Задна чистачка на Audi A6 C6

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от nik7dob »

Казуса, колеги:
Ауди А6 авант 2008, задна чистачка не работи. Мотора е ОК, грешки свързани с този проблем няма, на живи данни в Steering wheel ръчката работи (показва си ON/OFF) в Central elctronics модула не не показва да е включено или изключено (ON/OFF). Също така и задната пръскалка не работи, предната обаче работи!
Чета го с VCDS 11.11 (изостанал съм с 12.12 :mrgreen: )
Кодировка? Идеи?
Благодаря и поздрави! :)
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от Todio »

Провери дали задния капак се затваря адекватно (дали се активира изключвателя в бравата). Ако отчита, че вратата е отворена, чистачката няма да тръгне.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от nik7dob »

Ето това не ми бе минало през акъл, знам че при отворена врата не се включва, ама пустата ми глава все в друга посока мисли :mrgreen:
Мерси, Todio, днес ще проверя!
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от nik7dob »

Todio, прегледах и какво открих:
В елса-та задната ключалка се състои от едно моторче и две ЦК ключета, мотора и ключетата са на отделни изводи - общо 5. На практика в колата са 4 извода, с две ключета и един мотор, като единия пин е общ за мотора и за ключетата. Багажника е с функция да се отваря и затваря сам, което от совя страна означава, че когато за затваря централния модул пуска един поляритет към мотора, а когато отваря - обратен. В елсата двете ключета работят противотактово, а тук са синхронно. На живи данни всичко е ок и при отворен багажник има индикация на таблото за отоврен, двете ключета са проверени и работят, но за съжаление нямам точната схема и може да изпускам нещо...
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от nik7dob »

Идеи, колеги?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от Todio »

Дай номера на рамата за да потърсим схема. Изясни ли при какви условия тръгва задната чистачка - как и се формира захранването; кой модул я запуска; от ключа излиза ли сигнал? При отворена задна врата заключи бравата и пробвай (ако трябва помогни на палеца с една отвертка). При всички тези действия виж какво отчита в централната електроника. С две думи търсене му е майката.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от nik7dob »

https://mega.nz/#!9ZYVCL6I!Lx1e10BCyVmD ... FeQd6TBoAc

Ето лог от днес.

Мотора отзад е с 4 пина, 2 са захранване (има си го) и два управляващи, които са вързани към помпата за вода и когато се пръска отпред или отзад двата пина имат различен поляритет, чистачката не се пуска, обаче когато и двата са маса се задейства. днес отрязах единия и го вързах към другия от страна на чистачката и сега като си чисти предното стъкло му пуска и задната :mrgreen:
В централ електрик модула на живи данни просто не се изпълнява командата. направих кодировка за автоматично пускане на reverse gear, но не помага. В активации имам активация на помпата за задна пръскалка, но ми изписва, че не е инсталирана, огледах в лонг кодинга за кодировка на задна пръскаллка и чистачка, но vcds 11.11.3 го няма, не знам за по-новата версия 15.7...
Всичко описано от Todio съм го направил, две ключета са, както съм обяснил в по-горните постове, които работят синхронно, всички живи данни си показват адекватно на отворен и затворен заден капак. Има грешка за капачка на резервоара, но тя едва ли влияе :D
Минами през акъла да няма достатъчно течност за чистачките и затова да прави мизерия, че при волвата като спадне под 4 литра, не пръска на фаровете :mrgreen: и затова напълних до горе, но уви...
Та странна тая работа, живи данни ок, без грешки, а централ електрик модула не приема командите от или просто нещо не го кефят и не ги изпълнява към задната чистачка...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от ivanovbg »

А модула за комби ли е кодиран? Да не е от седан и просто да няма някакъв хардуер някакъв вътре. История някаква знаеш ли?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Задна чистачка на Audi A6 C6

Мнение от nik7dob »

Не, Краси. Знам, че колата е боядисвана и само толкова. Тези дни като дойде пак ще прегледам пак кодировката, но не забелязах някъде в байтовете да има sedan/avant поле.
Публикувай отговор