A6 няма диагностика

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

много пъти съм сменявал едс15,тека че не залагаи много на компа.но наи добре го вържи директно на к-линията.тогава ще ти се изяснат много работи.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

vesko написа:днес в почивния си ден знам,че имам оставена работа от няколко дена.Днес колата запали от раз работи 5 мин. и загасна,забелязах че и без да има диагностика си пали,а К-линията явно не е на 32-ро краче защото компа не се чете,прозвънени са всички кабели до компа дали наистина може е дат.кол.вал макар че си присъствва съпротивлението на бубинката вътре.И дали самия комп може да прави ту така ту онака или нещо го спира друго, мисля че компютър им е най-здравта част на тея аудита.
Най здрава, но... Може да е с тунинг? Явно е че К линията не е другаде. Като чета все си мисля за някоя студена спойка, но с твоите познания отскочи до моргата за друг. Обучи го за секунди и издавай колата. Няма кой да ти плати толкова загуба на време.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

тунинга какво общо има?колата нали е работила преди намокрянето,по скоро е хардуерен проблем,естествено ако вобще проблема е в компа.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

Може да е свалян флаша и да не е запоен като хората. Без софт ни работи, ни комуникира. Имал съм доста такива случаи.А може и някоя спойка да е почти изгнила. Знам ли как е намокрен? Според мен много трудно е да се намокри' компа. Принципно водата веднага почва да тече в краката на шофьора и не стига до компа. Не е при мен, нито има снимки. Само си гадая :wink:

А и се чудя какво толкова има да се мери толкова на това тъпо едц. За половин час с осцито ще съм наясно какво не работи в тая кола. Колегата явно не може да чете схеми и затова се съмнява в местоположението на К линията.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

запушват се отводните канали,и се мокри компа.имах такава с проблем педала на газта.след сваляне на всички педали и сервото ,смених газта,и пак същото,смяна на компа и се оправи.мисля че тея компове изгниват между пластовете на платката.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

Може, но при мен такъв комп намокрян не е идвал въпреки, че акумулатора плува във вода. Некачествени спойки или гнили пинове на буксите към купето и в краката бол.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

по принцип компа е наи високо в кутията,ама знае ли човек. абе трябват си тестове,иначе може само да си развиваме разни теори.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: A6 няма диагностика

Мнение от rudoni »

Да презапои главното реле на бушониерата!
С нами Бог!

0886 224486
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: A6 няма диагностика

Мнение от dyaneff »

Рудони може да е прав за реле "109".
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: A6 няма диагностика

Мнение от ivanovbg »

Едва ли. Колегата би трябвало това да е проверил преди още да пита тук. Мерил по цял ден ... освен ако не е мерил с рулетка :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: A6 няма диагностика

Мнение от jachar »

сумати предположения дадохме,а главния герои мълчи.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

ivanovbg написа:Едва ли. Колегата би трябвало това да е проверил преди още да пита тук. Мерил по цял ден ... освен ако не е мерил с рулетка :lol:
Много не обосновани и голи изказвания,разбрали сме че си най от всички в бг. ама едно е да пишеш букви и да разсъждаваш друго е да имаш странен проблем :!: по нагоре казах,че компа е проверен на масата и не се чете,не съм я барал повече за тва не съм писал.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: A6 няма диагностика

Мнение от rudoni »

Ние да не провеждаме курс за диагностициране? Май само пишем а отсреща мълчание! Монологът на Хамлет! Омръзна ми! И в училище така , така и тук! Поне пиши - мерси' Благодаря'оправих се' не стана и т.н.
С нами Бог!

0886 224486
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: A6 няма диагностика

Мнение от Ilko »

Добре де, тоя комп като го отваря и мери на масата има ли 5в, където трябва? Има ли генерации на кварца? Дори и да нямаш осцилоскоп с обикновен мултицет може да се ориентираш. С 29ф010 х2 ли е или с 29ф400? Да не са монтирани на цокъл?
Дето викат колегите, това ЕДЦ15 за 30-40мин. можеш да приключиш с диагностиката му и да имаш 99% точна диагноза.
Като цяло даваш доста оскъдна информация за това какво си мерил и какво си измерил...
Като се закачиш на К линията на компа, режеш ли кабела към колата или само се включваш паралелно на него?
Ако не си го отрязал, това дето ти пречи на диагностиката през буксата евентуално ти пречи и като си се закачил на кабела.
Ако не е премахнато ИММО-то на компа, няма как да работи повече от секунда-две без комуникация по К линия.
Това са все важни неща дето не пишеш да си ги проверил.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: A6 няма диагностика

Мнение от vesko »

да мерси на всички включили се разбира се, казах че нищо не съм правил повече,като се оправя ще пиша естествено за някой друг да е има темата може да е от помощ...
Публикувай отговор