Фиат мултиджет 2004 год.

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от ivanovbg »

Не разбрах - не работиш ли в сервиз за коли? Всички които работят в сервиз са 100% професионалисти, но професионалистите се делят на майстори и чираци :wink: :mrgreen:
А всеки има нужда понякога от помощ. Изображение
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от stasi »

presko79 написа:Благодаря на всички включили се в темата.Вероятно проблема е в помпата за ниско в резервоара,но колата просто не иска да повтори проблема.Ще я издам така ,клиента ще каже ако има нещо.
Идеа-та е само с един мотор 100коня мултиджет със Бош горивна уредба .То друг няма и затова не съм уточнил.
Koлегите който така лекичко се подбъзикват,да не забравят ,че не всички са 100% професионалисти,и като такива имаме нужда от време на време от помощ.
Поздрави.
Защо не извадихте помпата от резервоара за оглед от любопитство , може и цетката да е задръстена
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от stasi »

ivanovbg написа:Не разбрах - не работиш ли в сервиз за коли? Всички които работят в сервиз са 100% професионалисти, но професионалистите се делят на майстори и чираци :wink: :mrgreen:
А всеки има нужда понякога от помощ. Изображение
Каква е разликата между сервиз и обикновен гараж за да бъдеш професионалист. Виждал съм доста претупани и мошенически дейности извършени от оторизирани сервизи
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от Todio »

Разликата е ОГРОМНА - сервиза плаща данъци и през ден го тормозят разни чантаджии, а гаражите са в сивия сектор и подбиват цените. В сервиза след като дадеш касова бележка и нещо не е наред, може да ти се стъжни живота, а в гаража няма последствия - единствения коментар е "те толкова могат"!
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от presko79 »

ivanovbg написа:Не разбрах - не работиш ли в сервиз за коли? Всички които работят в сервиз са 100% професионалисти, но професионалистите се делят на майстори и чираци :wink: :mrgreen:
А всеки има нужда понякога от помощ. Изображение
Не не, работя в собствен (малък ) автоцентър ,казва се Валстар 08 ,от около 15 год .Гаражите бяха преди доста време но като повечето от вас съм почнал от там.
Въпреки това нямам мнение за 100% професионалист,човек има какво винаги да научи.
Бензина е за измиване на дизелови части.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от bobolin4o »

Независимо колко има да учи човек, той или е 100% професионалист, или не е, колкото и много (всичко даже) да знае.
Нямам предвид конкретно теб, защото не се познаваме, а изказването ти...
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от rudoni »

Бобо, когато човек упражнява определена професия е 100% професионалист! Но какво знае и какво умее от тази професия е друго! Професионалиста непрекъснато се учи ,експериментира , споделя и търси опит и т.н. ,и именно по това се различаваме от другите! :) Профито не е егоист и саможивец ,а широко скроен и отворен ,защото той знае своите възможности над другите, които те нямат!
С нами Бог!

0886 224486
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от stasi »

Todio написа:Разликата е ОГРОМНА - сервиза плаща данъци и през ден го тормозят разни чантаджии, а гаражите са в сивия сектор и подбиват цените. В сервиза след като дадеш касова бележка и нещо не е наред, може да ти се стъжни живота, а в гаража няма последствия - единствения коментар е "те толкова могат"!
Прав си , а какво е гараж с едноличен търговец работи сам плаща данъци и издава касови бележки, има постоянни редовни клиенти . Относно подбиването на цени това се случва и между сервизите
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от bobolin4o »

rudoni написа:Бобо, когато човек упражнява определена професия е 100% професионалист! Но какво знае и какво умее от тази професия е друго! Професионалиста непрекъснато се учи ,експериментира , споделя и търси опит и т.н. ,и именно по това се различаваме от другите! :) Профито не е егоист и саможивец ,а широко скроен и отворен ,защото той знае своите възможности над другите, които те нямат!
Не разбрах упрекваш ли ме нещо или ме подкрепяш...
Прочети пак внимателно постовете ми.
Аз упрекнах колегата, че пита елементарни неща за 12 годишна кола, с един единствен двигател и система на управление,преди даже да е проверил всичко, което явно е по силите му. Тоест, той може повече, отколкото е направил по време на публикуването на тая тема.
После той каза, че не бил 100% професионалист, понеже не бил знаел всичко на света, а аз казах, че или си, или не си професионалист, без значение колко много знаеш......
Какво точно не харесваш в разбиранията ми...?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от ipivan »

Аз така и не разбрах какво е професионалист?Аз аджеба дали съм професионалист?А пък ако съм професионалист дали съм майстор или чирак?
Хвърлихте ме в много дълбок размисъл! :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от ivanovbg »

Професионалист значи че това ти е професията с която си изкарваш хляба, а не да си приработваш нещо. Примерно професионално месар пък след работа да прави коли или да монтира газови.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от ipivan »

ivanovbg написа:Професионалист значи че това ти е професията с която си изкарваш хляба, а не да си приработваш нещо. Примерно професионално месар пък след работа да прави коли или да монтира газови.
Това ясно.Ама bobolin4о май някакъв друг смисъл беше вложил.
Както и да е.Важно е да има клиенти,да се върши работа и пари да се изкарват!Ама не само за хляб,ами и за бира и мезе да има!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от ivanovbg »

Абе понеже не стигат за хляб карам само на бира с кебапчета. :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от rudoni »

Бобо, в прекия и положителен смисъл. Нищо заядливо или упрекващо! Просто изложих моето виждане за професионалист. Нали си гледал френския филм "Професионалистът"! Е ,такива трябва да сме! Прави това което знаеш ,можеш и умееш! Не копирай и имитирай! Аз затварям за седмица! Чакам някой колега в Аспровалта! :D
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Фиат мултиджет 2004 год.

Мнение от bobolin4o »

Всичко е изяснено вече...
Какво е професионалист, какво е сервиз... и най-важното - колата е издадена, без да е установен и отстранен проблема.
Предлагам повече да не спамим тук.
Ако колегата от Габрово го реши все пак, вярвам ще сподели...
Поздрави на всички, а на теб, Иване... не прекалявай с узото...!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор