Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vladost
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 8:27 pm

Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от vladost »

Здравейте колеги
ще пиша за моя проблем,пък може и да ми помогнете за проблема.
А той е следния - преди 3-4 месеца тъкмо го бях натоварил с плоскости,платих,качвам се въртя - ядец - не пали.Въртях суках десетина минути
не става.Обадих се на приятел да идва да ме дърпа и докато заключвах реших да завъртя за последно- и запали от половин оборот.Метнах се и газ.Направи ми впечатление,че не ми работят мигачите и чистачките,но при положение,че бях на другия край на София бях благодарен,че се движа. Прибрах се благополучно и веднага при електричарите на Любляна.На другия ден го взех - проблем с клемореда,отстранили го,но казаха,че от това не би могло да не пали.Както и да е 20-30 дена всичко е о кей буса върви и реших,че нещата вече са наред.Да ама не.Започна да гасне когато си иска - по време на движение,на празен ход на светофари и къде ли не.Загасне и след 5-30 проби пали от половин оборот все едно нищо не е било.Закарах го при едни близки монтьори ,които ми поддържат колите закачиха го и отчело грешки и в четирите дюзи.Свалиха ги, баяха, мериха- били наред.Монтираха ги- 2-3 дена и пак същото.В началото по-рядко ,но после все по често.Решиха,че е компютъра- сваляне- отваряне вътре имало прекъснати писти и т.н абе нищо не ставало от него.Айде нов компютър/втора употреба/припознаха го с ключа и карай.Тоя път 3-4 дена и пак отначало рядко ,но все по често.Къде ли не правихме задръствания и много често в пикови часове,абе ужас.Пак сваляне на компютъра и пак чакане на диагноза,а на мен буса ми трябва ужасно и докато чаках ми писна и отидох в Шерком и купих един 312 - 98г.Върнаха компютъра били му направили профилактика и бил наред.2-3 дена и вчера пак 1път,днес 3 пъти гасне.Много ще съм благодарен,ако някой ме насочи къде бих могъл да реша този проблем.Извинявам се за дългото излияние
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от presko79 »

А плоскостите откъде купи,и за колко ?
Бензина е за измиване на дизелови части.
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от stasi »

Проблема едва ли е бил в компа. В случая не виждам как някой тук ще ви помогне без да има възможност да огледа буса лично
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от bobolin4o »

Не знам къде в София да те пратя, голям град, майстори много... избери си някой различен от тия, дето вече са ти пипали по буса, особено от тия, дето са ти казали, че имало прекъснати писти в компа... Като са били прекъснати и точно там е проблема... как точно си го закарал при тях?
Ориентирай се към клемореда и бушонерата в кормилната колонка, най-вече в бушонерата... обичат да се пукат, ужасните и без това, спойки вътре... Другата възможност е да ти се е притрила инсталацията в коша - също често срещан проблем.
Дерзай!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от Todio »

Най - често срещания проблем, е протриване на инсталацията над левия тампон на двигателя. Грешки свързани с 4-те дюзи говорят точно за този проблем. И послушай съвета на колегата Боболинчо.
vladost
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 8:27 pm

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от vladost »

Благодаря за мненията.Започвам да търся читав електричар.
А плоскостите от Салекс за минус 20%.Поздрави
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от stasi »

Струва ми се че ще е по добре да търсиш човек със Стар Диагноза и още повече такъв който се е занимавал със спринтери
automark
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 5:10 pm

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от automark »

масите. над акумулатора са
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Спринтер 313 СДИ 2003г гасне когато си поиска

Мнение от donkole1 »

Проблема е в буксите на дюзите.
Публикувай отговор