ABS BMW 525tds 98г.

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
gtg1973
КОЛЕГА
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Сеп 30, 2013 9:24 pm
Местоположение: Бяла Слатина

ABS BMW 525tds 98г.

Мнение от gtg1973 »

Здравейте колеги.
Въпросното возило дойде със неработещ преден десен д-к на ABS.След смянята му ламбичката угасна , четирите колелета показаха еднаква скорост и си помислих , че проблема е решен.При пътната проба обаче ми направи впечатление, че винаги когато натискам педала на спирачката се получава същата вибрация като блокирало колело само че с по малка честота и след няколко натисканея на спирачката ABSсветва и записва :42 power supply, wheel-speed sensors.Проверих кабелите, смених компа наABS , но без хидравличната част, но резултата е един и същ.Нищо повече не мога да се сетя , та ако някой е имал подобен проблем моля нека да сподели.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: ABS BMW 525tds 98г.

Мнение от rockton »

-Миналата година имах подобни симптоми на такъв само че бензинов баварец, при това не записваше нищо в паметта на на Абееса, мълчи като шваба на източният фронт :lol: , а при натискане на спирачка даже и при ниска скорост имаше вибрации , оказа се два спекли клапана/механично/ във хидромодулатора, иначе електрически здрави! Затова не пише нищо бошовата хуйня, сменихмв всичко комплект и нешата заспаха като "шваба в окоп на фронта" :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
gtg1973
КОЛЕГА
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Сеп 30, 2013 9:24 pm
Местоположение: Бяла Слатина

Re: ABS BMW 525tds 98г.

Мнение от gtg1973 »

Дано да е нещо подобно и при мен.Имах целия модул на ABS-а, но не ми се сменяше комплект защото трябваше да обезвъздушавам , а клиента трябваше да знае дали да го върне или не.На мен не ми се рискуваше и предпочетох да кажа , че незнам от къде е със сигурност проблема след като не в ел .модула и той да може да го върне.Щвърне.Ще се опитам да намеря модул за проба и ще пиша.Бпиша.Благодаря.
Публикувай отговор