Ford Fiesta 2003 U2510-Invalid data for vehicle security

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Ford Fiesta 2003 U2510-Invalid data for vehicle security

Мнение от nik7dob »

Колеги, една фиеста от нищото спира да пали. Грешките в PCM са: U2510-Invalid data for vehicle security, което иначе аз разбирам за липса на синхронизация на иммо кода между таблото и екуто. Странното, е че имо лампата на таблото не мига, гасне си както е нормално. Свалих таблото за да огледам стандартния за фор проблем със спойките по куплунга - видимо нищо. таблото е с NEC 78F0828, който разполага с КАН модул, но никъде в пдф-а не видях RFID модул, нито пък външен контролер за тази функция някъде по платката (явно аз изоставам с материала) но все пак да попитам - PATS-a на тази фиеста е в таблот, нали така? За следвашите поколения табла, които са с 9S12 съм на 100% сигурен. Таблото е ето това:

http://aws-cf.caradisiac.com/prod/mesim ... 080256.jpg

Утре ще го презапоя и ще пробвам, междувременно някой да има опит с имобилайзерите на тези фордове и да може да даде някакви насоки?
Благодаря :)
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ford Fiesta 2003 U2510-Invalid data for vehicle security

Мнение от nik7dob »

nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ford Fiesta 2003 U2510-Invalid data for vehicle security

Мнение от nik7dob »

И още малко информаця:

http://www.justanswer.com/uk-ford/6l1tw ... #re.v/379/

забравих и още една грешка - P0460 - Invalid fuel level message from instrument cluster

Съмяват ме спойките на процесора в таблото - лампата си изгасва нормално, а екуто не получава никаква информация от таблото, нито иммо код, нито ниво на горивото....
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ford Fiesta 2003 U2510-Invalid data for vehicle security

Мнение от ivanovbg »

Обикновено е връзката имо с екуто.
Иначе това е програмата с обикновен елм с малка модификация за КАН-а http://forscan.org/download.html
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ford Fiesta 2003 U2510-Invalid data for vehicle security

Мнение от nik7dob »

Проблема е решен. Сега се пригответе да се смеете, защото смеха е полезен, а опита безценен! Колата днес запали, но не защото презапоих таблото, а защото подадохме ток с бустер. За първи път виждам кола, която си върти прилично добре на стартер, без да се затормозява на ВНИМАВАЙТЕ 6 волта!!! А сега цялата история: колата е на MOT (технически преглед) правят, каквото правят момчетата и явно са поиздъхнали малко акумулатора и след това те си въртят, колата не пали. Идвам аз и почвам да чета грешките, описани по-горе. Почвам да меря, захранвания и какво ли не и кълна се поне 7-8 пъти съм въртял на стартер по 3-4 секунди и акумулатора грам не даде признаци на умирачка, най-накрая чак вече започна да се усеща немощ, но още си въртеше. И така днес слагам таблото, сложихме един бустер, защото знаехме, че акумулатора вече е почти предал богудух и колата запали от раз, викам си евала. Поработи 10тина секунди и я изгасих, за да сглобя таблото и жабката, след това въртя - не пали. Сложихме пак бустера и запали от раз, махнан бустера, сложих волтметъра на акумулатора и колегата завъртя - меря 6 волта, стартера върти прилично, колата не пали. Сложих пак бустера, колегата върти, падна на 11 волта, но колата запали от раз. За първи път ми се случва такова нещо! Смях на мой гръб, но полезен опит за колегите тук!
Благодаря на всички отзовали се :)
Публикувай отговор