Как ремонтирате SBC-тата?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Как ремонтирате SBC-тата?

Мнение от nik7dob »

Колеги, кой тул използвате за SBC на мерцедесите? Abrites или някой от останалите евтини по китайските сайтове?
Има едно 211 при мен, върху което се колебая. Не вади C249F, но почти постоянно изплюва C16EB, което обвинява SPS клапана, но колата няма такъв в случая, а също и C16FB - faulty ESP, SPS and BAS. Мнения?
Благодаря :)
k4m3n
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 8:44 am

Re: Как ремонтирате SBC-тата?

Мнение от k4m3n »

C249F го занулявам през стара. За останалите грешки, сменям sbc-то. До колкото знам абритуса занулява още някаква грешка, но незнам коя точно. Китайските хави с 4те копчета, зануляват само c249f
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как ремонтирате SBC-тата?

Мнение от ivanovbg »

На рейката няма ли клапан за втвърдяване? СБС блока не управлява клапана , а ЕСП-то. Как е кодирано? Да не е сменян блока за ЕСП с друг който е имал? Аз мисля, че всички имат такъв клапан, но знае ли човек.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Как ремонтирате SBC-тата?

Мнение от nik7dob »

Няма клапан, Краси , огледахме навсякъде. Като се замисля си много прав, таз бръкма е с два компа, а аз чета есп-то не сбц. Първия път на компа показа спс валва, след два дни другата грешка, изтрих я и след минути пак излезе спс клапана... клиента твъри че никой нищо не е правил по колата, изрично го попитах откога е този проблем и някой ровил ли е с лаптоп по колата. Каза че започнал малко по малко все по често да излиза.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Как ремонтирате SBC-тата?

Мнение от ivanovbg »

Изображение

y1.42 провери ли? Волана твърд ли е? На живи данни колко е тока през него? Може да са ремонтирали рейката или да са я сменявали, огледай за свободна букса. Стара диагноза нямаш ли?

Това "навсякъде" не звучи добре. Предполагам не си проверил в магазина :wink: :lol: :lol: :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Как ремонтирате SBC-тата?

Мнение от Todio »

Дай номера на шасито и ще разберем има ли или няма. На 211 купе качват 6 или 7 вида рейки, но може да се програмира с или без клапан.
Публикувай отговор