Имобилайзер на Еспейс 2004

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от nik7dob »

Колеги, знам че с този въпрос ще покажа некомпетентността си в областта на рено :mrgreen: , но все пак да се възползвам от знанията и опита ви. Имам едно рено еспейс 2004 1.9 дизел, което не щеш ли пали веднъж на 10-15 опита. Грешки не записва, когато не пали лампата за имото на таблото светва при контакт, мигва за няма и секунда и остава да свети, когато пали - съответно светва и изгасва след няколко секунди. През SnapOn гледах живи данни и съответно ми дава имобилайзер на екуто активен, както и заключването на волана. Засега натам съм се насочил, защото понякога след изкарване на картата не заключва веднага , а след няколко секунди. Порових малко за схеми но не открих, механизма е с 6 кабела, което ме навежда на мисълта, че няма електроника вътре и предполагам някое ЦК-ключе запецва (ех ама как звучи, колко традиционно :mrgreen: ) Та понеже нямам опит с рендетата, но знам от други марки коли при проблем със заключването на волана, мотора не пали и тук ли е така? и ако да - това срещан проблем ли е при рената или не?
Благодаря и поздрави. Ще очаквам някакво мнение :)
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от jachar »

има електроника във заключвача на волана,и има две ключета.но по скоро има проблем в четеца на картата,и там има ключета. ако си решил да разглабяш esl-а,не бързаи първо го снимаи и качи снимките за да ти кажа какво да направиш,иначе ще имаш главоболия
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от Ilko »

Да случва се доста често да се скапе механизма за заключване.
Аз им махам металния щифт дето заключва. Желателно е да свалиш механизма в момент, когато е отключен че иначе е тегаво...
Доколкото си спомням е с обратна резба болта дето го държи към кормилната колона.
Механиката вътре е елементарна и няма какво да ти обяснявам - няма да ти е проблем а и ще видиш какво се чупи - едно тънко щифтче в няколко случая при мен.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от nik7dob »

Четеца е сменян с друг и е същото положение. Някой преди мен е клонирал и UCH-a :mrgreen:
Ilko, при този тип повреда в заключването какви са симптомите? Наличие на грешки?
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от Ilko »

Ами горе-долу такива каквито описваш.
Честно да ти кажа, като чуя че не се движи както трябва механизма, направо го свалям. Не ги и закачам на диагностика.
Досега не ме е подвеждала интуицията, поне за този дефект. За лампата на иммо-то съм сигурен, че се държи по описания от теб начин.

П.П. Знаеш, че едно е да опишеше дефекта тук, друго е колата да е пред теб.
Нищо не пречи да го свалиш и да пробваш - не е кой знае колко работа. Може и да не го монтираш, само да си е на него буксата.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от nik7dob »

Ясно, мерси ,много Ilko. Утре или други ден като й дойде реда ще тествам и ще докладвам. Поздрави :)
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от jachar »

Ilko написа:Да случва се доста често да се скапе механизма за заключване.
Аз им махам металния щифт дето заключва.
тека няма ли да върти постояно моторчето.при сваляне на капачката един щифт блокира работата на заключвача,затова исках снимка за да покажа как да се избегне това.при мен винаги е било софтуерен проблема,не си спомням за механичен дефект.
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от Ilko »

Дали говорим за един и същ механизъм?
Или аз не го обяснявам, както трябва?
Не съм броил колко такива съм правил, ама са поне 10 и на всички им свалям металната част дето заключва и си ги събирам отново.
Всичко си работи, щрака напред, назад, само не блокира волана.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Имобилайзер на Еспейс 2004

Мнение от ivanovbg »

И аз така, но на Ваг групата :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор