проблем с гнп бош механична

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
kaspar88
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Ное 11, 2016 5:31 pm

проблем с гнп бош механична

Мнение от kaspar88 »

здравейте ,колеги някой може ли да даде съвет за тая бошова гнп .Става въпрос за фиат скудо сменях гарн. на глава ,до тук добре всичко точно зацепена на белези като по учебник.Запали си скудачото :lol: ,но се появи проблем губи малките обороти но само по време на движение на място няма проблем.Все едно нафтата свършва трака гнпето без гориво.И така чакам 1 минута насабирва нафта газ и ........ :? историята се повтаря.Не е от въздух директно вързах гнпто от туба .Баси работата ,че аз толкова проблеми с камиона съм нямал :lol: Суттрин като я паля пак помпата е без нафта и трудно пали.Като запали трябва 2,3 мин на високи обороти понеже в гнпто има малко нафта .форсира се идеално но...... това оставане без гориво .Не знам клапан ли е циклова порция.....Извън всякаква логика нищо не съм пипал по нея просто една гарн.на глава смених. Дюзите са ОК. свещи също.Такова чудо не ми се е случвало.Каква е причината за тоя недостиг на гориво в гнп.Да отбележа няма течове .Както казах напълно механична гнп.Ако някой може да сподели мнение ще съм благодарен.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: проблем с гнп бош механична

Мнение от NASKO12234 »

Колега, мисля че е редно първо да се представиш. Относно проблема - да не си разменил холендрите на входа и изхода, гор. филтър е над термостата от там да взема въздух. Търси проблема там където си пипал. Успех.
kaspar88
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Ное 11, 2016 5:31 pm

Re: проблем с гнп бош механична

Мнение от kaspar88 »

Да съжалявам Александър се казвам.Ами той оригиналния филтър е изолиран има си такъв опелски .Мерси за съвета.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: проблем с гнп бош механична

Мнение от ipivan »

На една Антара колега беше разменил входа и изхода на филтъра.Беше бая дърпане на въже,ама не можа да запали.Като всичко си дойде на мястото запали.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
kaspar88
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Ное 11, 2016 5:31 pm

Re: проблем с гнп бош механична

Мнение от kaspar88 »

Ами фиата си запали след ремонта без проблем.Не пуши освен когато вече идва момента на недостиг на гориво в гнп.Както си работи на обороти развивах тръбичките на дюзите има си налягане ,ама като тръгна след500 метра трак,трак спирам оправя се и пак така .Сутрин тегаво пали пак гнп е без нафта работи и то кракът ми е на педала понеже угасва 2,3 мин идват оборотите гася ДВГто пак паля без дори подгряване чакмак пали :D обороти 6+и като тръгна се започват мъките.
piston
КОЛЕГА
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 5:04 pm
Местоположение: Razgrad

Re: проблем с гнп бош механична

Мнение от piston »

....смени клапана на изходящото гориво , като за начало....
Прави каквото трябва- да става каквото ще!

Марк Аврелий
kaspar88
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Ное 11, 2016 5:31 pm

Re: проблем с гнп бош механична

Мнение от kaspar88 »

Здравейте ,благодаря на всички за съветите.Намерих проблема счупена пружина в помпата онези кадето са две дебели якички такива :oops: Поне не са скъпи 20лв. двете заедно с планката уж са на бош :wink: Дано и аз съм полезен на някой ако има подобен проблем.
Публикувай отговор