Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от nik7dob »

Колеги някой може ли да направи имо оф на този сеат. Благодаря.

http://mhhauto.com/attachment.php?aid=87082

http://mhhauto.com/attachment.php?aid=87171
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от ivanovbg »

Ники, що си мислиш , че всички имаме рeгистрация там? Дизел, бензин? Едц15,16, марели, мотроник...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от nik7dob »

Ooo, Краси сори, не прецених, че снимките няма да излезнат ако не си логнат. Ей сега ще ги кача на друг сървър
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от nik7dob »

jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от jachar »

като новобранците с аутоком и програматор улям,и веднага immo off.защо не разкажеш проблема,може да ти помогнем да направиш колата по нормалния начин.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от ivanovbg »

Ники, имо офф за този комп не знам. Струва ми се, че при имоофф ще останеш без еспи и показания на таблото.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от ivanovbg »

jachar написа:като новобранците с аутоком и програматор улям,и веднага immo off.защо не разкажеш проблема,може да ти помогнем да направиш колата по нормалния начин.
Колега, добрия майстор може да работи с всичко. А Ники е далеч от новобранец.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от jachar »

казвам {като новобранец}.аз преди да пиша разглеждам профила,и отам ми става горе долу ясно кои колко е в час,и тогава пиша в темата.а от написаното виждам че го познаваш,мисля че това е достатачно.

nik7dob-извиняваи ако съм те убидил.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от nik7dob »

Колата вече пали.
Накратко: основния проблем е като е позагряла - не пали и мига ключа, записва low signal key (на другия комп ми е точното описание) Колата минава през няколко сервиза и накрая съвсем не пали, епрома в магнети умрелито запояван вече.... както и да е, дъмп от моторолата в таблото. пин-а вън и с ваг комчето вече пали. НО! - същинския проблем остава, днес го показа. Другата седмица повече...
Колега jachar, не съм се убидил, няма и за какво. Признавам си, малко съм изостанал в детайлите на автомобилите, защото последните няколко години съм работил само и единствено с волво, сега се налага да почвам и другите малко по малко. Не съм пещерняк в това отношение, но детайлността ми по вагове, мерцове, баварци и всички останали не ми е сила.
Колкото до Уиляма - имам си модерен, на USB :mrgreen:
В последно време наблягам на КАН, комуникации и reverse engineering на софт, но това е материя, изискваща много време, затова и не отделям много време за технически проблеми, а само когато ми се налага и зацикля с някоя кола.
Толкова засега, като стигна до дъното на сеата ще пиша. Днес минах моторолката с поялника, но не остана време да се тества колата, в понеделник повече. Идеите ми са табло и транспондер. Мислех си да няма интерференция с една система PASSTIME, която е дистанционен контрол на автомобила - използва се от лизингови компании обикновено, но след като я елиминирах днес, пак го правеше, така че отпада.
Поздрави, колеги :)
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от nik7dob »

Пропуснах да напиша какво забелязах миналата седмица - звуковата сигнализация за мигачи и зумер не работи! Може ли да има някаква друга причина освен умряло табло. Припомням, че всичко по таблото работи, с изключение на горе описаното и проблема с имобилайзера.
Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от ivanovbg »

Вече съм сменил няколко зумера- говорителчета на ваг групата. За да не разглобявам таблото със стрелките, с поялника изрязвам достъп до крачетата на говорителя и запоявам другото с кабелчета. Новото го лепя отзад.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от nik7dob »

Днес мерих и тествах говорителчето - работи, Краси. Сложих табло от 2005-та (с различен процесор - на микронас) и таблото си заработи, и зумер и звук мигачи имаше. Опитах да обуча ключа от 2005 но не поиска нито веднъж да го приеме. Гледах в зедбул-а че са с еднакъв тип транспондери - ID48, но не и не. Сложих еку, табло и ключ от 2005, колата запали, но мотора не работеше както трябва, записваше грешки за TPS и още няколко неща...
Казах да си търсят табло от такава кола. И сега чакаме да върнат топката в нашето поле.
jachar
КОЛЕГА
Мнения: 51
Регистриран на: Сря Май 20, 2015 7:02 am
Местоположение: БОБОВ ДОЛ

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от jachar »

id48 е заключен,първо трябва да го отключиш и после се обучава.в зависимост от типа на имобилаизера,някои първо се синхронизира моторен-имобилаизер{табло} и тогава ключ,на други е обратно.едва ли зумера има общо с имото,а ксенони има ли,говоря за китаиско менте.на пасат5 имах подобна случка,ама на таблото отказваха уредите,дисплея показваше глупости,оказа се че проблема е във фаровете.друг проблем може да ти създава буксата на антенката,и отам да е слаб сигнала от транспондера.
kartof
КОЛЕГА
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Ное 06, 2014 8:02 pm

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от kartof »

crypto code -W3
Може да правиш само адаптация с пина и нов транспондер TP22/MG/CR 48 А3
и да провериш дали по зелената букса на таблото нямаш работа,
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Seat Ibiza 1.4 2007 Immo OFF?

Мнение от nik7dob »

По-точно "по зелената" букса, колега?
Презапоена е, окиси няма...
Публикувай отговор