Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
gentco
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 7:42 am

Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от gentco »

Привет колеги,ето малко история за да е по-ясна ситуацията:
Преди около месец колата отказва да пали и я докараха в сервиза,последва смяна на инжекторите,горивен филтър,горивото,и релето на помпите в резервоара.Всичко е О.К.,но както казват хората"радостта е кратко нещо",След около 2500км.пробег колата гасне в движение и пак в сервиза,последва диагностика и показа,че мотора за вихровите клапи на 2-и ред цилиндри е отказал,последва проверка и след това смяна.След 25-30 км.тест издадох колата на клиента.След няма и 200 км.след като минава през автомивката отново същия проблем.
Аудито гасне изборно,когато реши.
Грешките са p1040,p1041,инякаква за скоростомера-некоректен сигнал,също и грешка в комуникацията на ECU-то,без да я идентифицира като код.
Дайте някакъв съвет моля.
Благодаря предварително.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от ivanovbg »

Ми грешките са за 1 и 2 дюза. Да не сте прещипали я кабел, я буксите да са хлабави...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
gentco
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 7:42 am

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от gentco »

Проверик,всичко е наред.Интересното е че след като ги изчистя не ги повтаря.Колата пали но трябва да минат поне 10 минут,работи 1,2мин,може и 10 и пак гасне.Няма грешки.Извадих буквата на компа ,всичко изглежда нормално.Само където при пълно сканиране показва грешка в комуникацията без да я идентифицира с някакъв код.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от bobolin4o »

Компа отварян ли е?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivomarchev
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 8:14 pm

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от ivomarchev »

имал съм подобен проблем, само че с 2.7 на а6 , оказа се дюзи , просто им размени физически местата на дюзите и ще си покаже, ако е проблем с комп. или инсталация ще продължи да записва същите дюзи за проблемни , ако е дюза ще смени кода на грешката ,
Поздрави !
gentco
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 7:42 am

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от gentco »

Дюзите са чисто нови и въпреки това ги занесох да ги проверят,няма проблем.Компа не е отварян,понеже клиента не се съгласи.Тази сутрин ми звънна и каза че е запалила без проблем,работила е около час,няколко пъти е палил гасил и никакъв проблем,но не посмял да я кара.В крайна сметка каза че е говорил с Порше и там му казали,че ще правят някакви байпаси и симулации за да разберат какво е.Казали също че има вероятност да е софтуерен проблем.
В крайна сметка ще видим какво ще излезе.
Поздрави и благодаря.
Пропуснах да отбележа,че днес е запалил с другия ключ-N1,досега е карал с ключ N2,не зная защо.Просто се сетих,не зная дали може да има връзка с проблема.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от Todio »

Залагам на дюза - нищо че е нова. Пиезо дюза и удар са несъвместими (пукат се кристалите), от там и грешка но не всеки път (само когато пробие). Това стенда него хваща.
ivomarchev
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 8:14 pm

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от ivomarchev »

Todio написа:Залагам на дюза - нищо че е нова. Пиезо дюза и удар са несъвместими (пукат се кристалите), от там и грешка но не всеки път (само когато пробие). Това стенда него хваща.

Съгласен с колегата и при моя случай бяха нови , накрая останаха 4 нови и две от старите му , и проблема беше решен ,цялата инсталация прерових , компа отварях , само загуба на време ,
просто им врътни местата и ще си проличи комп ли е дюза ли е ?
gentco
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 7:42 am

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от gentco »

Колата вече е в Порше.Да видим какво ще установят там и ще пиша.
gentco
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 7:42 am

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от gentco »

Здравейте,
проблемът се оказа в компютъра.Нещо се бъгнал софта.
Поздрави.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от nik7dob »

До сега никога, ама никога не съм виждал бъгнат софт, чувал съм, кълняли са ми се, но аз лично никога не съм имал бъгнат софт!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от Todio »

Има, има - нека ти е калпав генератора или слаб акумулатора и се пробваш да въртиш, да видиш тогава, и кодове на дюзи губи и дроселите се побъркват - пълен цирк. След вкарване на нов софт, всичко ОК.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от bobolin4o »

Какво значи вкарване на нов софт? Префлашване на комп? Никога, ама никога от слаб акумулатор не ми се е бъгвал СОФТ!
Да си загуби кодировки, имо, адаптации и т.н (всичко това е свързано не със софта като такъв, а с променливата памет, сиреч eeprom, дали физически отделна памет или емулирана във флаша или процесора) - да, ама чак пък софт...
Случвало ми се е няколко пъти да се повреди флаш паметта - физически, но не и да се самопромени записът в нея.
Моето мнение.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Q 7 3.0 TDI гасне в движение

Мнение от nik7dob »

Боболинчо го каза най-точно. Епромите си загубват ума понякога, ама флашовете досега не съм видял. Всъщност сещам се за една марка, ама там епроми не признават - VOLVO :mrgreen:
Публикувай отговор