ABS/ESP Laguna2

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
niko1960
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 4:56 pm

ABS/ESP Laguna2

Мнение от niko1960 »

Здравейте колеги.Колата е Лагуна 2 1.9 DCI F9Q754 107 кс 2001 г. Искам да попитам,някой сблъсквал ли се е с такъв проблем ? /ИзображениеИзображениеОт известно време се появява този проблем.Понякога е постоянен/още със запалването на колата/,а понякога може и цял месец да не се появи.Когато е изчистена грешката от меню /aactuators/ се задействат помпата,клапана на сервото,и всички клапани на колелата. Проверил съм датчиците-нормално.Огледах ABS модула,изглежда всичко ок.Отварях буксата-няма следи от окисляване.Предварително благодаря на всички отзовали се!Ако мога да се справя сам/с Ваша помощ,ще е добре/
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от rockton »

Мирише ми на дефектен клапан, задрал,задръстен, в хидромодулатора, но може и контролера да се е бъгнал, особенно ако е хибриден на боши ?
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
niko1960
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 4:56 pm

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от niko1960 »

Здравейте колеги.Днес монтирах чисто нов ABS/ESP от кола донор.След монтажа на ABS блока угасна гадната лампа на ABS. Oбезвъздуших и направих тест на пътя.Останах приятно изненадан от резултата.ABS-a работи много добре.Пробвано както на сух път,така и на сняг.Спирачките са мн. по-добри от преди.Заедно с това получих още една екстра,/при рязко натискане на спирачките сработват и аварийни светлини/-това преди го нямаше.Преработих схемата на ESP датчика/до скоростите/ и го монтирах.Клипа разчете настройките на ABS от колата донор. Иска само калиброване на сензора на волана.ИМАМ въпрос:ако калибровам само сензора на волана без да пипам настройките на ABS ще има ли проблем?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от rockton »

-Според мен би трябвало да няма, Пробвай и пиши резултата!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
niko1960
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 4:56 pm

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от niko1960 »

Наложи се да взема и датчика на волана от същата кола-моят се беше прецакал.Калибровах го и сега всичко работи
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от rockton »

-Браво! :D
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
niko1960
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 4:56 pm

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от niko1960 »

rockton написа: Сря Фев 08, 2017 8:52 am -Според мен би трябвало да няма, Пробвай и пиши резултата!
При диагностика на EDC15 INJECTION ми показа тези грешки DF186 PREHEATER PLUGS CIRCUIT и DF017 PREHEATER UNIT CONTROL CIRCUIT
.Проверих подгряването /свещи и реле/Свещите са здрави,а от релето не идва ток.Захранването/управлението/ на релето е едва 10.4волта.Проверих в интернет за DF017,оказва се,че е свързана с ABS. В ABS грешки няма,работи перфектно.И не на последно място,защо излиза тук?Не трябва ли да излезе при диагностика на ABS? Възможно ли е да има връзка с това,че колата донор за ABS е бензинова,а моята е дизел.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от bobolin4o »

Няма нужда от грубости...!
DF017 означава прецакано реле за подгревните свещи, при положение че се чете памет за повреди от компа на двигателя.
Дали е прецакано наистина или има недъг в захранване, кабели, свещи и т.н. трябва да се провери РЪЧНО.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
niko1960
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 4:56 pm

Re: ABS/ESP Laguna2

Мнение от niko1960 »

Благодаря!Не съм бил груб-поне така мисля.Ако така е прозвучало-съжалявам. Знам,че никой не е длъжен да ми помага,за това още в началото на темата съм записал: ако мога да се справя с Ваша помощ.... .Човек се учи докато е жив.За мен ремонта на личните ми автомобили е хоби,а не професия.Хубав и успешен ден на всички.
Публикувай отговор