... да си купиш кола за 100 бона и да ти окъси подгревна свещ от нагар... :mrgreen:
Между другото тази S-ка е със смарт реле. Направих му дисекция и се оказа с електронни ключове VND5004 ( http://www.st.com/web/en/resource/techn ... 154514.pdf ), който имат output circuit sense функция и са 4х2, поддържайки V8 двигатели. Sense изхода отразява пропорционално изходния ток в напрежение, а отделно от това напрежението на изхода на чипа отново се подава на входа на микроконтролера, така че контролера следи и по ток и по напрежение, като наблюдава и времената на превключване - не можеш да го излъжеш лесно :)
https://www.facebook.com/autoadviceserv ... 1742105464
Много интересно е схемното решение вътре: понеже изводите на контролера не са достатъчно явно на брой, някои (но не всички) senese изходи са свързани паралелно и да се чудиш как контролера ще определи в този случай кой канал е прецакания - много просто, реди импулси на отделните канали и слуша обратния синхронен от sense пин-а... Умно, а :mrgreen:
Айде, че вече стана късно, поздрави на всички! :)
Публикувай отговор