Схема на моторния Jaguar 2.0d 2005

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Схема на моторния Jaguar 2.0d 2005

Мнение от nik7dob »

Колеги някой, предложи схемата на мотора на въпросната каручка?
В момента имам нет само на телефона и е малко трудно да сърфирм, ще съм много благодарен :)
Въпросния ягуар, както си кара (баща ми) губи мощност и изгасва. След това пали тръгва и след малко пак изгасва и дотам. Одеве по тъмно го прегледах: аутокома не се връзва нито през производител, нито по EOBD. ELM също не го вижда, а някога съм го чел с него. На контакта лампата на подгрева мига, нормално е да светне и изгасне. Engine relay - на контакт включва. Погледнах набързо в аутодата схемата на мондео с този мотор 128 к.с. , цветоете на кабели съвпадат, но на ягуара не намерих injector control module, и някъде прочетох, че е без, демек си е в екуто. А то е делфи.
Утре искам да прегледам всички захранвания, но нямам схемата за момента, ще съм благодарен много за съдействие :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на моторния Jaguar 2.0d 2005

Мнение от ivanovbg »

В Атриса ги има на доста от моделите. А ти не си уточнил.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Схема на моторния Jaguar 2.0d 2005

Мнение от nik7dob »

Сега виждам колко нископосано съм написал темата , за което много се извинявам :mrgreen: Снощи в 12 бях на 3 часа сън, един полет и 100км шофиране :D
За съжаление не си взех работния компютър с мен и сега използвам един на приятел който познава само аутодата и аутоком :? Утре ще се снабдя с това, което ми трябва, ще е добре днес да разбера какво се случва с колата. Ягуар Xtype 2005 2.0d 130 bhp delphi common rail
Благодаря ви и поздрави от българска земя :)
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Схема на моторния Jaguar 2.0d 2005

Мнение от nik7dob »

Развитие по темата ...донякъде.
Купих ново делфи от колегата terzov (изключително коректен, много благодарности) 2014.1 и успя да закачи всичко налично в колата, старото VCI - само ABS и SRS. След като го закачих ми излезнаха доста различни грешки, като в началото се захванах за налягането на рейла. Да обаче след като мерих изходното напрежение на датчика на рейла и това, което показва делфито - не съвпадат. Отделно, както ще видите на скрийншотовете от линка, като изтрия грешките и повъртя на стартер записва всеки път различни, без каквато и да е свързаност грешки. Мирише ми на лоша маса, но не ми остана време вчера да ровя повече. Свалих екуто, буксата му, изглежда ок, е все още не съм го отворил да погледна вътре, но...
Някой може ли да изпрати схема, тъй като не съм с моя компютър и нямам всички налични ресурси на разположение в момента. Благодаря :)

https://mega.nz/#!RNgWgKwQ!veLEnCAsY_Sz ... 3O8MarG0ig
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Схема на моторния Jaguar 2.0d 2005

Мнение от ivanovbg »

Май всичко качих http://dox.bg/files/dw?a=d8f875e1c3
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор