A6 няма диагностика

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

vesko написа:
ivanovbg написа:Едва ли. Колегата би трябвало това да е проверил преди още да пита тук. Мерил по цял ден ... освен ако не е мерил с рулетка :lol:
Много не обосновани и голи изказвания,разбрали сме че си най от всички в бг. ама едно е да пишеш букви и да разсъждаваш друго е да имаш странен проблем :!: по нагоре казах,че компа е проверен на масата и не се чете,не съм я барал повече за тва не съм писал.
Като се замислиш не са необосновани! За 5-те волта още отначало ти писах да ги провериш.
vesko написа:а К-линията явно не е на 32-ро краче защото компа не се чете,
На 32 краче не била там К линията защото не се четяло. :mrgreen: Не ти ли идвана акъла , че компа си е увредени затова не се чете? Ти какво мислиш, че я местят както им дойде К линията в колите и нямат нищо общо със схемата само и само да те затруднят да я четеш ли? Какво мери без схема, щот там си я пише на кой крак е?
Изображение


Какво премери от това което ти подсказах? Та като цяло съжалявам че се опитах да помогна.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

не се нерви колега,на човек насила не можеш да помогнеш.за тази кола има всякаква информация,а представяш ли си на кола която няма схема и никаква информация.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

след дълга борба имам положителен отговор,искам да споделя и всеки да го има впредвид....та така един от захранващите плюсове на компа при откачени букси е там когато завъртиш на стартер се губи и няма палене,а когато запали работи до изгубването му,след изкарването му с отделен кабел при контакт колата работи и всичко си е ''топ'' трябваше ми време да си събера и обобщя всичко проверено ама най-накрая всичко си дойде от къде е.А, колега Иванов то тоя комп ся виждам,че си ми изкарал схема на куплунга на букста ама не е тая, а е с две букси компа и К-линята не е там а на 16 краче май беше.
А сега ми кажете че проблема не е коварен,...коварен коварен пак 100лв взех от тая кола за сумарно време от 2-3 дни :D


мерси на всички отзовали се :wink:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

Ми да беше намерил проблема, а не да пускаш нови жици :wink:
А какво стана с комуникацията?
Колкото до схемата на компа... такава информация си дал. Тоя мотор букви няма ли? Научи се правилно да питаш за да получаваш правилни отговори.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

нещо не схващам.съгласен съм че като няма захранване няма да има и диагностика,ама ти казваш че губи захранване при стартер,е ти по време на въртене ли я закачаше.пък и в по грните постове казваше че си закачал компа на масата, ама на масата захранването няма как да се промени от стартер :lol: .но няма значение важното че си я оправил.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от bobolin4o »

Е... нямам думи...
2-3 дена за установяване, че се губи захранването. Това е работа за 20-30 минути, при положение, че проблемът е постоянен, а не се проявява веднъж на 2-3 дена.
Елементарно... компа си отварял, подсушавал и т.н., а не написа да си подсушавал проклетите преходни букси към купето, където, залагам си главата, е бил и проблема. ВИНАГИ е там след наводняване на отсека с чистачките...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:Ми да беше намерил проблема, а не да пускаш нови жици :wink:
А какво стана с комуникацията?
Е какво да стане... в ония ми ти букси всичко е било син камък. Какво захранване, каква комуникация.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:Е... нямам думи...
2-3 дена за установяване, че се губи захранването. Това е работа за 20-30 минути, при положение, че проблемът е постоянен, а не се проявява веднъж на 2-3 дена.
Елементарно... компа си отварял, подсушавал и т.н., а не написа да си подсушавал проклетите преходни букси към купето, където, залагам си главата, е бил и проблема. ВИНАГИ е там след наводняване на отсека с чистачките...
Понякога човек забива в глух коловоз и се получава омагьосан кръг.На мен ми се е случвало!При вас не зная как е!?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

при тях няма дерт,всичко ''ток жица и медна тел'' :D колата пак няма диагностика на маса под маса все така.А,аз ти казвам че не е там ти ми спориш за К-линята стаа дума.Има код и той е ...AKE ли беше нз. ама е сменян някога иначе е бил 150к.с тва го разбрах в последните дни и ми бе от помощ,
пак ще повторя мериш загасен мотор има 12V въртиш губисе, или ако остане пали,спираш със стратера има 12V, ся ясен ли съм,май никой не мери при стартер та не го спомена като идея та да се оправя за 30-40 мин. няма и толкоз,а колата си отиде без диагностика.... :wink:
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: A6 няма диагностика

Мнение от rangel1 »

Чесно и аз не съм виждал да мерят на стартер обаче скивах как мерят под товар и разправят че било същото.
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

възможно е да е бил и контактния ключ
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: A6 няма диагностика

Мнение от rudoni »

Той май не знае за стартиране зад контактен ключ! Винаги правя тази проба!
С нами Бог!

0886 224486
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

rudoni написа:Той май не знае за стартиране зад контактен ключ! Винаги правя тази проба!
даи малко инфо де за тая проба
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от bobolin4o »

vesko написа:при тях няма дерт,всичко ''ток жица и медна тел'' :D колата пак няма диагностика на маса под маса все така.А,аз ти казвам че не е там ти ми спориш за К-линята стаа дума.Има код и той е ...AKE ли беше нз. ама е сменян някога иначе е бил 150к.с тва го разбрах в последните дни и ми бе от помощ,
пак ще повторя мериш загасен мотор има 12V въртиш губисе, или ако остане пали,спираш със стратера има 12V, ся ясен ли съм,май никой не мери при стартер та не го спомена като идея та да се оправя за 30-40 мин. няма и толкоз,а колата си отиде без диагностика.... :wink:
Че си ясен - ясен си.
Това, че ти се губи някакъв "+12в" го разбрах. Не разбрах клема "30" или "15" е... Разбрах, че се губи при въртене на стартер, ама не ми стана ясно как колата е угаснала в движение, при положение, че тогава стартерът не се използва. Първата ми работа, когато не ми пали двигател е да проверя захранванията на блока му за управление. На такова Ауди тази операция отнема около 30 минути, използвам пробна лампа 50 вата. Така съм сигурен, че няма проблеми с лоши връзки, калпави контактни ключове и релета, предпазители и т.н.
За диагностиката... всички модули в колата са вързани в паралел - "К линията" имам в предвид. Логично е, че щом нямаш връзка с нито един, значи или линията е забита към "плюс" или "маса" от някой от тях или има проблем в инсталацията. С един мултицет се установява това за броени минути.
Дразни ме фактът, че казваш - никой не се сети да каже това или онова... а ти защо не си включи главата да работи по случая на пълни обороти ами чакаш някой да се сеща вместо теб? То верно, че форумът е за питане, ама не е за вършене на работа дистанционно.
3 страници изписани с оскъдна информация от теб и стрелба в тъмното от останалите участници в темата, включително заяждане... без изясняване на казуса, само си написал, че си заобиколил проблема и колата е издадена със 100 лева печалба... като че ли някой го интересува колко си изкарал. По-интересно щеше да е да кажеш примерно - проблемът е, че захранването се губи еди-си къде, но работата е твърде много и реших проблема с "байпас"
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор