Пежо 306 странен проблем

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Duorkin
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 1:47 pm
Местоположение: Перник

Пежо 306 странен проблем

Мнение от Duorkin »

Въпросното пежо 306 97г.мотор 2.0 RFV автоматик с газов инжекцион.При изгасен двигател и изваден ключ през около минута - две задейства помпата за гориво за 2-3 секунди .ГИ е проветено и не е проблемно .Главното реле е чисто ново и проверено .2-ри крак има захранване през контакт но при извадено реле и махнат ключ няма пробив.За сметка на това при изключено положение на 3-ти крак на свален комп мерено на буксата на компа има импулс.Направи ми впечатление че при този пробивен импулс се включват и двете релета в главното реле.Та въпроса ми е какво може да предизвиква този импулс?.Колата е с извадено радио и там в буксите нещата са на ред.Компа е Мотроник MP5.2
Диагностика,монтаж и ремонт на ГИ.Перник
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 306 странен проблем

Мнение от ivanovbg »

Пробва ли да махнеш газовия комп от буксата? Ако пак има импулс, почни подред да изключваш компютрите.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Duorkin
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 1:47 pm
Местоположение: Перник

Re: Пежо 306 странен проблем

Мнение от Duorkin »

И газовия и бензиновия При тестовете бяха свалени.Съмненията са ми за импулс от имобилаизера ?
Диагностика,монтаж и ремонт на ГИ.Перник
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пежо 306 странен проблем

Мнение от Слави Шишков »

Подобен проблем с 306 1,8 автомат , 98 г. - колата оставаше на контакт при откачени букси на контактния ключ :D - оказа се проблемна маса на гредата под акумулатора.
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: Пежо 306 странен проблем

Мнение от madfos »

Слави Шишков написа:Подобен проблем с 306 1,8 автомат , 98 г. - колата оставаше на контакт при откачени букси на контактния ключ :D - оказа се проблемна маса на гредата под акумулатора.
И при мен на 306 фейса с 1.4 мотора, ММ система се оказа тази маса, която е на кутията...
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
Duorkin
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 1:47 pm
Местоположение: Перник

Re: Пежо 306 странен проблем

Мнение от Duorkin »

Колата не остава на контакт (масата е проверена) .Получава се имулс (пробив).
Диагностика,монтаж и ремонт на ГИ.Перник
Публикувай отговор