Внимание W212 - теч от изпускателни тръби . пълно приключение

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Внимание W212 - теч от изпускателни тръби . пълно приключение

Мнение от Sofeto »

Да предупредя за W212 - 2.1 150kw делфи, Идва колата със светеща лампа , набързо грешки- ''air intake - leakage'' . Викам ок отивам да пробвам надува слабо ама съска- супер поне една лесна кола. Е няма такъв филм :D

Надувам системата със въздух след турбото - съска яко от смукателните тръби, обаче греда всичко е навряно адски гадно, 2 часа свалям егр охладителя, за да открия дупка да погледна към долната част на тръбите, и все пак не може да се прецени от къде е. Накрая се наложи да свалям всичко наред -егр,дросели ,термостат който е едно тяло със стойката на горивни филтър, адски е навряно отне ми повече от 4 часа за да сваля тръбите. Не съм бавен в работата , работя доста бързо винаги.
Оказа се скъсан болт на втори цилиндър на смукателя отдолу :?: Да скъсан и останал вътре в главата, след което е издухала гарнитурата и малко от колектора :D колата е на 80 000 2012г Разрових в гугъл за тоя проблем оказа се че е масов на W212 точно тоя болт на това място. Сумати снимки и ревящи клиенти :idea: Според вас фабричен дефект или умишлено го правят?
Това ми първата W212 която идва за по сериозен проблем , и смея да кажа че са отвратителни за ремонт направо не ми се пипат
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Внимание W212 - теч от изпускателни тръби . пълно приключение

Мнение от ivanovbg »

Абе гледах някъде генератор на дим, но не си спомням къде. По лесно се вижда като надуваш с него. Ако го намеря ще си направя и ще пусна линк.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Внимание W212 - теч от изпускателни тръби . пълно приключение

Мнение от Sofeto »

Генератора на дим засега е колегата пушач (пълни тръбите и аз след него надувам с пистолета), днеска пред мене лично изпуши 4 цигари докато търся теча , малко прежълтя накрая. :D Иначе и аз мисля по генератора за дим даже гледах течност 5 литра 50лв за шоу програми...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Внимание W212 - теч от изпускателни тръби . пълно приключение

Мнение от ivanovbg »

Изглеждаше елементарно. Бурканче , подгревна свещ и се пълнеше с вазелиново масло от аптеките, че не било вредно за вдишване. Имаше и някаква електроника за регулиране на температурата на свещта да не се запали.
Или:
Изображение


П.П.Намерих го
Изображение
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Внимание W212 - теч от изпускателни тръби . пълно приключение

Мнение от Todio »

Този проблем не е на W212, а на всички 651 мотори със завишена мощност. При нас на Спринтерите (след 2010г) със същият мотор това е рутинна операция. Прави се точно за 6 часа, но сменяме и тръбите. Разликата в температурната деформация на материалите води до късане или развиване на болтовете, от там изкривяване на тръбата и воала. Ако не си сменил тръбите очаквай включване след месец (ако колата се кара интензивно).
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Внимание W212 - теч от всмукателни тръби . пълно приключение

Мнение от Sofeto »

.
Последно промяна от Sofeto на Съб Окт 08, 2016 9:10 am, променено общо 1 път.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Внимание W212 - теч от изпускателни тръби . пълно приключение

Мнение от Sofeto »

Новите тръби са поръчани чакам ги. и аз за толкова ги свалих, следващите по бързо като знам къде какво. Поздрави
Публикувай отговор