Прецаках таблото на S4

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Прецаках таблото на S4

Мнение от nik7dob »

Колеги, аз пак се вкарах във филм :mrgreen:
На колегата от сервиза му изчезна ключа, кара S4 2000 ( ей много хубав син цвят има :D ). Както и да е, свалих му таблото да прочета 93C86 (яд ме е, че не пробвах с наличното което имам - caroprog, vag tacho или vag eeprom programmer, къде ми беше акъла) за да извадя пин-а и да наглася новия ключ и после изненада, таблото прави това на клипа по-долу. Не съм променял нищо в епрома, просто отпоих, прочетох с Xprog-a и пак го запоих. После повторихм разбира се, файла бе еднакъв, прегледах си пак спойките, не съм го обърнал със сигурност, но таблото наполовина умря. през няколко секунди щрака релето на имото и тогава заработват стрелките (както е на клипа), но дисплеите не и не! През диагностиката в имобилайзера повече не може да влезне, пише ми Bitte adress e 17... нещо си, а преди си влизах без проблем. Същото се случи и с табло (не оригиналното) на една ибиза преди време (имам тема за нея) но тя така или иначе си замина, никой не й купи ново табло. И при нея преди да разпоя епрома си влизах в имобилайзера, а след това отново Bitte adress e 17... Какво им става след разпояване четене и отново запояване? Ама, че "каръщина" :D

https://www.youtube.com/watch?v=DbsB6Ud ... e=youtu.be
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от ivanovbg »

Нищо не им става. По вероятно да си спукал някоя писта при разглобяването, или студена спойка по буксите, или си духнал някой елемент с духалката. Огледай добре.
Bitte adress ... 17 значи че имобилайзера е в таблото и се влиза през него. То е на 17 адрес. Цифрите в квадратчетата са адресите, а долу в ляво можеш да го напишеш. Дай да видя какво има на 93ката, да не ти е прецакан програматора и да ги ебава. Видеото иска да се логнеш и се не види.
Изображение
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от bobolin4o »

nik7dob написа:Колеги, аз пак се вкарах във филм :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=DbsB6Ud ... e=youtu.be

Сори, ама пише, че тоя клип е частен...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от nik7dob »

Въх, кофти youtube, опитайте пак да го видите, сега му промених настройките
Краси свалям епрома с поялник 30 вата, духалката само за повече от 16 крака използвам :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=DbsB6UddXAA
https://mega.nz/#!hFJ2GYha!70Zz5KHWQS1s ... 6fVzcsrS34
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от bobolin4o »

Както Краси е писал, имото е в таблото и не би трябвало да си могъл да го диагностицираш нормално преди това, избирайки го директно...
В таблото грешки има ли сега?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от ivanovbg »

Да не си обърнал някой или да си им разменил местата? Всички крачета ли са запоени или си повдигнал някое без да искаш? Пробвай да го прочетеш и запишеш пак без да го сваляш. Иначе се гледат наред.

95-ицата за какво си я свалял? Иммо офф искаш ли да ти пратя?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от nik7dob »

В момента колата се кара с имо-оф, Краси
... и без табло :mrgreen:
Днес мерих всички захранвания и маси на таблото - наред са
На таблото има 2 процесора - и двата осцилират. Презапоих цялото табло - без резултат. Качвам още един архив със снимки, на една от тях където ваг кома идентифицира модула в полето Extra: има само яяяяяяяяяяяя, това не беше така преди, което ме кара д аси мисля, че нещо не е наред с епрома, а именно оттам дойде проблема. Краси, ти погледна ли дъмпа, ок ли е според теб? Интересна е грешката за липса на шина 30, до таблото не липсва. Мерих и всички захранващи вериги на платката, стабилизатори за 5 волта - работят! Чакам да ми намери колегата едно такова VDO от А4-ка да го сложа и да пробвам, просто така. Ако някой има еепром от такова VDO моля да ми го прати да го кача и да пробвам. Също си мисля да се разходя до фарнел и да взема едно ново 93C86. Има нещо гнило и не може да остане така...

https://drive.google.com/open?id=0B5afM ... mcyTXB0dUk
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от ipivan »

Иска ми разрешение за да го видя.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от ivanovbg »

Точно от такова нямам. Чакам да ми пратят ако имат колеги. Като гледам ми се гледа наред. Ти на програматор ли го чете? Пробвай да го четеш с вагеепрома на място. Ако пак е същото пробвай запис с вагеепрома.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от nik7dob »

Да, Краси, с Xprog-a го четох. Утре ще опитам с VAG-a, само това не ми мина през акъла. Успяхте ли да изтеглите архива, че google drive-a по подразбиране ми ги прави лични, уж го коригирах впоследствие :)
k4m3n
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 8:44 am

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от k4m3n »

Имам 8d0920980b, но не мога да го ъплоудна

P.S. Ще го кача в другия форум.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от ivanovbg »

Пробвай Ники http://dox.bg/files/dw?a=9a35414baa
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от nik7dob »

Мерси, Краси, Днес го качих този файл но за съжаление пак е същото. Записва си грешка, че няма захранване на линия 30, но реално си има. Огъвах днес платката на запален двигател, аджеба някъде нещо студена спойка, но уви - не отлепя! Казах на колегата да си потърси едно табло от А4 и да пробваме с него. Когато има решение ще пиша, колата засега се кара без табло :mrgreen:
Благодаря за помощта на всички!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от ipivan »

Ники,какво стана с таблото?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Прецаках таблото на S4

Мнение от nik7dob »

Вчера пристигна ново такова, от S4. закачих го и този път с VAGeeprom-a директно километри и ключове, като разбира се преди това вътнах оригиналния еепром в екуто, да си е както трябва, с активно имо. След 20 минути (включено и време за обяд) колата стана както си беше. За съжаление колегата е вътре с парите и то защо - изгубил си ключа и беше сигурен че някой му го е задигнал в сервиза (голяма бъркотия е в тоя сервиз, всичко е навсякъде, както инструмент, така и ключове на коли 2014 :D ) викна ключар, наряза му ключ,плати му, стана какафонията с таблото след 2 дни си намери ключа в една от клиентските коли, изпаднал му от джоба и сега си има два ключа и едно неработещо табло, тъкмо преди време ме беше питал дали може да си направи втори ключ....
А вчера другото момче монтьор уж си загуби ключа и той, и чакам да се видим в понеделник и да каже дали го е намерил, а той е с V50 2008, там е сложничко, карпрога уж ги прави по CEM, но никога досега не съм правил такова, а дори и да направиш чипа, после какво правим с централното?
Публикувай отговор